Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan tudtátok, hogy akartok-...

Honnan tudtátok, hogy akartok-e gyereket vagy sem?

Figyelt kérdés

Tudom, kicsit hülyén hangzik a kérdés, de én már nem tudom mit kezdjek a gondolataimmal és hogyan tegyek rendet köztük.

Eddig nem igazán foglalkoztatott ez e kérdés, mert nem találtam a helyem a világban, zűrös gyerekkorom volt, emiatt mindig úgy éreztem selejtes vagyok és így nem vállalhatok gyereket. Plusz ez a sok rossz ami történik a világban, úgy voltam vele, nem érdemes.Aztán elkezdtem terápiára járni, nagyon sok könyvet olvastam a témában és úgy érzem rendbe tettem a lelki világom, megtanultam felnőtt lenni és érett érzelmi intelligenciával rendelkezni. Azóta pedig egyre többet kattogok azon, hogy szeretnék vagy sem. Egyik részem vágyik rá, belegondolok milyen jó lenne egy saját, egészséges családot alapítani, ami nekem nem adatott meg és így lesz teljes az életem… másrészt félek, hogy elég erős lennék-e anya szerepben, vagy kudarcot vallanék, esetleg valami történik és abba bele roskadnék.

Sokáig anyagi tényezők sem voltak rendben, de egy ideje stabil állásom van, párommal 10 éve vagyunk együtt és tavaly volt az esküvőnk, ő biztosan jó apuka lenne. Kb 1-2 èven belül saját lakást tervezünk, hitel nélkül. A nyáron leszek 27 èves, és mire letelepedünk elszeretném dönteni, hogy vállaljuk vagy sem, de annyira nehéz a döntés. Biztosan sokan mondjatok majd, hogy ezt belül érzi az ember és ha ekkora kételyeim vannak, inkább maradjunk gyermektelenek.. de őszintén megijeszt az a sok netes beszámoló, ahol anyukák bevallják, hogy mostani fejjel inkább nem szülnének. Ezt semmikèpp sem szeretném.

Tudnátok pár tanácsot adni, ti hogyan és mikor döntöttétek el, hogy szeretnétek? Jobb, vagy rosszabb az életetek, kapcsolatotok azóta, mennyire nehéz ?

Köszönöm előre is!


febr. 18. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen rendben van félni tőle, és kételkedni. Ez csak azt jelenti, hogy tudod mekkora felelősség gyereket nevelni. Képzeld el, hogy mit szólnál, ha most véletlen sikerülne a baba. Örülnél, vagy borzasztónak találnád a gondolatot. Hogy éreznéd magad, ha idős korodban nem lenne gyereked, de megcsináltál minden mást, amit szerettél volna? Úgy, hogy szép életed volt, vagy hogy valami azért hiányzott belőle?

Valahol olvastam egyszer, hogy ha nem tudod mit akarsz, dobj fel egy érmét, és nézd meg melyik oldalban reménykedtél. :)

Saját történettel sajnos nem tudok segíteni, én mindig is anyuka akartam lenni. Nem éreztem teljesnek magam nélküle, megölt a várakozás. Lett is 2 gyönyörű gyerekünk, még egyet szeretnénk. Így, hogy odavagyok értük is ez a legnehezebb dolog kérdés nélkül, amit valaha csináltam. Fizikailag is fárasztó, de engem főként mentálisan visel meg. Elég neurotikus vagyok, az nem kedvez az ép idegeknek. De így is élvezem a gyereknevelést, a legrosszabb pillanatomban sem éreztem azt, hogy megbántam.

febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem akartam, az escapelle kidobott pénz volt, aztán nem volt szivem elvetetni.

De jól tudtam, nem nekem való ez

febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Én onnan tudtam, hogy már készen állunk a gyerekvállalásra, illetve hogy tényleg akarom, hogy már nem tudtam még magamnak sem megfogalmazni semmilyen félig értelmes választ a "miért ne" kérdésre. Sem azt, hogy nem akarom, sem anyagiakat, sem olyasmit, hogy mit szeretnék még előtte csinálni. Azt viszont mindemellett meg éreztem, ahogyan te is mondod, hogy ettől teljes lesz az életem, vágyom a babára, az élményre, az érzésekre, amik vele járnak. Így hát, minthogy egyébként minden más adott volt, belevágtunk. Én nem bántam meg, de azért nem akarlak átverni sem, piszok nehéz :D Főleg, hogy most már két gyerek van, és mindkettő kicsi még. Az életünk bizonyos szempontból rosszabb, hazudnék, ha nem ismerném el. Az a fajta kötöttség, felelősség ami egy (több) gyerekkel jár, igenis ront bizonyos aspektusokon. Nem tudunk a kapcsolatunkkal, magunkkal úgy és akkor foglalkozni, ahogyan szeretnénk, egy nyaralás nem arról szól, hogy milyen várost nézünk meg vagy melyik étteremben eszünk, hanem a strandon homokozunk vagy a bokáig érő gyerekmedence pancsolójában a vállunkat égetve vigyázunk, hogy ne fulladjon meg a gyerek, szóval nem éppen rólunk és a mi szórakozásunkról/pihenésünkről szól az élet úgy általában (a nyaralás csak egy példa, de ennek megfelelője a mindennapokban is jelen van). És ez nem is mártíromságból, hanem mert a gyerekvállalás ezzel jár. Ugyanakkor millió jó élményt is ad, nem csak elvesz, csak más jellegűek ezek az élmények, mint a gyerektelen lét élményei, nem spontán szexről és csendes, meghitt wellnessről szólnak a hétvégék, hanem kirándulások a természetben, mesék a pillangókról, meg a saját gyerekkorod újraéléséről a trambulinon vagy egy ugrálóvárban vagy egy gigantikus csúszdán a játszóházban. Nem való mindenkinek, de aki őszintén vágyik egy gyerekre, annak minden velejárójával, annak van pozitív oldala is.
febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Én mindig tudtam, hogy akarok gyereket. Számomra ez nem volt kérdés. Ez az érzés nem olyan, mintha mondjuk valami anyagi dologra vágyna az ember. A zsigereimben éreztem. A férjem is mindig vágyott gyerekre.

És jött az első nehézség, hogy nem lettem terhes. Évekig próbálkoztunk majd sokáig tartó vizsgálatok. Kiderült probléma van a férjemnél csak lombik lehetséges. Engem nagyon megviselt a hormon kezelés, a leszívás, de mindig azt gondoltam megéri, ha sikerül. Amikor pozitív lett a teszt én már arról fantáziáltam, hogy a kezemben tartom. A következő probléma jött. A placenta a méhszájon tapadt meg, így veszélyeztett terhes voltam. Vérzés, kórház rettegés, hogy elveszitjük. Császár lett a méhlepény miatt a műtétnél komplikációk voltak és csak annak köszönhetem, hogy jól vagyunk, hogy fantasztikusak voltak az orvosok.

Amikor megláttam a fiam én sírtam, hogy láttam végre jól van kinn van.

Kezdetben borzalmasan nehéz volt, mert nagyon lassan gyógyultam és nehéz volt ellátni a babát. Férjem 2 hetet volt itthon utána full egyedül voltam egész nap. Amint hazaért foglalkozott a babával és tényleg csodálatos apuka. Ettől még nem volt könnyű. A nem alvás feszültséget szült közöttünk, mert nagyon fáradtak voltunk mindketten. Nem volt tejem amiért sokáig szar anyának hittem magam. Hónapokig tartott mire sikerült segítséggel átlendülnöm ezen.

A mi kapcsolatunk nem lett rosszabb. Annyi az tény kevesebb időnk van egymásra, de ezen dolgozunk, mert nem akarunk csak szülők lenni. Néha csak annyi van, hogy hosszan megöleljük egymást, de minden nap kimutatjuk a másiknak, hogy szeretjük.

Még csak fél éves lesz a fiunk így tudjuk még baromi sok nehézség lesz, de amikor elöször igazán rám mosolygott akkor az én szívem majdnem szétrobbant. Kissé csöpögős lettem bocsi, de én ezt érzem.

febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Gyerekkorom óta tudtam, hogy szeretnék gyereket, csak az volt a kérdés, hogy kitől és mikor. Viszonylag későn találtam meg a férjemet, vele is előbb felépítettük az alapokat és csak utána bólintottunk, vagyis már mi sem tudtunk értelmes érvet találni arra, hogy miért ne jöhetne mostmár. Visszagondolva, mi egy kicsit túlbiztosítottuk magunkat, túlagódtuk az "alapozást", de mostmár jól van ez így. :)

Én minden nehézsége (mert van, nagyon sok, ne legyünk naivak!), sosem mondanám azt, hogy ma már nem vállalnék. Vagy ha mondanám, akkor értelemszerűen nem a meglévő gyerekeimre érteném. Újat már én sem vállalnék, hiszen van kettő, ödülök, hogy túl vagyok a várandósságon, szülésen, babakoron, soha nem kezdeném újra. DE! Soha nem is csinálnám vissza. Mi így lettünk család, imádom, hogy vannak nekünk.

Az meg, hogy jó anya vagyok-e!? Mindennapos kérdés... :) Mindennap felmerül, hogy erre biztosan így kellett volna-e reagálnom, elrontottam-e, stb., de ezeken a gondolatokon túl lehet lendülni. Az első gyerkőc születésénél még brutál ráparáztam, ott egy kicsit meg is reccsent az önbizalmam emiatt, de edződik az ember. :) Én inkább azt mondanám, hogy akinek eszébe sem jut magában kételkedni, az soha ne vállaljon gyereket!

febr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Soha fel sem merült bennem, hogy nekem gyerek kéne. Semmi racionális vagy szentimentális érzem nincs mellette, hogy legyen. Szóval valószínű nem is lesz. Egyszerűen nem vágyok rá, nem érdekel a téma.
febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem sosem jott az a nagy bumm, ami mindent elsopor. En inkabb csak a csendes vagyakozo voltam, nem a gyerek volt eletem nagy alma. Ettol fuggetlenul szerettem volna, es sikerult is. Kismama vagyok, 14 hetes, de egy kozosnel megallunk. Nem erzem azt, hogy ures lenne az eletem, ha nem lennek varandos, de ad valami pluszt. Egyelore tobbet nem, nalam meg nem indultak be a zsigeri anyai osztonok.
febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindig tudtam, hogy nekem soha nem kell gyerek, annak minden nyűgjével, macerájával együtt, ez sose volt kérdés. Gyerekkoromban is csak a terhet láttam ebben, mikor a saját családomban láttam mivel jár a gyerek. Abszolut Nem az én világom. A férjem se akar, teljesen egyetértünk ebben. Sokkal szabadabb, nyugodtabb életünk van így.

Van jobb dolgunk is, mint folyton kínlódni, stresszelni miatta 18+ éven át, főleg a mai világban, ahol még a gyerekek is bántják, megverik stb a saját társaikat.

febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is annyit tepelődtem ezen, mint te, én sose voltam az a típus, aki gyerekre vágyik, lehet hogy inkább az vezérelt, hogy ez az élet rendje, meg hasonlók... Szinte egyből össze is jött a gyerek. De minden sokkal macerásabb, nehezebb, nem tudom már úgy elengedni magam, mint azelőtt. Én nagyon szerettem mindig magam lenni a dolgaimmal, ez most nem adatik meg. Imádom, szeretem őt, de ha újra kezdhetném a dolgot, nem tenném így, hogy saját bőrömön tapasztalom, mivel jár. Nulla kikapcsolodas, nincs ilyen, hogy én.. Az életem teljesen más lett, és már sosem lesz ugyanolyan, mint azelőtt. Én amúgy előtte sose éreztem azt, hogy ne lenne kerek az életünk..
febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!