Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás gyerekek anyukái!...

Tejallergiás gyerekek anyukái! Tudtátok?

Figyelt kérdés

Kisfiamról most derült ki, hogy tejallergiás gyanús, így semmi olyat nem ehet, amiben akárcsak tejszármazék van.

A tescoban vettünk tegnap baguettet (olyn, mint a kifli, csak kicsit hosszabb, tehát friss termék, nem a fagyasztott fajta). Ma elküldtem a férjemet a boltba, hogy hozzon vizes zsemlét a fiúnknak. Kíváncsiságból megkérdezte, és kiderült, hogy MINDENBE TESZNEK TEJPORT!!!!! kivéve a vizes szemlébe!!!!!! Nekem az eszem meg áll!!

És ha nem kérdezi meg a péket, akkor honnan tudja az ember, hogy mi az összetevője egy kiflinek, vagy zsemlének????!!!


2012. okt. 29. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem meglepő, hogy egy péktermékben van tej. Én elég gyakran sütök mindenféle péksüteményt, kelt tésztát. Szinte mindegyikben van tej, tejszín, vagy vaj. A legjobb kenyérreceptemben pl. tejpor kell.
2012. okt. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én fiaim is tejfehérje allergiásak voltak (szerencsére már kinőtték) és én is hülyét tudtam volna kapni, hogy szinte mindenben van legalább tejpor. A pláne az volt, hogy a doki azt is mondta, hogy olyan ételt se adjak nekik, amiben szója van ugyebár a keresztallergia miatt, ami elég gyakori a tejfehérje allergiásoknál. Alig találtam olyan felvágottat, amiben ne lett volna szója. :-( Nagyon örülök, hogy végre vége ennek az "allergiás időszaknak".
2012. okt. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kisfiad? Mert ha pici, még kinőheti. Az én fiam is tejallergiagyanús volt, még az anyatejtől is kipattogzott. 2 éves koráig semmilyen tejterméket nem ehetett, hipoallergén tápszert kapott. Bizony meg kell nézni még a kekszeket is (jobb ha te sütsz neki) Esetleg helyettesítheted szójatejjel, bár egy kicsit drága. De ha betartjátok a tejmentes diétát, még kinőheti. Az én fiam kinőtte, de a mai napig nem szereti a tejet, nem is issza.
2012. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

8 és fél hónapos a kisfiam. Az lesz, hogy akkor én sütöm neki majd a kenyeret.:)

Ma elkezdtem a "nasikat" gyártani neki, sinlacból. Ismeritek? Első próbálkozásom nem lett a legjobb, de majd hát ha:)

Nektek van valami jó receptetek sinlacból?

2012. okt. 29. 18:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a rizstej jött be, ipari mennyiségeket gyártottam, azzal főztem, azzal sütöttem.

Nasiból pedig a téli fagyi, a coopos banános csoki, (az a pici, 40 Ft-os), a buláta, amit a DM-ben lehet venni, amiket evett.

Van kenyér, amiben nincs tejpor, sima fehér kenyér.

Mindent el kell olvasni, egy idő után belejössz.

ez egy jó oldal, olvasd majd el.: [link]


Nálunk a Sága felvágottak jöttek be, szerette, és tejmentes. Szóját mi nem hanyagoltuk, annyira nem, h ő szójaalapú tápszert ivott.

A kalciumpótlásról el ne feledkezz!

Egyébként mondok még valamit, a leveskockák egy részében is van tej, szóval tényleg mindent, de mindet el kell olvasni!

Vannak listák, találomra még egy neked:

[link]

2012. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

fúh:) nagyon szépen köszönöm!!!

De a sága selyemsonkában van tej, azt néztem

2012. okt. 29. 20:05
 7/14 anonim ***** válasza:

3 éves a fiam, 2 éve szigorú diétán van, tej- és tojásmentesen. Előtte se vittük túlzásba a tejtermékeket, egyébként.


Én egy helyről vásárolok kenyeret, felhívtam a pékséget és megkérdeztem, eheti-e a fiam. Én azt tapasztalom, hogy mindenhol nagyon segítőkészek, akárkit hívok fel, hogy megérdeklődjem, eheti-e a gyerekem.


Én innen sütöm a kenyeret:

[link]


Egyébként hamar belejössz, majd meglátod, én már nem főzögetek külön. Bármit meg lehet sütni vízzel vagy növényi tejjel. Én főleg kókusz- és rizstejet használok, a zabtejnek valahogy fura íze van számunkra. Rizstejszínt használok tejszín, tejföl helyett az ételekbe. Nemrég fedeztem fel a kókusztejsűrítményt, krémeket készítek vele és palacsintát.


Hirtelen nem emlékszem, hogy te írtad-e, hogy 8 hónapos a kisfiad vagy valaki kommentelő, de tojás nélkül, növényi tejjel pl. palacsintát te is tudsz készíteni. Ha amerikai típusú palacsintát készítesz, margarinnal (LIGA a legjobb szerintem) és élesztővel, reszelsz bele egy kis almát, fahéjat, majd meglátod, hogy aztán nem győzöd csinálni.


Egy egyszerű zsömlerecept, kb. 16 zsömléhez:


1 kg liszt

10 dkg cukor

10 dkg margarin

1 tk. só

5 dkg élesztő

kb. 5-7 dl víz


Gyúrod, keleszted, formázod, keleszted, tetejét vízzel lekened, 200fokon kb. 15-20 perc. Én kenyeret is sütöttem már ebből a tésztából.

2012. okt. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igen, nekem 8 hónapos a kisfiam. Nagyon szépen köszönöm a sok kedves választ. Sokat csalódtam már ebben az oldalban, így nagyon jól esik ez a pozitív "csalódás" is
2012. okt. 30. 09:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Kislányom is tejallergiás volt, Ő is vízes zsemlén élt. De nálunk a pékségben van egy lista hogy miben nincs tejszármazék. Meg kell kérdezni mindig, tudnak segíteni.
2012. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mazsó néni ***** válasza:
Off. Bocsi. Tejallergiás babák anyukái mikor nőtte ki a baba?
2013. ápr. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!