Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az "A" korlátlan jogosítványt...

Tamsin540 kérdése:

Az "A" korlátlan jogosítványt szeretném elvégezni, betöltöttem a 24-ik életévemet és rendelkezem B kategóriás jogosítvánnyal. Ugyanúgy meg kell csinálnom az "A" képzés részeként a KRESZ-t és az elsősegélyt?

Figyelt kérdés
Milyen előnyökkel jár ha már van B kategóriám?

2022. szept. 11. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsősegély nem kell, elméleti vizsga ugyanúgy kell.
2022. szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
EÜ vizsgán kívül, ha érvényes az orvosid a B-s jogsidon, akkor abból sem kell új, csak lefénymásolják a jogsidat. Kreszvizsgát sajnos meg kell csinálni. Én is most csinálom a korlátlan A-t
2022. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

#2 A kérdező az elsősegély tanfolyamot kérdezte, nem az orvosi alkalmasságit.

Az elsősegély tanfolyamot csak az első kategóriánál kell megcsinálni, a többinél már nem. Az elméleti Kresz részt minden kategóriánál meg kell külön csinálni.

2022. szept. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Azt is kérdezte, hogy milyen előnyökkel jár ha van B-je ! Vagyis nemcsak az EÜ vizsgát hanem az orvosi alkalmassági árát is megspórolja ha nem járt még le a B-n. minusz 7200Ft ;)
2022. szept. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyi előnnyel jár még a B, hogy van közlekedési tapasztalatod, jófej iskolánál, főleg ha kellett extra rutinóra, esetleg megúszod a kötelezőnél kevesebb forgalmi órával, de az tuti, hogy kevesebb forgalmi órára lesz szükséged, mint annak, aki életében nem vezetett.
2022. szept. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy irtak előttem, eü nem kell, és van mar nemi rutinod a közlekedésben. Off, de szemelyes veleményként annyit fűznek hozzá, hogy en nem is ertem azt, hogy B nelkül hogy lehet engedni akar mar az A2-t is...
2022. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 A műszakin és vezetéstechnikán kívül ugyanazt az elméletet tanulja meg (kiegészítve a motorosokra érvényes szabályokkal, bár ezeknek egy része az AM miatt a B tananyagban is benne van). A járműkezelési vizsga pár éve pont olyan, hogy akár volt B-d, akár nem, meg kell tanulni és szigorúan veszik, utána ha kimész forgalomba, már ura vagy a járműnek, sokkal inkább, mint egy kezdő sofőr abban a rendszerben, amikor még volt rutinvizsga. Merthogy a motor rutinon tényleg tudni kell a pályát, nem arról van szó, hogy "ennél a faágnál kezdd el tekerni a kormányt". A forgalom meg ugyanaz, motorral vizsgáig szinte autósként közlekedtek az oktatóautó és a másik tanuló miatt, a való életben úgysem olyan lesz. Normális ember persze A kategóriát nem úgy csinál, hogy jogsi, motor, hanem rengeteg vezetéstechnikai képzés, szezon elején minimum egyszer stb.
2022. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es, ertem, sőt meg motorjogsim is van. Azt erzem durvanak, hogy nincs alap. Meg egy kisebb motorral is brutal különbseg van gyorsitasoknal, mozgekonysagban az autokhoz kepest. Arra kívanok ravilagítani, hogy valamennyi autóvezetesi rutin szerintem kell ahoz, hogy az első pár szezont serülesmentesen kivitelezzük 2 keréken. A bolyak közt 8-asozni, fekezgetni stb persze kell tudni, de azert a jogsi megszerzesehez szükseges tapasztalat kb 0. Max 50.00-val menni varosban jobbra-balra, orszaguton is szabalyos tempóra maximalva semmit nem ad vissza a közlekedesből szerintem.

Mindezt nem kötözködésből írom, hanem azert, mivel autóvezetes közben ha valaki tapasztalja milyen az, amikor megerkezik egy temposabb motoros mögé, azt meg kell tanulni lekezelni. Ha csak motort vezetsz, akkor amig nincsen meg az x km/szezon tapasztalat, addíg karosszeria nelkül zöldfülükent vagy a daralóban.

2022. szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos, amit mondasz, csakhogy ez ugyanaz a kérdéskör, mint az, hogy autót sem tud ám vezetni az, akinek meglett a B kategóriás jogsija. Amikor én autóra levizsgáztam 17 évesen, én lettem a család személyi sofőrje, átvéve ezt bátyámtól, egészen addig, amíg öcsémnek nem lett jogsija. Apámtól tanultam meg vezetni. Motorral is ugyanez van, csak ott egyedül kell a tapasztalatot megszerezni - bár ismerek olyat, aki friss jogsival úgy mert motorozni 1-2 hónapig, hogy előtte ment autóval a férje. Az, hogy gyorsítás, mozgékonyság milyen, az járműkezelés. És teljesen kivitelezhető a szezon 0 tapasztalattal is, ha ésszel megy az ember, pl. nem kezd bele autósor közötti elhaladásba, ha csak 99%-ban biztos, hogy meg tudja csinálni stb.


De kifordítva a témát, nekem meg azt mondta a család, hogy meg kellett volna már 14 évesen csinálni segédmotoros jogsit, akkor jobban vezettem volna autót, mert lett volna közlekedési tapasztalatom, mekkora hülye vagyok, hogy a B volt az első jogsim - és valószínűleg ez igaz is. Nem az számít, mit vezetsz, hanem hogy mikor kezdted, a fiatal fej jobban tanul és kevesebb benne a félsz.

2022. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a bibi, hogy hiába van valakinek X éve B-s jogsija, attól még nem lesz könnyebb a motoros jogsi megszerzése, max forgalomban lesz magabiztosabb. Ha jól tudom tavaly variálták át a rutinvizsgát, és nem könnyű a pálya, ráadásul háromszor kell végigmenni rajta, három különböző feladatsort bemutatva. 600-as géppel a szlalomozás se egyszerű azon a pályán nem még az,hogy egy cirka 3 méter átmérőjű körben tegyél két kört, egyszer jobbra, következőre meg balra. Bólyadöntés, pályatévesztés, lábletétel és már buksz is. Én most csinálom a korlátlan A-t, úgy,hogy csak 50-essel mentem előtte, ilyenkor nem teszik az ember segge alá egyből a legnagyobb gépet, hanem kezdesz 125-össel, majd fokozatosan kapsz nagyobb motort. Nekem simán elment 5x2 óra és még csak A2-esen ültem, és legközelebb ülhetek majd rá a korlátlan kategóriással vezethető motorra, de még most sem mindig ment hibátlanul minden feladat, és 8 ezer egy óra, B, és C-s jogsim meg van 20 éve, de hiába ha itt az ügyességről, egyensúlyérzék fejlesztéséről szól az egész. Kollégám már 30 óra rutinon van túl, és úgy néz ki,hogy csak az A2-je lesz meg így is, pedig korlátlannak indult neki, nulla motoros tapasztalattal Városi vezetésnél meg egy rossz berögződésen bukhat el az ember. Én pl a Stoptáblánál nem pont a vonalnál állok meg, hanem ahol rendesen belátom az útkereszteződést, ugye ez bukta vizsgán.
2022. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!