Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mai időben gyerekvállalás??

Sszandika13 kérdése:

Mai időben gyerekvállalás??

Figyelt kérdés

27 éves vagyok,párom 32.

Jövő évre tervezzük az esküvőt. De közben azért a távoli jövőbeli kérdések a gyerek vállalás is téma.

Kicsit el vagyunk keseredve mert nem látjuk értelmét a mai árak mellett gyereket vállalni. Persze ahhoz kellene egy lakás is. Nem szeretnénk albérletben gyereket nevelni.(Tudom h rengeteg család csinálja így) Hiában dolgozunk külföldön. Ha hitelt vennénk fel talán jobb lenne. De életem végéig pedig nem akarok fizetni egy banknak.

Szóval. A kérdésem, van rajtunk kívül olyan aki ugyan így kicsit el van keseredve? Vagy ez csak a mi idióta felfogásunk?



febr. 16. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Nincs értelme amúgy sem, szóval én nem ragaszkodnék a helyetekben a gyerekhez. Komplett szívás és anyagi csőd. Ebben az országban gyerek nélkül is nehéz boldogulni.
febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mai világban hitel nélkül, nem lehet saját ingatlant venni. De inkább fizeted az albérletet, ami soha nem lesz a tiéd, mint egy hitelt amit 20év alatt lefizetsz és a gyerekedre tudsz hagyni valamit. Mi így gondolkoztunk. Vettünk egy házat 30 év hitelre 2020ban. 23 voltam a párom 21 Tavaly nyáron lettünk kész teljesen belülről. Szeptemberben megszületett a kislányunk. A hitelt 80.000 forintal fizetjük 30 évig plusz a rezsi ami kb. 60000 forint. Szerintem ugyan ott vagy mintha egy vadidegennek fizetsz albérletet, ahonnan szinte bármikor kitehetnek.

2050 ben mire letelik a hitel még csak az 50es éveinkben fogunk járni. Mérlegelni kell kinek mi a fontos. Én albérletbe vagy anyósomék/szüleim nyakára soha nem szültem volna. De nekem kiskorom óta minden vágyam volt hogy anyuka lehessek. Mindenki annyi gyereket vállal amennyit tisztességesen fel tud nevelni :)

febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha szeretnél gyereket, akkor nem keresnél kifogásokat.
febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"De életem végéig pedig nem akarok fizetni egy banknak."


Miért, 50 éves korod előtt meg szándékozol halni?

febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Van értelme. Nem világvége ha nincs saját ingatlanod. Nem vagyunk gazdagok, de megvagyunk.
febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

A bérlőnek fizetni jobb, mint a banknak saját lakás után?

Ha nincs gazdag rokon/örökölt lakás/szülők által megvett lakás akkor az átlagember hitelre vesz lakást. Ez a valóság.

És rengeteg emberbek bérelt a lakása oda vállal gyereket. Én nem ítélem el azokat sem. Nekem vágyam volt saját lakás, de pl menj ki pár külföldi országba. Ott a bérlet sokkal elterjedtebb.

A mi lakásunkon nincs már hitel,mert kifizettük, de a babavárót igényeltük és az egészet lekötöttük. Nevetséges a kamata ennyi miatt megéri.

Én azt mondom aki ígyis úgyis szülni szeretne az amit lehet maxoljon ki igényelje ha már lehet.

Ha igazán akartok gyereket nem kifogást megoldást kerestek, hogy fel tudjátok nevelni.

febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Inkább a hitel, mint az albérlet. Gondolom ha mindketten kint dolgoztok, van félretéve egy kis önerő is. 2-3 évig még gyűjthettek is hozzá.

Esetleg ott a babaváró hitel is, az alacsonyabb kamatú.

febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Inkább egy átgondolt hitel, mint az albérlet. A ház legalább a sajátotok lesz, megörökölheti majd a gyerek. Nem kell azon aggódnotok, hogy mivan ha főbérlő hirtelen pénz szűkében lesz, vagy bármi okból gondol egyet és eladja, ti meg állhattok neki gyerekkel másik albérletet keresni.
febr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aki tudott válszolni. Akik pedig azt hiszik h csak a kifogást keressünk. Nem igaz. Egyszerűen kicsit gáz h ennyire nehéz elkezdeni az életet hitel nélkül. Plusz h milyen nehéz az h nem vagyunk otthon. Feladtuk az otthoni életet azért h jobb legyen egyszer
febr. 16. 16:16
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

Miért félsz egy hiteltől ennyire? Nem kell 0 önerővel beleugrani, végig fix törlesztőt kell választani, és akkor nem szállhat el a részlet.

Nekünk pl. a lakáshitelünk most 58 ezer lenne havonta fixen a futamidő végéig, ha nem váltjuk ki babaváróval (így nincs 50 ezer/hó). Bérelni meg 110 ezerért tudnánk egy ilyen kétszobás lakást, amiben élünk.


Kint éltek, jókora önerőt tudtok gyűjteni, ha akartok.

febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!