Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz előtt kivenni a...

Táppénz előtt kivenni a maradék szabadságot? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mit gondoltok,lehet olyat tenni,hogy a szülés előtt tervezem,hogy kb.2hónappal már táppénzre megyek,de van még egy csomó szabadságom.Megtehetem,hogy előbb kiveszem az összes szabimat,aztán pedig elmegyek táppénzre?Természetesen azt már tudják a munkahelyemen,hogy babát várok,de konkrét időpontot még nem fixáltunk le,hogy meddig fogok dolgozni.Viszont,ha van szabadságom,ami ugye fizetett,akkor ne táppénzt kapjak arra az időre,amikor szabadságon is lehetnék.Vagy ezt így nem tehetem meg?
2010. okt. 24. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
megteheted.
2010. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De megteheted, csak beszéld meg a főnököddel, mert a szabadságnak csak egy részét köteles akkor kiadni, amikor kéred, a többinél meghatározhatja, hogy mikor vedd ki. Szerintem mondjuk biztosan nem lesz gond, több, mint valószínű, hogy meg fogják engedni.
2010. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy csomó szabadságom bennt, április óta tp. vagyok és jövő hétre vagyok kiírva. De én szándékosan nem vettem ki, mert a felhalmozott szabadságokat majd a gyed vagy gyes lejárta után kötelesek kiadni. Én inkább arra tartalékolok, jól fog jönni az akkor.
2010. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:-)

ÉS,ha elmegyek táppénzre úgy,hogy kiveszem előtte az összes szabimat,és mondjuk jan.1-től kezdődik a táppénz,akkor a táppénz alatt is tudom gyűjtögetni a szabit?Tehát ugye jan.1-től újra indul,de akkor én már táppénzen leszek.

2010. okt. 25. 08:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én örültem volna, ha nem vettem volna ki az összes szabimat, hanem egyből eljöttem volna táppénzre. Mivel a szabi alatt kapott pénz nem sokkal volt kevesebb, mint a táppénz összege. (Bár ekkor még 70%-os volt a táppénz és nem 60%). Így mikor lejárt a gyesem, kevesebb volt a felgyűlt szabi, és kevesebb pénzt is kaptam.
2010. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!