Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1.Az apuka, eljöhet a munkahel...

1.Az apuka, eljöhet a munkahelyről ha épp akkor indul be a szülés? 2. Vagy ha másnap dolgoznia kéne de beindul a szülés velem maradhat? 3. Igaz, hogy belehet kérvényt nyújtani, hogy az apa velünk maradhasson 10 napot szülés után?

Figyelt kérdés

Első babánk lesz, a párom meg időközben új munkahelyre megy költözés miatt, és lehet mire születik a baba ő még próbaidős lesz, nem biztos.


Na de, pontosan hogyan is mennek ezek a dolgok? Nagyon régóta terveztünk már babát és össze jött (több sikertelen próbálkozás után) de eddig sose gondoltam bele az ilyenekbe csak most.

Ugye szeretném ha bent lenne szülésnél, ő is szeretné nagyon fontos nekünk.


Még vele se beszélgettem erről a témáról mert a régi helyről egyértelműen elengedték volna de ugye közbe lett egy költözés de nem tudom, hogy mivel új helyre megy dolgozni, elfogják e engedni szülésnél, vagy azt a napot már muszáj lesz ledolgozza?


És ezt a 10 napos szabadság kérelmet, hol tudjuk kérelmezni? Ez a normál szabadságaiból von majd le? Vagy ez azon felül jár?

Tudom hogy régen ez csak 5 volt de azt olvastam azóta már 10-re emelkedett.



Persze majd beszél a munkáltatóval meg minden, megérdeklődi a dolgokat csak azért mégis jobb ha addig se maradunk tudatlanul.


Van olyan eset, hogy nem fogják hagyni, hogy munkaközben eljöjjön?



febr. 13. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Al legtöbb munkahelyen elengedik ilyenkor kilépővel, viszont van ahol nem.

A 10 nap az alapszabin kívül jár, a munkahely ad papírt azt kell kitölteni, nekik visszaadni

Boldog babavárást

febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A 10 nap pluszban jár.

Az viszont munkáltatótól és munkakörtől is függ, hogy hogy tudják elengedni (pl. a forgalmat irányító rendőr sem hagy ott csapot-papot, mert elfolyt az asszony magzatvize 😀) , ezt tényleg neki kell megbeszélnie velük, lehetőleg jó előre jelezve, hogy ilyesmi várható, hátha már a beosztásnál tekintettel tudnak lenni a helyzetre.

febr. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég nehezet kérdeztél. Ti tudjátok hol és mit dolgozik, és onnan el tud-e jönni? Mondjuk ha mozdonyvezető menet közben nem szállhat ki és léphet le, csak mert te szülsz. De ha egy irodában ül, akkor valószínű tud menni.

Másik dolog, hogy egy szülés nem úgy működik, hogy hopp megyek a kórházba és 1 óra múlva kint a gyerek. Főleg az első, akár napokban is telhet.


A 10 nap kérhető, de ha jól tudom csak az első 5 napra jár a bére, utána már csak a bér 10%-a. De valaki javítson ki ha nem így van.

febr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat ment a zöld mindenkinek igen allítólag az első 5 nap fizetett, és én úgy olvastam utána már a 40%-a de az nekünk nem lenne gond.


Építkezésen dolgozik, nem tudom ez mennyire elengedhető akkor.

Remélem ha megbeszéli a főnökkel akkor jöhet, persze nem is azt varom el hogy jaj egybol legyen ott, csak majd legalább szülésnél.


És azt tudja valaki, hogy meddig lehet majd bent velem a korházba, mert gondolom pár napot bent tartanak majd, főleg ha császároznak remélem nem de sose lehet tudni.

Csak hogy akkor ő szülés után gondolom 1 ora mulva már haza kell mennie, es utana pl anyukám is jön látogatóba akkor gondolom a párom is csak akkor jöhet. Vagy nálatok, hogy volt ez?

febr. 14. 01:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kórház függő. Nálunk szülés után másfél órát maradhatott. 23 órakor született a kicsi, fél 1 után ment haza a férjem.

Utána másnap délután jöhetett látogatni. Itt délután 4-6 között van látogatás. És csak kint az előtérben. Szobába, folyosóra nem jöhet be senki. A babát meg nem viheted ki.

febr. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem normál munkáltató, ha nincs semmi kritikus, elengedi, de megjegyzem, hogy vannak helyzetek, ahol nem nagyon érdekelne, hogy elenged-e a főnököm, vagy nem. Részemről ez pl. ilyen. Az engedetlenségben csak a próbaidő a baj, így ha idióta a főnöke, valószínű azonnal repülne, de az ilyenért lehet nem is kár.

Szólni kell előre, hogy mi várható és utána akár naponta kontaktolni a témában, hogy mi a helyzet, hogy tervezzenek vele.

A férjem délután 2-re jött be hozzám, szülés után 3 órát maradhatott, hajnalban ért haza, majd másnap 9-re bevonszolta magát dolgozni és még harmadnap is. Utána vitt minket haza és vette ki az apaszabit, így tulajdonképpen a szülés körül volt egy kis fennforgás csak (előbb eljött melóból, meg másnap később ment), utána dolgozott két napot és teljesen tervezetten átadta azokban a napokban a fontosabb melókat a kollégájában, amíg ő távol volt. Mellesleg nagyon spóroltunk a szabijával, így utána is rengeteget volt itthon 2-3 napokra, ahogy betudta osztani, közben váltásban jött anyukám is, így szerintem a kislányunk 4 hónapos koráig kb. sosem voltam vele szinte egyedül.

febr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én 2x szültem (2021 és 2023)

Elsőnél már a főnök kérdezgette, hogy na, nem kell menni még?

Mikor elfolyt a magzatvizem és hívtam, 1órán belül hazaért, bevitt. Kapott is 2 hét szabit rögtön kérés nélkül.


2023ban más cégnél dolgozott. Nem volt próbaidőn már. Mikor hívtam, hogy szülünk, ment a feletteséhez, hogy eljön, mert indul a buli. Nem akarták elengedni, mert ez nem élet-halál dolog. Ő eljött, másnap hívták, mehet a felmondó papírjaiért.


Mind a 2 alkalommal az aranyórán benn lehetett, természetes szüléseim voltak. 2 órát kaptunk mind a 2 alkalommal.


Utána az elsőnél már be sem jöhetett többet, mert csak a covid oltási kártyásokat engedték fel, mi meg nem oltattuk magunkat, így nem engedték be.

Második alkalommal a látogatási időben jöhetett, de csak az aulába. Oda a babát nem vihettem ki, így hiába jött be úgymond, csak velem beszélhetett, a babát nem láthatta.

febr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy mit dolgozik egy építkezésen és épp milyen munkafázis van, hányan vannak.

Ha kőműves és betonoznak azt nem lehet csak úgy félbe hagyni, ha festő az a festés másnap megvárja, ha építésvezető akkor azért valószínűleg van kollégája aki ha van valami át tudja venni, de nem fog összedőlni a ház ha egy fél napot nincs ott.

febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg kell beszélni, de jó eséllyel elmehet, főleg ha számítanak is a szülésre.

Azért nem pilóta vagy mentőtiszt, hogy esélytelen legyen meglépnie munkaidőben. Ilyenkor a legtöbb munkáltató toleráns.

febr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!