Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 hetes terhes vagyok, és...

6 hetes terhes vagyok, és sajnos nincs se bejelentett munkaviszonyom és még munkanélküli se jár. Mikortól lehet az önkormányzattól segélyt igényelni hamár így alakult?

Figyelt kérdés
párom nincs hozzánk bejelentve,így anyu és én maradtam olyan 80-85e örül hoz haza anyu,de a fele elmegy hitel törlesztésre a többi meg a számlákra Füteni alig tudun mert nincs tüzelönk és elég sok tartozásun is van. (ház adó, szemét díj,1 havi elmü ) amit tudunk kifizetünk.De 35-40e nem sok mindenre elég.
2009. jan. 4. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
Bármikortól lehet igényelni, első sorban lakhatási támogatást kérhettek, meg energia támogatást. Illetve amíg terhes vagy, gondolom kérhetsz szociális segélyt, hiszen nem jár neked se munkanélküli se semmi. De ez a baba születése után megszűnik, akkor GYES-t fogsz kapni, és egyszerre két segélyt nem kaphatsz. De minden támogatáshoz igazolni kell, hogy mennyi az egy főre eső jövedelmetek, a lakhatásinál és az energia támogatásnál pedig azt is, hogy hány nm jut egy személyre, és ezeknek van egy felső határa, ami fölött nem adnak semmit. De szerintem te még nagyon fiatal terhes vagy 6 hetesen, kereshetnél még valami munkát, hiszen még nem látszik, hogy terhes vagy, dolgozhatnál pár hónapig, aztán elmehetnél táppénzre, és így még a 180 napban is benne lennél, így akár GYED-et is kaphatnál majd, ami mindjárt több, és az sem utolsó, hogy amíg terhes vagy, fizetésed lenne és ha már nehezedre esik a munka/orvosilag indokolt, akkor táppénzt kapnál, nem lennél egyetlen forint nélkül. Amúgy a párod dolgozik? Miért nem költöztök össze? Neki kéne eltartania, nem anyukádnak.
2009. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%
6 hetes terhes vagy, szerintem megérné 180 nap bejelentett munkaviszonyt létesítened, ahhoz, hogy gyed-re jogosult lehess. Nézz utána a lehetőségeidnek.
2009. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!