Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Panelban milyen az élet 2...

Panelban milyen az élet 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állunk és nagyon úgy néz ki, csak panelből fog belefèrni a keretünkbe egy akkora lakás, amiben kényelmesen elfér a család
febr. 5. 20:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
25%

Es ha vesztek vidéken kissebbet és pár év múlva hozzácsaptok egy szobát mondjuk?

Nekem 2 kicsi gyerekem van, a nagyobbik olyan hangos hogy már kiátkoztak volna a panelből. Én csak rokonoknál szoktam panelban lenni, de szerintem az büntetés a gyereknek. Sőt szerintem minden embernek. Egymás hegyén hátán élni, hallani ahogy a szomszéd pisil, horkol, telefonál, kávét főz...

Én egyedül sem mennék, pláne nem gyerekkel.

febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Vidék nem opció elég sok okból sem, de a legfőbb, hogy a kisebb gyerek speciális igényű, akinek Budapesten vannak a legjobb lehetőségei, az ingázás pedig nem jó megoldás senkinek
febr. 5. 21:06
 3/37 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ, mekkora panel.... 2szobasban szerintem necces, de sokan élnek így.... Mi 4 szobás panelban lakunk, 92nm-en, tágas szobákkal, a konyhában szó szerint táncolni lehet.


Nem hallatszik, ahogy a szomszéd kávét főz, pisil, horkol... A telefont csak ha az erkélyen telefonál.

Nekünk kedves, normális szomszédaink vannak. A 2.gyerekunk egy hónapon belül születik, de kényelmesen el lehet majd férni ugy is, hogy az egyik szoba dolgozó+hangstudio+vendégszoba egyben.

febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
Így van attól függ mekkora panel. 70 nem fölött szerintem már bőven élhető. Én egy 48 nm-es panelban nőttem fel, abba biztos nem vallalnek 2 gyereket.
febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
32%

Én 2 gyerekes anyaként nem tudnám elképzelni az életem panelban (laktam benne). Egyrészt, tavasztól őszig kb. az egész napunkat kint töltjük - a kánikulától eltekintve -, ki sem bírnánk, ha bezárva kellene élnünk, a játszótéren meg nyilván nem élmény lent lenni órákig mindennap.


Itt homokoznak, nyáron van medence, bográcsozunk, van konyhakert, amiben a nagyobbik imád nyüzsögni velem, ültet, ás, kiszed. Mezítlábas, sáras kinti gyerekek.


És mint gyerekek, hangosak. Néha hisztiznek, visítanak, nevetgélnek, szaladgálnak játék közben, tuti kiutálnának egy panelban, nekem meg nem lenne kedvem egész nap szólongatni őket, hogy üljenek csendben.

febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
78%

"ki sem bírnánk, ha bezárva kellene élnünk"

Hát igen, aki panelben él, annak bizony tilos kimennie, büntetik is. *irónia*

Egyébként ha lenne belváros közel megfizethető kertes, ott élnénk.

De nincs.

Így viszont élvezzük a jó infrastruktúrával rendelkező lakás minden kényelmét. Minden a szánkban, 5 perce gyalog orvos, óvoda, iskola, rehab (fejlesztés)..., nem kell órákat araszolnunk a dugóban, nem kell logisztikával töltenünk a napot. Még kocsit se kell használnunk.

Papíron nem panel a miénk, csúsztatott zsalus 10 emeletes, nincs nagy áthallás, csendes a ház. Mi annyira nem, egyik gyerekünk autista, mégse utáltak még ki, sőt szeretnek.

febr. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem, mi ez a családi ház mánia. Én nem laktam panelban, de ismerőseim, barátaim igen. Generációk nőttek fel a lakótelepeken, és nem lettek depressziósok. Barátnőm családi házban élt 40 éves koráig, később vett panellakást. Azt mondta, soha többet nem menne kertes házba.
febr. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
34%

"Hát igen, aki panelben él, annak bizony tilos kimennie, büntetik is"


Nyilván nem azt mondtam, hogy aki panelban él, az nem mehet ki. De érted, mi felkelünk reggel, megreggelizünk, elintézek egy-két dolgot a háztartásban és megyünk ki a gyerekekkel egészen tavasztól. Sőt, tegnap is kint voltunk 2 órát délelőtt, 2-t délután, azért nem többet, mert iszonyat szél volt.


De az év felében tényleg szinte csak ebédelni jövünk be, az én gyerekeimnek erre van igénye, jó, hogy csak ki kell lépni a teraszig és kész, ha egyikünk figyel a gyerekekre, a másik addig tud csinálni, amit akar, vagy akár én is csinálhatok ezt-azt, míg elvannak, panelban ez nyilván nem megy.


Nem tudom, miért jó a gyerekeknek, hogy állandóan figyelniük kell, hogy úrosten, nehogy játék közben picit hangosabbak legyenek, mert akkor kiakad az alsó szomszéd.


Amúgy, nyilván nem lesz senki depressziós emiatt, de nekem biztos nem lenne kedvem még a játszótérig is úgy lemenni, hogy ahhoz külön össze kell készülni.

febr. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%
Panelben nőttem fel, imádtam. Most kerteshazban élünk, utálom.
febr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
85%

"De érted, mi felkelünk reggel, megreggelizünk, elintézek egy-két dolgot a háztartásban és megyünk ki a gyerekekkel "

Te nem érted, hogy ugyanezt megteheted panellal. Nyílik az ajtó. Ha a gyerek elmúlt 3 és/vagy egyke, egyébként se elég a hátsókert, társaság kell neki, szóval így is úgyis kimész a kertkapun. Az meg nem mindegy, hogy a lakásból vagy a kertből indulsz neki? Ha a gyerek még akkora, hogy elmolyol mellett, az valóban előny, hogy anélkül levegőzhettek, hogy fel se kell öltöznöd hozzá, de ez az időszak elmúlik.

febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!