Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van értelme a magánóvodának,...

Van értelme a magánóvodának, többet, jobbat kap ott a gyerek mint az államiban? Vajon miért választják a szülők, ha megtehetik?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Mi azért választottuk, mert kevesebb gyerek jut egy óvónőre, és nagyon tetszett az adott óvoda oktatási programja (különórák, foglalkozások).
2011. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőméknél (Tbánya) sokkal-sokkal többet kap a magánban. Azért vették ki az állami oviból, mert többször a benti ruhájában engedték ki az udvarra játszani télen, nem figyeltek oda rájuk rendesen, nem öltöztették át, hogy ha volt valami gond, a gyerek emiatt többször beteg is lett, sok volt a kisebbségi gyerek, akik bántották, zaklatták, folyamatosan egrecírozták a többieket, stb. A magánban 40ezret fizetnek havonta, de hozzák-viszik a gyerekeket kisbusszal, logopédus jár hozzájuk, rendesen kapnak gyümölcsöket, egészséges kajákat, és nem csak akkor, mikor a szülők visznek be, sokkal jobbak a foglalkozások, nyelvet tanulnak, és még sorolhatnám. Azt mondta barátnőm, össze nem lehet hasonlítani a kettőt...
2011. júl. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

NINCS és nem kapnak töbet.

Fiam járt, életünk egyik legnahgyobb baklövése volt.

Igaz ennek már 7 éve, de már akkor gavi 30E ft volt, beígártekl mindeféle programot, amiből semmi sem lett.

Oylan volt mint egy gyeremekmegőrző, 2 fiatal csajjal, akik az "óvónők " voltak és ki ha én nem szülőkkel.-((((

Álami óvodák 100x jobbak!!



Gondolom mára méginkább felhígult az egész magánóvoda piac, boldog boldogtalan csan-t vagy magánovit nyit, szóc val SOHA TÖBBET egyik sem!!

2011. júl. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Én most a bölcsiről tudnék csak véleményt mondani. Azért szerettem volna magán bölcsibe adni a lányom, mert ott van nyelvtanulás és tényleg rengeteg készségfejlesztő program! De sajnos havi 70e ft-ot nem engedhetünk meg magunknak :(
2011. júl. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ovira válogatja, valamelyik tud többet nyújtani,valamelyik nem.Van ahol 1 csoport van,3-6 éves gyerekek vannak egy csoportban, én ezt nem találom jónak.
2011. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Magánoviba nem járnak kisebbségi gyerekek- nálunk ez volt a legfontosabb szempont.

Nem mellesleg nem egy állami oviban dolgozó óvó néniről tudom, hogy alkoholista és szétitta az agyát, na meg dohányos.

Például a szomszédunk azt magyarázta, ha a 3 éves gyerekem nem tud vonalon belül színezni, bajok lesznek az iskolában. És nyeltem egyet, mondtam neki minicsoportos, lesz még 4 éve az iskoláig és megkérdezte nem nagy csoportos? Mondtam nem, 3 évesen mini csoportos. Persze jól esett, hogy azt hitte olyan kis zseni egyből nagy csoportba irattuk. Vagy egyetemre. Szóval teljesen gáz az a nő és dolgozik, gyerekekkel nap mint nap.

Egyébként ez a magánovi egyébként is a legjobb hírű ovi a városban és nem bántuk meg a döntésünket.

Állami oviról nemigen hallottam dícsérő szavakat, legalábbis mifelénk.

2011. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem szabad ebben a kérdésben se sarkítani, de általánosítani sem! A magánóvodáknak is vannak előnyei, de néha ezek épp hátrányok is. Manapság bárki nyithat magánóvodát, akár mindenféle előképzettség nélkül is... Persze, szeretheti a gyerekeket, de ez azért szakmailag nem elég.. Igen, a magánóvodák csábítják a szülőket mindenféle külön foglalkozásokkal... Kérdés, hogy szükségesek-e ezek egyáltalán, nem terhelik-e meg a kicsiket túlzottan és milyen tevékenységből veszik el ezek az időt... Ha a játék helyett vannak a különböző tevékenységek, akkor sajnos nem igazán jól csinálják! A kicsik fő tevékenységének a játéknak kellene lenni, ezen keresztül lehet tanítani nekik dolgokat, ezen keresztül lehet a világot megismertetni..

Igen, kevesebb gyerek jut egy óvónőre.. Ez lehet szintén jó is, hisz az egyéni bánásmód, differenciált foglalkozás elvileg jobban tud működni.. De egyben sajnos a szocializációt kissé gátolja, hisz majd az iskolában sem 10-en lesznek..

Egy állami óvodában is vannak kiváló, gyerekszerető óvónők. Legtöbbjük szakmailag is jól képzett.. Sajnálom, ha vannak rossz tapasztalatok, de nem mindegyik óvónőnek vannak alkoholproblémái, stb... legtöbbjük igenis nagyon szereti a gyerekeket, ért is a nyelvükön, és jól képzett... Azért az óvónői munka anyagilag nem annyira megbecsült, hogy sorban álljanak érte...

Én óvónőként dolgoztam, mind a 3 nagy gyerekem állami óvodába járt. Most a kicsi is kezdi szeptembertől, ő egyháziba meg, de igazán az ottani eszmeiség miatt. Engem nem vonz sem a nyelvtanítás ilyen piciknek, sem a többi külön foglalkozás...

2011. júl. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

07-01 09:02

Az egyházi ovi, suli a másik, amit nem választottam se a nagynak, és nem fogok a kicsiek sem

2011. júl. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

16:11-nek

A legjobb hírű, nem feltétlenül jelentii, azt, hogy a legjobb, de ezt majd sajnos sak az idő dönti el.

De a szülőket könnyű minden hülyeségre bepalizni

2011. júl. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Az egyik körzetest úgy hívják gyűjtő, egy nem hivatalos kisegítő, ahol nem szeretni, verni kell az elv.

A másik helyen a cukorbeteg kislányt kizárták az öltözőbe és elfelejtettek neki enni adni, szerencse volt annyi ereje a gyereknek, hogy odakúszott a zsákjához és megette a szőlőcukrát.

Szóval lehet a mi ovink nem a legjobb, de nem ölik meg a gyerekemet (mert szintén cukorbeteg) és nem tanul verekedni, káromkodni- viszont tanul tiszteletet, udvariasságot. Sokan csodálkoznak, hogy ismer ilyen szavakat, mint köszönöm, kérem, légyszíves és tud köszönni. Mivel betegsége révén rengeteg időt töltünk kórházban, az orvosok (pedig biztos jópár gyereket láttak már) mindig tágra nyílt szemmel néznek rá, mint valami földönkivülire.

Ja és a legjobb, mert nincs nyelvtanítás (amivel nyelvtanárként is messzemenőkig egyetértek)nincsenek idióta különfoglalkozások , verseket tanulnak, kézműveskednek, játszanak, tornáznak- pont amit elvárható ennyi idős gyerekektől.

A mi környékünkön ez a legjobb óvóda, az nem nagyon számít, hogy van jó ovi 100 km-rel odébb. Ahol mi lakunk, a számunkra szóba jöhető ovik közül ez volt a legjobb és a legjobb hírű, nem véletlen, hogy két évvel a beiratkozás előtt már 150 gyereket irattak várólistára.

2011. júl. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!