Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az élet egy autista...

Milyen az élet egy autista gyerekkel? Miben van lemaradva? Miben rosszabb a többi gyerekhez képest? Miben tud fejlődni? Felnőtt korában ha lesz párkapcsolata, akkor mégis miben lesz hátrányban a normális emberekkel szemben?

Figyelt kérdés
Sokszor nevezik őket kis zseniknek: miben zsenik ők?

2021. ápr. 12. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Rossz. Nagyon rossz. Le leszek pontozva, de nem érdekel, leírom az igazsásot: kész kínszenvedés, 7 éves, mindennap egy küzdelem. Nem zsenik, a zsenik nem visszamaradottak.
2021. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Az autizmus egy spektrumzavar, tehát nem mindegy hogy az adott gyerek hol helyezkedik el a spektrumon. Vannak, akik magasan funkcionáló autisták, nekik nagyobb esélyük van teljes értékű életet élni (a környezetemben pont van is ilyen 25 éves férfi), de ha valaki a spektrum másik felébe esik, valóban mindennapos küzdelem lehet.

Le a kalappal minden autizmussal élő gyerek szüleinek!

2021. ápr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
2-es vagyok még annyit tennék hozzá, hogy az autistáknál a szociális készségek sérülnek, tehát valószínűleg nehezebb párt találniuk. De mint ahogy írtam, ez függ attól, hogy hol helyezkedik el az illető a spektrumon. Van erről egy dokumentumfilm "Love on the spectrum" címmel, én nem láttam, de érdekesnek tűnik.
2021. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Ez az adott autista àllapotától függ.

Az biztos, hogy egyik álalpot sem könnyű..

2021. ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom. Nekem csak egy gyerekem van, ő auti, nekem ő a normális. Nem nehezebb, mint egy neurotipikus gyerekkel, csak másfajta problémáink vannak. Ő értelmileg nem érintett. le van maradva sok mindenben, viszont ügyesen fejlődik.
2021. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Emberi kapcsolatokba első sorban (legalábbis én)
2021. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a nagyobbik gyerekem neurotipikus, a kicsi jól funkcionáló autista. Augusztusban lesz 5,még nem szobatiszta, az ebédet még mindig turmixolom, beszédértésben, beszédben el van maradva és még hosszan sorolhatnám....a legnehezebb próbatétel az életemben. Viszont megtanított egy csomó mindenre, pl hogy az apró sikerélmények mennyit tudnak érni, vagy a legtisztább érzések, amket megélünk vele mint nap. Erre nem lehet felkészülni, sem tudatosan csinálni, ez egy teljesen más típusú élet, mint egy neurotipikus gyerekkel. Nem tudom mi lesz vele, ha mi már nem leszünk.
2021. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7.vagyok,gondoltam írok azóta hol tartunk. A fiam 5 éves korára egyik napról a másikra szobatiszta lett. Az evészavara is mérséklődött, a kolbászt is meg tudja rágni, bár eléggé válogatós maradt, az oviban ritkán eszik. Beszéde, beszédértése sokat fejlődött. Már nem csak a játékok pörgetésével van el, hanem rendeltetésszerűen használja azokat nagyjából. Sajatosan jatszik még mindig, inkább "bütyköl". Az echolálás nagyon ritka, a sikítás is minimalizálódott. Séta közben viszont tagaszkodik a megszokott utvonalhoz és kiborul, ha másfelé kell menni.

Elkezdett rajzolni, önállóan eszik és autodidakta módon hallás után zongorázik. Gyakran mosolyog es párszor mondta magától hogy nagyon szeret, megölel és már nem öklendezik ha megpuszilom (ennyire szenzoros volt). Matek, memória feladatokbol 140-es IQ-t mértek nála, a nyelvtani részt viszont nem teljesítette jól, mert nem értette a feladatot.

Ezekkel csak azt szerettem volna kifejezni, hogy ahogy nőnek és okosodnak, úgy mindig kicsit konnyebb. Kitartást és sok türelmet kívánok minden szülőnek, aki el van keseredve, mert bár kozhely de idővel jobb lesz.

2023. jan. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!