Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan anyukák, akik nem...

Olyan anyukák, akik nem rendelkeznek jogosítvánnyal! Ti a gyerek mellett hogyan oldjátok meg a közlekedés logisztikáját a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Vannak itt olyan anyukák, akiknek nincs jogosítványuk? Ti hogyan oldjátok meg a munkahelyre bejutást, a nagybevásárlást, a gyerek óvodába/iskolába/orvoshoz szállítását, stb.?

Mennyire jelent hátrányt számotokra a jogsi hiánya? Mi az oka, hogy nincs jogsitok? Terveztek esetleg később megtanulni autót vezetni, és jogosítványt szerezni?

Illetve kisvárosban éltek, vagy nagyvárosban?

Kíváncsi vagyok, hogy a fentebb írt mindennapi teendőket hogyan sikerül kiviteleznetek, és mennyire hátulütő a jogsi hiánya, és van-e tervetek változtatni



febr. 3. 16:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Van jogsim, de nem vezettem 20 éve. Sőt, férjem se vezet, nincs autónk.

Jó infrastruktúrával rendelkező helyre költöztünk, minden a szánkban van. Óvoda, iskola, orvos gyalog 5 perc, munkahelyem 8 perc biciklivel, gyalog 15 perc. Férj home office-ban. Két hipermarket is 500 méteren belül. Ha lenne autó se ülnék be ekkora táv miatt.

Semmi hátrányát nem érzem, csak ha innen elköltöznénk kellene autó. Most ha lenne is max. évente párszor használnánk. Megyeszékhely.

febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

mig budapesten éltünk gyalog meg tömegközlekedéssel.

vagy fėrjemet megkértem.

most külföldön élünk most is ugy gyalog vagy vonatal vagy bus ,vagy férjem vezet.

febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Kocsi nélkül nőttünk fel Budapest III.kerületében. Mindent megoldották a szüleink, minden közel volt. Most hogy 70 év körüliek sokkal jobban hiányzik a kocsi, mert már nehezebben mozdulnak ki tömegközlekedéssel. Mi meg (rohanjunk meg) kiköltöztünk az agglomerációba. Itt nem (vagy legalábbis sokkal nehezebben) lehetne megoldani az életet kocsi nélkül. De még 1 kocsival is rosszabb lenne.
febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Nincs jogsim, két gyerekem van, az egyikkel itthon vagyok jelenleg.

Amikor orvoshoz kell menni a férjem visz, vagy busszal megyek.

Bevásárolni együtt járunk, de babakocsival is simán elmegyek vásárolni(mondjuk gyalog csak a helyi boltba tudok elmenni. Bevasarlokozpont a városban van csak, oda a férjemmel járunk.)

Kis faluban élünk.

A Nagylány busszal jar iskolaba

febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy voltunk, mint az egyes.


Viszont jött egy munkahelyváltás és tömegközlekedéssel bő fél évig átkozódtam, majd felvettem pár plusz órát vezetésből és vettünk egy autót.


Egyébként olyan nagybevásárlás nem volt nálunk. Összeszedtük ami kell pár napra és a 300 m-re lévő hipermarketbe nem volt gáz pár naponta járni.

febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

Nincs jogsim. Nem is lesz. Mivel autista a lányom,a busz ingyenes, a vonat 90% mindkettőnknek.

Férjemnek van jogsija és autónk is van.

Elvagyunk. Semmi probléma nincsen.

febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Busz,villamos,metró általában. Gyereket bevágom a babakocsiba és uccú a bölcsi utána én busszal megyek tovább melóba. Nem atomfizika autó nélkül élni.
febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

6os vagyok. Nyíregyházán élünk. A város masik végére jár iskolába. Busszal megoldjuk,ha épp én viszem-hozom.

A MÁK kártya felmutatásával azzal a busszal megyünk,amelyikkel csak akarunk. Oda,ahova csak akarunk.


Nekem nem hiányzik a jogsi. Elkezdtem 1x családi nyomásra,de nem nekem való. Ment meg minden, már 90-nel mentem a főúton. De a tanfolyam közepén abbahagytam. Mert ÉN nem akarok vezetni. Azért, hogy másnak kényelmes legyen, én nem kényszerítem magam.

Szóval nem lett jogsim.


Biciklis voltam mindig is. Sajnos 2 éve már nem tudok biciklizni a kialakult egyensúlyzavar miatt. Az sokkal jobban hiányzik.

febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
8, mondjuk a MÁK kártyával az a trükkös, hogy csak odafele ingyenes, amikor a gyerek veled van. Amikor bevitted a suliba, neked már kell jegy/bérlet. Úgy már nem ktghatékony.
febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%

9!

Igen, de tömbben 10 jegy 3000Ft. Azt megveszem. És csak a hónap felében viszem én. Felében a férjem autóval.

febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!