Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha úgy érzem az...

Mit tehetek, ha úgy érzem az apuka veszélyezteti a gyerekét a mérhetetlen igénytelenségével?

Figyelt kérdés

Olyan írjon, akár privátban, aki járt hasonló cipőben és ki tudott jönni belőle akár így, akár úgy.

A történet röviden (minden részletet nem írhatok).


Az egyik gyerekünk beteg, és emiatt kiemelt figyelmet kíván. A betegsége miatt nem önellátó és a tisztálkodásra is nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk. Ez fárasztó, megterhelő, de mit tehetek, ha apuka olyan szinten nem hajlandó még a legapróbb dolgokra se (mint kézmosás) odafigyelni, hogy az több alkalommal kórházba juttatta már a gyereket. Sajnos ott sose ismerné be, hogy az ő hibája, gondatlansága, figyelmetlensége, igénytelensége miatt kell bemenni vagy bevinni a gyereket, a személyzet meg a gyerek betegsége miatt úgy van vele, hogy hát ez van, előfordul ez mással is...vagy feltételezem volt olyan is, hogy apuka hazudott.

Már nagyon ki vagyok készülve, mert a boltba se mehetek el lassan fél órára, csak ha idehívok valakit, az apuka mellé pluszban, különben biztos, hogy baj lesz.


Sajnos mindegy mennyit veszekedtem, vagy előtte szép szóval kértem, hogy mit, hogyan, mutattam, mondták el az orvosok vavy bárki, egyszerűen nem megy be a fejébe. És még meg is sertődik vagy azt kezdi hajtogatni, hogy minden az őhibája az ő hibája, mint valami idióta.


Már elkeseredesemben az is eszembe jutott feljelentem, hogy veszelyezteti a gyerekunk, de nem lenne bizonyitekom es még szerintem bantana is engem es a gyereket is. Vagy még a végén az jönne ki én veszélyeztetem, mert hagytam, hogy ő fürdesse vagy sétáljon vele.



febr. 12. 00:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Válj el. Gondolom nem szereted már. Egy normál felnőtt kapcsolatban ezt meg lehet beszélni.
febr. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem te csak próbálsz bűnbakot keresni a problémákra és a férjed van kéznél. Ha állandóan nyomod a kézfertőtlenítő a gyerek akkor is lehet beteg és attól hogy nem mosott kezét még egyáltalán nem biztos, hogy tőle kapott el valamit.
febr. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
39%

Nos, apuka nyilván a gyerek előtt is ilyen volt, de te úgy döntöttél, szülsz egyet neki. Innentől lehet őt szidni, de nem érdemes.

Kezmosas hiánya miatt egészen biztosan nem kerül senki kórházba.

febr. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Mivel a kézmosáson (??)kívül semmi konkrétat nem írtàl, hogy mivel veszélyezteti a gyereket ez így elég kevés bármihez is.
febr. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
Mivel tartós beteg gyereket ír, gondolom olyasmi szituációk lehetnek, hogy steril körülmények között kéne gondozni a gyerek problémáját, és az apuka nem mos kezet, ami fertőzést okoz. Szerintem mindegy mi az pontosan, mert ebben max annyit tehetsz, hogy elválsz. Feljelentheted, de nem tudom annak mennyi értelme lenne. Ha meg fél óráig is folyamatos steril felügyeletet kíván egy gyerek, akkor csúnyán hangzik, de örülj, hogy legalább eddig csinált valamit. Szerintem a többség érthető okokból nem akarja ezt a fokú önfeláldozást csinálni, ahogy ő se. Le lehet pontozni, de a rögvalóság, hogy anyagilag jobban jársz, ha gondozod te, a férjed meg inkább hozza a pénzt haza, és nem veszekedtek ezen. Igazságtalan és nehéz, de ha valakinek magyarázni kell egy kézmosást, attól többet nem várnék.
febr. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

"még szerintem bantana is engem es a gyereket"

Menekülj!

Ha ilyen felmerül, akkor csak ez a megoldás.

De gondolom anyagilag ki vagy szolgáltatva, beteg gyerek mellett meg főleg. Gyodot kapsz? Van esélyed home office-ra? Van kihez mennetek?

A többieknek: igen, egy koszos kéz pont elég pl: egy tápszondánál is

febr. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Ha steril körülmény kellene, akkor gumikesztyut használnának, utolsó.
febr. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

ok akkor ide kiirom

a gyerekünkből csövek lógnak ki, volt hogy kitepte, kirantotta, leszedte, mert mindegy hogy hogyan kertem rn vagy apolok, vagy mutattak ő csak azert se ugy kezeli az eszközöket, ahogy kell

nem teszi tisztaba, nem furdeti nem adja nem ugy adja be a gyogyszereket


En képes voltam és vagyok megtanulni mindent, es segitseget hivni, ha valami nem megy. Ő nem, sőt a nagyon egyszerueket se, mint sebkezeles, gyogyszereles elott kezmosas, se kepes megtenni, es ez csak a puszlicsari aprosag.


csak kb ennyi erovel kiirhatom lassan a nevem is


a butasagokra inkabb nem is valaszolok, irtam privatba uzenjem aki konkretabbat akar es tud segiteni ilyenkor mi a teendo

febr. 12. 07:25
 9/27 A kérdező kommentje:

5, 6 igen, köszi a válaszotokat! (nem tudom más miért pontozta pont őket le)


7-es igen volt ilyen is, ő akkor csak azért se húzott gumikesztyűt.


Igen. Gyod. Nincs lehetőség.

febr. 12. 07:29
 10/27 A kérdező kommentje:
Bocsánat nagyon ideges vagyok, most is olyan, miatt kell plusz teendőket megcsinálnom (lehet a korházba is bemehetünk újra), amit tegnap egy trehány öltöztetéssel okozott, csak mert hiába kértem meg 100-adjára, hogy hogyan adja rá a pólót és mert én kivételesen egyszer (az elmúlt 3 hónapban pont tegnap nem voltam ott a fürdetésen). Most kit hibaztassak? A felmosóvödröt? Vagy magamat, hogy ki mertem tenni a lábam otthonról? Ezen mar lassan nevetni fogok.:-/
febr. 12. 07:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!