Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi törtenik, ha válás során...

Mi törtenik, ha válás során anyuka anyagilag nem tudja eltartani a gyerekeket, apuka meg nem akarja őket nevelni?

Figyelt kérdés

A testvéreméknél ez a helyzet áll elő hamarosan, mert a férje beadta a válási papírokat.

A tesómnak se munkája se végzettsége, a férjének van ugyan munkája, de papíron csak minimálbért kap, mert a szülei cégénél dolgozik, az ő házukban laknak, ők fizetnek mindent.

Ilyen esetben kinek fogják ítélni a gyerekeket? Intézetbe kerülnek, ha mi sem tudunk nekik segíteni?


2023. aug. 14. 08:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Ha a tesód vállalja a gyerekek nevelését, akkor neki ítélik őket, majd megoldja. Elmegy valami végzettséget nem igénylő munkára. Nem fogják tőle emiatt elvenni a gyerekeket.
2023. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

A tesóm vállalná, de ő sem tudja, mit tudna csinálni 0 tudással (tényleg 0). Egy albérletre és a gyerekek ellátására azért nem kevés pénz kell.

Próbáltam neki nézni valami okj-s képzést, de azt sem tud csinálni, amíg be nem fejezi a sulit.

2023. aug. 14. 09:33
 3/31 anonim ***** válasza:
26%

Remélem elveszik tőlük őket és odaadják olyannak akik szeretetben, testi lelki jólétben feltudják őket nevelni. Nagyon sajnálom az ilyen gyerekeket, remélem jóra fordul majd a sorsuk.

Milyen aranyos a tesód hogy a saját gyerekeinek vállalná a nevelését, eddig mit gondolt ez hogy működik? Szellemi fogyatékosok amúgy vagy mi a fene?

2023. aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%

Tudod hány ember nevel gyereket nyolc általános végzettséggel? Mind megoldja valahogy, vagy így, vagy úgy. Akkor sem veszik el tőle a gyerekeket, ha minden nap segélyért áll sorba.

A tesód 0 végzettséggel is nyugodtan elmehet gyárba vagy takarítani. Nincs sehol törvénybe iktatva, hogy csak az nevelheti a saját gyerekét, akinek van szakmája.

2023. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Igen 4-es! 8 általánossal talán, de neki az sincs meg, mert terhes lett (őt az akkori párja neveli) és végül annyiba is maradt minden. Most ott tartunk, hogy az írás és az olvasás is kihívás a számára, legalábbis ezért utasitották el legutóbb egy 0 tapasztalatot igenylő munkából.

A családsegítősök azt mondták neki, hogy a legjobb, ha kéri a gyerekek ideiglenes elhelyezését amíg nem talál munkát és albérletet.

A tesóm még próbálja húzni az időt, azt mondja, amig a válást ki nem mondják addig minden ok. Én sajnos nem vagyok ennyire bizakodó.

2023. aug. 14. 10:40
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nevelje őket az apuka. Az ő lakhatása megoldott a szüleinél, munkája is van. Vagy ő meg kijelenti hivatalosan, hogy neki nem kellenek?

Ha teljesen megoldhatatlan a szülőkkel, akkor először keresnek valakit családon belük, aki nevelhetné őket (családba fogadás), ha ez sem működik, akkor kerülnek állami gondozásba. Nem intézetbe, hanem valószínűleg nevelőszülőkhöz.

2023. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
69%
Le lehet pontozni attól nem változik a tény hogy egy buta iskolázatlan liba szült pár gyereket, akik most nyomorognak szenvednek.
2023. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
69%

"Most ott tartunk, hogy az írás és az olvasás is kihívás a számára,"


Peeeersze, másodikban lett terhes, mi? 😂

Ezt most kissé túltoltad.

2023. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem kamu, akkor teljesen őszintén kérdezem, az ilyen minek potyogtatja a gyerekeket?
2023. aug. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

8-as! Mit toltam túl? Kérdezzem azt, hogy egy kiegyensúlyozott anyagi hátterű anya válás után mihez tud kezdeni tök egyedül a gyerekeivel? Arra a kérdésemre kapott válaszok aligha segíthetnének a tesóm helyzetén! Amúgy nem, nem másodikos volt. Nyolcadikosként lett terhes, 16 évesen született a legnagyobb gyereke. Tény, hogy addig is kegyelem kettesekkel csúszott át, de azt hittem max a tárgyi tudása nincs meg. Azt, hogy egy mondat elolvasása is csak lassan megy engem is sokkolt.

Sajnos a férje nem kíváncsi a gyerekekre, azt mondja, ő egyet sem akart, de kifizeti amit kell és ennyi. Ez mondjuk kevésbé lepett meg, mert eddig sem foglalkozott velük, az viszont nagyon, hogy az apai nagyszülők sem akarják velük tartani a kapcsolatot, pedig eddig ők tartották el őket.

Gondolom a 14 év korkülönbség miatt, de soha nem volt igazi testvéri kapcsolat közöttünk és most mégis én érzem magam rosszul még az ő helyében is, ráadasul még bűntudatom is van, hogy segíteni sem tudunk nekik.

2023. aug. 14. 12:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!