Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss B kategóriás jogosítvánn...

Friss B kategóriás jogosítvánnyal futármunka?

Figyelt kérdés
Nemrég szereztem meg a B kategóriás jogosítványomat, kiskoromtól kezdve tanítottak vezetni, alapvetően nem érzem problémásnak a jármű kezelését, viszont nyilván hátrányosabb helyzetben vagyok, mint akik már 1-3 éve vezetnek. Szerintetek van lehetőség valahol olyan céget találni ahol futárkodok, viszont nem saját autóval? Tudom hogy hivatalosan jogszabály szerint nincs előírva hogy friss jogosítvánnyal nem lehet futárkodni/fuvarozni, ennek ellenére érthető módon sok helyen nem szeretik. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, vagy története?

2022. máj. 10. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően nincs.


Az ételfutároknál mindig előfeltétel a saját jármű, a flottával rendelkező futárcégek pedig nyilván nem frissjogsis tinédzsereket keresnek.


Ettől függetlenül próbálkozni ingyen van, a legrosszabb ami történhet, hogy nem vesznek fel.

2022. máj. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

1-3 év aztán "hatalmas" tapasztalat!

Én nem veszem észre, hogy ehhez kötnék. Inkább azt nézik, hogy van-e jogosítványod, vagy nincs.

Igaz, én nem futár voltam, de rendszeresen kellett járnom céges autókkal, leginkább furgonokkal. Sosem kérdezték meg, hogy mióta van jogosítványom és mennyit vezettem azóta.

2022. máj. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

*2


Köszönöm a válaszod, örülök hogy ilyen tapasztalatod van. :)

Mely cégek ezek ha szabad tudni? Mert amit néztem eddig, mindenhol kritérium volt a minimum 1-3 éves jogosítvány. Pl.: Unix, GLS

2022. máj. 10. 19:19
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Olvasni tudsz? Nem futár volt.
2022. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És te?:) Céges autókkal ment, gondolom tudja melyik céghez tartoztak azok.:)
2022. máj. 10. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

ööö... nem az volt a kérdésed, hogy van-e cég aminél esetleg vezethetsz céges autót hanem az, hogy alkalmazni fog-e egy futárcég.


Gondolom nem fogod fel a kettő közötti különbséget úgyhogy már értem miért ezt a pályát szeretnéd választani.

2022. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy olyan céget keresek aminél céges autót vezethetek. Az előtted szóló úriember elmondta, hogy céges autókat vezetett, azonban ezidő alatt sosem kérdezték mióta van jogosítványa. Azért érdekel engem hogy milyen céghez tartoznak azok a járművek, hogy fel tudjam mérni mennyire komoly cégekről van szó. Mert észrevételem szerint, (de lehet csak a futárcégeknél van ez) a komolyabb cégeknél ez mind leírt kritérium. Mindenesetre köszönöm az észrevételt Mr. Megmondomatuit, remélem kielégítetted vágyaid mai napra eső adagját.
2022. máj. 10. 20:18
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Értem. Tehát nem is sajátot de nem is cégeset?


Kár, hogy bezárt az opni.

2022. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most sikerült a saját csapdádba beleesned. Talán mégsem vagy olyan okos, mint hiszed.:)
2022. máj. 10. 21:04
 10/10 anonim ***** válasza:
40%

Íjj, te gyerek...

Minden rossz szándék nélkül mondom, ha eljutsz állásinterjúra, ne beszélj csak ha kérdeznek és muszáj... Így lesznek a legjobb esélyeid. 🤷‍♂️

2022. máj. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!