Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtehetik hogy nem adnak...

Megtehetik hogy nem adnak munkáltatói igazolást a bölcsibe?

Figyelt kérdés
máj.-ban fog lejárni a gyed-em és szep.-től vinném bölcsibe,de oda kell vinnem munkáltatóit és hogy mikor állok megint munkába!felhívtam a főnököm és azt mondta hogy nem akar vissza venni és nem ad ilyen papírt!megteheti ezt?egyébként nem akartam oda vissza menni mert úgy néz ki hogy a tesómmal nyitunk egy szalont és ott fogok dolgozni,de nem tudom hogy az egyéni vállalkozásnál hogy van ez a papír.ha nem veszik fel emiatt a bölcsibe akkor nem fogok tudni elkezdeni dolgozni és akkor nem tudom mi lesz:(kérlek segítsetek!
2010. okt. 24. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Megteheti, hogy a gyes végéig nem vesz vissza, hiszen arra számitott, hogy addig otthon maradsz és határozott szerződéssel felvehetett addig a helyedre valakit. Ezesetben joga van a gyerek 3 éves koráig nem visszavenni.

Kérdés, kértél-e fizetés nélküli szabit hivatalosan a gyerek 3 éves koráig, vagy valahogy papiroztátok-e a dolgot, mert ezt sokszor elfelejtik. Ha nem felejtik el, akkor iratnak veled egy papirt, miszert 3 évig fizetés nélküli szabit kérsz. Ha ez megtörtént, nem kell MOST visszavennie.


A gyes mellett is elkezdhetitek a vállakozást, ha az be van jegyezve, akkor már kiadhat a saját cégetek igazolást neked a bölcsihez. És az eredeti munkahelyed is megmaradhat közben (sokan nem tudják, hogy gyes alatt MÁSHOL is dolgozhatsz minden további nélkül, nem csak a meglévő főállásodban), ahol jelentkezel a gyerek 3 éves korában. Akkor majd kiveheted onnan a szabadságaidat, ami felgyülemlett eddig, 1-2 hónap fizetett szabadság, majd UTÁNA felmondhat, újabb egy hónap fizetéssel és fizethet végkielégitést is.

Én ezt tenném a helyedben, és anyagilag is igy jársz a legjobban.

2010. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!nem irattak velem semmilyen papírt!tehát akkor elvileg köteles adni munkáltatóit ha jól értem?de még ha nem is akarna visszavenni,amíg állományban vagyok addig muszály hogy adjon nekem munkáltatóit.ugye?
2010. okt. 24. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen. Bár a jogi oldalát nsajnos nem tudom, azaz hogy ezt hogyan tudod kicsikarni belőle.

Első körben én irnék egy hivatalso levelet, amiben hangsúlyozom, hogy ezúton hivatalosan kérem az igazolás kiadását és azonnali megküldését. Ajánlva add fel, hogy legyen bizonyitékod. A feladóvényt nagyon gondosan őrizd. Ha nem reagál, akkor a munkaügyi biróságon kell megkérdezni, mi a teendő ilyenkor.

2010. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és persze a levelet másold le és azt rakd a feladóvény mellé.
2010. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok!köszönöm a válaszod!
2010. okt. 25. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!