Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lejárt a munkanélküli segélyem...

Lejárt a munkanélküli segélyem, szociális segélyt még nem kapok az önkormányzattól, de regisztrált munkanélküli vagyok. Fizet valaki ebben az esetben utánam TB-járulékot?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Amint lejárt a munkanélkülid, jelentkezz az önkormányzatnál segélyért. Az a nap számít, amikor beadtad a kérelmet. Miért nem kapsz? Nincs meg az 1 év munkanélkülid? Mert akkor nem vagy biztosítva, neked kell magad után fizetned.Azt meg az APEH-nál kell intézni. Bár ha semmit se kapsz sehonnan, akkor kérdéses, miből élsz, és miből fizetsz. Az okosok erre nem gondoltak, amikor a törvényt hozták.
2010. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

a segély lejártát követő 45 napig méltányossági alapon nem kell jelenteni és a 4950Ft-ot fizetni az apeh-hoz.

csak utána. én igy hallottam egy előadáson.

de kérdezd meg egy ügyintézőt

2010. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha kaptál segélyt, akkor jelentkezhetsz RÁTra. Ha szociális szempontból megfelelsz, akkor RÁtos leszel, vagy foglalkoztatnak közmunkában. Mindkét esetben bizosított vagy.

Ha szoc.szempontból nem felelsz meg, akkor magad után kell fizetned a biztosítást. A munkanélküli segély lejárta után még 45 napig jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra. Utánna 15 napon belül be kell jelentkezned az APEHhez, küldenek határozatot és csekket.

2010. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!