Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyuttalvas, szoptatas,...

Egyuttalvas, szoptatas, hordozas es kulon alvas, babakocsizas, tapszeres taplalas gyakrabban jar nak egyutt?

Figyelt kérdés

A te kornyezetedben hogy latod ezt? Az egyuttalvos, hordozos anyukaknak nagyobb esellyel sikerult es tovabb szoptatni? A tapszeres babakat nagyobb esellyel altatjak kulon? A kulon altatosok a hordozast sem preferaljak a babakocsival szemben?


Ti hogyan csinaljatok, es miert pont ugy?



2018. jún. 15. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Leginkabb keveredik szerintem
2018. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem aludtunk együtt, max délutáni szunyánal még nagyon az elején.

Hordoztam is, de nem sokáig.

2,5 éves koráig szoptattam.

A babakocsit nagyon utálta, ellenben a biciklin hátul már másfél éves korától imádott utazni.


Szerintem semmi összefüggés.

2018. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Nővérem ikrekkel:

külön aludtak, babakocsiban tolta őket, 1,5 évig szoptatott.

Én a fiammal: külön aludt, hordoztam, 4 hóig szoptattam, utána tápszeres lett.


Szerintem semmi összefüggés.


Ha belegondolsz, attól, hogy babakocsi helyett kendőt veszel, a szervezeted nem fog tovább tejet termelni. Vannak babák, akik kifejezetten utálják a hordozást. Akkor őket szerinted szoptatni sem lehet sokáig?

A külön alvás meg sokszor pihentetőbb az anyukának. És egy kipihent anya sokkal jobb a babának...

2018. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy befolyasolja-e egyik a masikat, leírom a saját és egy pár közeli ismerősöm tapasztalatát.

Nálam: 1 éves korig szopi, babakocsizós, együtt alvós

Tesóm: Első gyerek: 2 eves koraig cici+ egy agyban alvós+babakocsi

Második gyerek: cicis+külön ágyban alvós+babakocsi

Sógornőm: Tápszeres, külön szobában végig alvós, szinte 4 fal között élő, nem igazán viszi a gyereket sehova.

Barátnőm: Első gyerek: cici+tapszeres kiegeszítés+ hordozós+külön alvós de egy szobaban

Második gyerek:Tápszeres, egesz éjjel alvós, egy szobában, babakocsis

2018. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pár hétig szopi+tápszer (nagyrészt sajnos tápszer), külön ágyban alvás, de a babakocsit mindkét gyerek utálta kicsinek. Amikor már rendesen ültek 8-9 hónaposan, akkor sikerült babakocsival elindulni velük bárhova, addig meg hát magamra kötöttem őket. A kicsit itthon is, mert nem tudtam letenni 3 hónapos koráig.
2018. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi kapcsolat.


2,5 evig szoptattam.

Nem hordoztam mert hát problémáim vannak.

Nem alszunk egy ágyban, mert féltem a bölcsőhaláltól, attól hogy ráfekszem, sokkal kényelmesebb ha mindenkinek van saját ágya. A kiságya mellettem volt.

2018. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hordozás-szoptatás: "Ha belegondolsz, attól, hogy babakocsi helyett kendőt veszel, a szervezeted nem fog tovább tejet termelni"

Ez az egy mondjuk nem igaz. A testközelség nagyon fontos a tej beindulásában... DE ez elsősorban az elején igaz és csak annyiban, hogy ha nehezen megy a szopizás, akkor érdemes hordozgatni a picit sokat összebújni és sokszor cicire tenni, hogy nőjjön a tej mennyisége.

Azt, hogy ha már beállt a tejtermelés (vagy eleve volt), akkor mennyi lesz és meddig azt már valóban kevésbé befolyásolja.

Én amúgy a vegyes babakocsi-hordozás párti vagyok, attól függően épp melyik kényelmesebb babának, anyának.


Együttalvás-szoptatás:

Itt az ok-okozat már inkább fordított: Nem azért szopik tovább, mert együtt alszanak, hanem azért alszanak együtt, mert szopik :D Ha szopizós, gyakran ébredős, akkor anyának is könnyebb ha együtt alszanak... mi ezt mondjuk úgy oldottuk meg, hogy én mentem át az ő szobájuk és ott bújtam össze a picivel, hogy ne kelljen egész éjjel mászkálni... de ne is szokjon az ágyunkba, :)


Fordítva ugyanígy. A tápszeres babák hamarabb és jobban átalasszuák az éjszakát (ez nem törvényszerű, de általában így van).. ebben az esetben meg szerintem is tök felesleges együtt aludni, ha a baba nem igényli.


Babakocsi-tápszer, különalvás-tápszer: Itt csak egy megjegyzés... nem vagyok egy nagy kötődős, szoptatásnáci ősanya, de azt az egyet mondjuk én nem tartom jónak, mikor a gyereket szülőtől távol, a babakocsiban/ágyban fektetve tápszerrel altatják...

Ha így cumizva alszik vissza, akkor valószínűleg ez egy érzelmi dolog,igaziból szopizásra, testközelségre vágyik. Semmi gond a tápszerrel, de attól még ugyanúgy ölbe lehet venni és úgy etetni. Persze ha néha így alakul az nem ördögtől való, csak ha szegény mindig így, anyától távol kap enni az (szerintem!) nem jó.

2018. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Mi együtt alvós-hurcis-szopisok vagyunk, nekünk így nagyon működik. Kötődő szemléletű anyukák közé is járunk, sokan szoptatnak hosszan (2-3-4 éveseket), sokan alszanak együtt vagy részben együtt. Azért így csinálom, mert ezt igényelte az elejétől, mert nekem is így érződik helyesnek, és mert úgy gondolom, hogy így a legjobb neki is és nekünk is.
2018. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Majdnem tökèletes kötődő nevelést valósítottam meg a lányommal. Csak nem hordoztam. De így is annyit van manapság is az ölemben,hogy már mindegy lenne,ha magamra kötnèm :). 27 hónapos lány. Együtt alszok vele, 24 hónapos koráig szopizott. De ő szereti a babakocsit. Nem kerül távolabb azzal,hogy a boltig eltolom.
2018. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az első gyermekem külön aludt a kezdetektől, 3,5 éves koráig szoptattam, csak hordoztam

A második gyerekem 3 hós koráig csak mellettem volt hajlandó aludni utána a kiságyában, 2 éves koráig szólított, őt is csak hordoztam

2018. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!