Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a köztudatban azt mondják,...

Ha a köztudatban azt mondják, hogy egy gyerek nevelése is nagyon nehéz, fárasztó és kimerítő és egy egész embert kívánó feladat, akkor hogyan vállalnak az emberek 3 vagy annak több gyereket?

Figyelt kérdés
Ha itt Gyakorin mindig olyanokat írnak, hogy már egy (vagy esetleg két) gyerekkel is baromi nehéz, meg mennyi rengetegbe kerül egy gyerek felnevelése, akkor miért vállalnak be az emberek több gyereket is?
febr. 10. 22:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Annál*
febr. 10. 22:09
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Legtöbb helyen az elsőt még tudatosan nevelik, még talán a másodikat is, de lazábban.

A többi már csak van, majd a nagy elintézi, nevelődik magától, örököl ruhát stb.

Több gyereknél már nem plusz 1fővel számolnak.

febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha a gyakoris kérdéseket veszem alapul akkor az első "jó baba" volt könnyűnek tűnt és gondolták milyen könnyű lesz a másodikkal is de sajnos nem gondolják át hogy mivel is jár
febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Azt làtom, hogy akik sok gyereket vallanak vagy nagyon gazdagok, vagy nagykn vallàsosak, vagy nem tudatosan vàllnak ennyi gyereket. Az első kategòriànak nem lesz anyagi gondja ,ha nem valtozkk a helyzete, a màsik kettő nem szàmolja àt racionàlisan.

Hogy minősègi idő, figyelem jut a gyerekekre az kizàrt, de nincs is megcèlozva. Csak ,,Isten, haza, csalàd" , csok, ,,jaj, megint terhes vagyok".

febr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát például anyukám dokijának (onkológus) 4 gyereke van, és mivel rendszeresen posztolnak magukról képeket a Facebookon, én azt látom rajtuk, hogy egyik képen sem tűnnek kimerültnek vagy fásultnak, hanem szinte mindegyiken mosolyognak, fülig ér a szájuk, és a gyerekek is mintagyerekeknek néznek ki.


Úgyhogy nem tudom, szerintem ehhez nagyon nagy szerencse és persze jó anyagi körülmények kellenek, a szerencse alatt azt értem, hogy mindegyik gyerek jó természetű és problémamentes legyen.

febr. 10. 22:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért az egy fore jutó nehézség nem aranyosan nő. Akik boldog nagy családban nőttek fel, simán vállalnak 3-at vagy többet. Akik meg (boldogtalan) kis családban, azok kozul is páran, mert azt remélik, a nagy család összetartó lesz.

Én is láttam nagyon jó mintákat 3 vagy több gyerekes családokra (meg persze nagyon rosszakat is) Nem attól konnyu vagy nehez egy élet, hogy 1 vagy 3 gyérek van - vagy esetleg 1 sincs

febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%

"Ha a köztudatban azt mondják"


Ugye te SNI-s voltál?

febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
Kèrdező, ha gazdagok, akkor van ott takarìtònó, bèbiszitter, különnòràk. Felnevelik helyettük a gyerekeket. Szemèlyes kapcsolatuk nem sok lesz a szülőkkel, de nem is biztos, hogy ìgy hiànyzik a gyerekeknek.
febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7-es, ezt honnan szeded? :D
febr. 10. 22:49
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

"Ha itt Gyakorin mindig olyanokat írnak"


Itt a gyakorin tobzódnak az életképtelen és önző szülők, akiknek eleve teher, ha nem a saját hobbijukkal foglalkozhatnak, hanem mondjuk a gyereküknek kell vacsorát készíteniük. Na, az ilyeneknek egy gyereket se kéne vállalniuk.


A gyakori nem reprezentálja a magyar lakosságot!

febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!