Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Zavar titeket, hogy milyen...

Zavar titeket, hogy milyen tápanyagszegény, ócska kajákat kap a gyereketek óvodai/iskolai menzán?

Figyelt kérdés

Engem kissé elkeserít, látva a menüfelhozatalt. Igyekszem egészségesen etetni a gyerekeim, ami nyilván nem azt jelenti, hogy sosincsenek "ócska" kaják, de azért alapvetően odafigyelek a tudatos étkezésre, sok zöldség-gyümölcs, magvak, olívaolaj, lassan felszívódó CH, minimális nasi (napi max. 1), de lassan megy oviba a nagyobbik és elég pocsék érzés látni, milyen ennivalót adnak.


Vajas kalács cukros teával reggelire, ebédre finomfőzelék és túrórudi (hogy lehet ez az ebéd, most komolyan?), meg hasonlók. Csupa vitaminját vesztett, szétfőtt zöldség, soha semmi nyersen, nulla tápanyagos ételek állandóak, cukor napi többször.


És ez kerül 1000 forintba naponta, hát ennyiből különbet adok a gyereknek ennyi étkezésre....



febr. 8. 22:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Szia. Én oviba dolgoztam novemberig.

Nálunk mindennap reggel: rozsos kenyér vajjal, natúr vajkrémmel, natúr sajtkrémmel, üres kifli, se egy retek rajta, se egy paradicsom se semmi. Mellé mindennap langyos tej (ennyi tej sem egészséges), tea nagyon ritkán volt az is teljesen natur volt.

Az ebéd pedig egyenesen moslék, vizes ázott tészta, felvizezett tejföllel. Az összes leves ugyanabból az alapléből természetesen teljesen só és fuszermentesen. Egy héten legalább 3x főzelék volt aminek csak az a lisztes habarásos íze volt semmi más.

Uzsonna pedig mindennap korpás zsömle 1 szelet párizsi (se vaj, se paradicsom, ha uborka se semmi).

Ja és egy héten 2x fél alma ebéd után.

Nah gondolhatod ez mennyire jó. Undorító amit oda tesznek a gyerek elé.

febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

Borzaszto. Akkor ugyanaz, vagy meg rosszabb mint a 80'as evekben ...


Nalunk Angliaban 3 fele etel kozul lehet valasztani naponta, tiszta hus / hal, szenhidrat, es minden nap ketfele parolt zoldseg. Ez ovodatol, iskolan at, a munkahelyek menzajaig igy van. Delelott gyumolcs, zoldseg.


Mi otthon is igy eszunk, nem veszek szemetet, es ez nem penzkerdes, mert egy marek fagyasztott borso pont, hogy olcsobb mint a szilvasgomboc. Dormi helyett meg gyumolcsot eszik a gyerekem. Kinek mi .

febr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A lányom ovijába azért ennél jobb volt. Viszont gyakran mentem érte rögtön uzsonna után, és láttam, hogy a friss zöldségek, paradicsom, uborka, paprika nagy része félre volt piszkálva, nem ették meg a gyerekek.
febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi,pár év és kamasz lesz, visszasírod még,mikor a finomfőzelék volt a legrosszabb étel az életében:D
febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Én nem tudok főzni, szóval örülök, hogy legalább az iskolában esznek rendesen.

Itt legalább finom a kaja.

febr. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Az en gyerekem az istenert nem enne meg a fozeleket az biztos, de a turorudit se, mert nem ezekhez az etelekhez van szoktatva. Katasztrofa a menza, ugyhogy itthon fog enni.
febr. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ezt a kényszerességedet másban kellene kiélni, nem a gyerek étkezésében.


Kapnak minden ételben zöldséget, gyümölcsöt visznek be a gyümölcshétre a szülők(friss zöldséget is, aki akar), sok ételben van hús és párszor hazahozta, finomak voltak. Nyilván semmi extra, de ilyen régifajta házikosztnak megfelelt. Ráadásul választható menü van és szerintem sokat adnak.


Nincs kimondva, hogy a nap melyik részében kell a gyereknek benyomni a az ásványiadag és vitaminutánpótlást, nem lesz baja, ha csak közepes minőségű ételt kap ebédre. Reggel megeteted zabkásával meg zöldségrudakkal, amit kefírbe mártogat, beviszed kap tojáskrémes kenyeret teával menzareggelinek, tízóraira felhasználják, amit beviszel gyümit/zöldséget, suliban meg bármikor ehetik a nap folyamán. Ebédre benyom egy adag krumplilevest sülthusival és bulgurral, uzsira benyom egy joghurtot keksszel, otthon meg belenyomod a pároltzöldséget natúr csirkemellel.


Én nem tudom, mi bajod van ezzel. A kisgyerekek nem diétázó felnőttek, rengeteg szénhidrátra van szükségük, más a testük igénye. Én nem vettem észre, hogy olyan rossz lenne a menzájuk. Jó nem tonhalas kenyeret kapnak, hanem tonhalkrémeset, meg padlizsánkrémeset, túrókrémeset(ezeket mind meghagyja a gyerekem, ahogy a tojáskrémet is). Alig van benne péktermék, úgy örült egy briósnak a múltkor, hogy olyat még nem láttam:)

febr. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7-es, ha neked kényszeresség a normális étel, akkor veled van gond.


Nem is tudom, milyen bulgurról, natúr johurtról, tojáskrémröl meg minden étkezésben zöldségről beszélsz, itt nem jellemzőek ezek a menzában.


Bocs már, hogy van, akinek fontos a gyereke egészsége, jóléte, lehet, hogy téged nem érdekel, de normális szülőt igen.

febr. 9. 06:29
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Iskolás a lányom.10 éves.

Rossz evő.

Otthon semmit sem akar megenni szinte, suliban érdekes módon megeszik mindent.

Ameddig megeszi az ennivalót, addig nem zavar.Legalabb ott ha már itthon nem.

febr. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

Felénk is rettenet a menza. Alig vártam, hogy végezzenek az ovival, hogy többé ne kelljen azt enneiük.

A suliba nem fizettem be nekik, tízóraira/,uzsonnára szendvicset csomagolok, valami gyümölcsöt, kis nasit, az ebédet pedig termoszban viszik, hogy ne kelljen melegíteni.

febr. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!