Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kedvelem a férjem családjá...

Nem kedvelem a férjem családját, de Ő egyre gyakrabban hívja őket. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett a fiunk elég gyakran hívja meg őket a férjem, pedig tudja hogyan érzek irántuk. Csak az apjával tartjuk rendesen a kapcsolatot, Őt kedvelem is, de az anyukája, tesója meg neki a felesége katasztrófa, már ha gondolok rájuk is ideges leszek. 5 évig nem beszéltünk, tökéletes volt minden, úgy 1 éve lett újra beszélő viszony. Sok vitánk van ebből, mert igazságtalannak érzi, hogy az én családom bármikor jöhet, de szerintem nem kellene összehasonlítani, mert az én családom mindig mellettünk állt, az Övé meg borzalmas. Sokszor elmondtam már neki, hogy én hozzá mentem feleségül, neki szültem gyereket, nem a családjának. Most hétvégére megint megbeszélte a tesójáékkal, hogy jönnek hiába kértem, hogy ne. Nyűgös napjaink vannak, senkihez sincs kedvem, pláne olyanokhoz, akiket utálok. Egyébként évekig hallgattam Ő is mennyire gyűlöli őket, leginkább a sógornőt, de a tesóját meg az anyját is, mert anno egy veszekedésnél mellé álltak. Erre most havonta hívja őket és, ha kimutatom, hogy nem tetszik őket védi. Nem szoktunk vitatkozni, ez az egyetlen problémánk az utóbbi időben, hogy ebben nem tudunk egyetérteni. 5 év totális eltávolodás után szerintem érthető, hogy nem tekintem őket családtagnak, és semmi kedvem hozzájuk. Neki meg fáj, hogy az én családom jöhet bármikor, de hát ők mindig is részesei voltak az életünknek. Hogyan értessem meg vele, hogy nem látom szivesen őket és engem az a pár óra is leszív velük? Ha esetleg másnál is volt hasonló probléma mi lett a megoldás?
febr. 15. 13:39
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
57%

Ő meg téged vett el, nem a családodat.

Neki pont úgy joga van hozzájuk, minr neked a te családodhoz.

febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Az én családom szeret minket, támogatnak, összetartunk. Az Ővé is ilyen volt mikor megismertem aztán jött a kígyó sógornő, és szétszéledt az egész család. A nagymamája nem is beszél velünk, első dédunoka mégsem érdekli a gyerekünk, pedig már 5 hónapos. Csak a szart kapjuk tőlük évek óta, de most viseljem el őket, mert a férjem szerint a gyereknek jót tesz majd később, ha mindkettőnk családja az élete része. Ilyen rokonok hogyan tennének neki jót? A saját nyugalmunkat kellene előtérbe helyeznie.
febr. 15. 13:46
 3/48 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem sikerul dulore jutni, menj el addig otthonrol. Win-win szituacio, neked szabadido, neki meg csaladozas lesz.

Gondolom van okod arra,hogy ne szeresd oket, altalaban az ember nem csak ugy ok nelkul utalja a masikat, de akkoris a ferjed csaladjarol van szo, akikkel most ugy tunik, hogy a ferjed tartani akarja a kapcsolatot.

Ehhez pedig minden joga megvan.

febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
31%
Akkor további ó puffogást. Nehogy aztán egy év múlva férjed se legyen, emrt elege lesz belőled...
febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, hogy addig elmegyek itthonról, de ez azért hosszútávon nem fenntartható. Ha nagyon szeretné felőlem találkozzon Ő máshol velük vagy beszélgessenek messengeren/telefonon, csak ne erőltesse ránk őket. Egyelőre nem túl kompromisszum kész, de biztos vagyok benne, hogy tudnánk megoldást találni, ami mindkettőnknek jó.
febr. 15. 13:53
 6/48 anonim ***** válasza:
46%
Nincs jogos eltiltani a férjedet és a gyereket sem tőlük. Neked csak az a jó, amit te akarsz, itt te nem vagy képes kompromisszumra.
febr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
20%

A múlt az múlt, tisztázták és most újra tartani akarja velük a kapcsolatot, főleg, hogy baba van neki is kell felnőtt társaság otthon.

Ha ennyire zavar, legyen pár feltételed, pl 6után tipli van, mert esti rutin van, stb., de ne várd el, hogy azért mert te otthon vagy a picivel és fáradt vagy, ő ne csinalhasson programot, otthon. Ő is ott él.

febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
86%
Megoldanám úgy, hogy ne ők jöjjenek hozzánk, hanem vigye ő oda a gyereket, akikhez akarja. Vagy a látogatásuk idejére neked kimenőd van, ő meg szórakoztassa a látogatóit.
febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, akkor addig apuka vigyázzon a gyerekre, meg a rokonság nézegesse, te meg pihenj vagy menj el valahova.
febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk az én férjemnek van annyi esze hogy nem akkor csödíti ide a rokonokat amikor totál nyűgös a gyerek..nyilván en sem az enyéimet
febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!