Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottál olyat, akinek beteg...

Hallottál olyat, akinek beteg babája született és akkor vagy később derült ki, hogy gond van a kicsivel és nem szerették volna vállalni? Milyen lehetőségeik vannak?

Figyelt kérdés

Örökbe lehet adni vagy állami gondozásba vagy intézménybe esetleg?

Barátnőm kisfia csak pár hónapos, de mióta megszületett igazából már rengeteg egészségügyi probléma volt nála. Komolyabb fertözések, és szívhiba is kiderült meg agyi ciszta. Sajnos volt hogy én vittem őket kórházba, mert neki már a szülei nem is élnek.

Már magánúton levettek egy genetikai szűrést, hogy meggyorsítsák a folyamatot. Szegény nagyon bele van betegedve. Első babája és nem is akar most már többet. Elhatárolódik a kicsitől és azt mondja hogy nem tudná felnevelni ha beigazolódna hogy valami betegsége van, ami úgymond gyógyíthatatlan. Én ilyennel még nem találkoztam a környezetemmel, de látom hogy őt mennyire megviseli.

Már most azon gondolkozik hogy abban az esetben nem szeretné megtartani.

Gyerekkori barátnőm, mintha a testvérem lenne, nem is tudok neki nagyon mit mondani. Nagyon sajnálom őt. A férje igazából mellette van, de nagyon meg vannak törve.

Mesélete, hogy nekik van egy ismerős, ahol beteg gyereket nevelnek és azt már eldöntötték, hogy ők ezt nem bírnák lelkileg. Bár azt sem tudom hogy más megoldást, hogy bírna ki lelkileg. Most viszont nagyon azt látom rajta, hogy ellátja a kicsit de nem kötödik és nem is akar mert fél hogy beigazolódik valami.



febr. 22. 13:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyit tudok, hogy legutóbb mondták hogy vannak az arcán meg a testén ilyen apróbb jelek, de ez lehet is meg nem is annak a jele hogy beteg. Én igazából nem látok rajta úgy semmit, de nem szoktam babákat nézegetni. Csak arra gondolok, hogy ha már genetikára küldik az biztos nem jó. Picike amugy, állítólag lassan hízik, de ezekhez én nem értek. Biztosan nagyon nehéz lehet ilyen félelemmel. Hogy segithetnék neki lelkileg?
febr. 22. 13:50
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Van egészségügyi gyermekotthon, ahol súlyos állapotú gyerekeket látnak el. Az más kérdés, hogy milyen módon. Van ismerős, aki emellett döntött családi nyomásra. Nem tudja, hogy helyesen-e. Heti többször látogatja, amikor kórházba kerül, akkor pedig minden nap bent van nála. 6 éves a kislány, mai napig örlődik.

Semmilyen irányba ne befolyásold őket. Ezt nekik kell végigrágniuk magukban. És kell ehhez idő. Az is lehet, hogy javul a gyerek állapota. Mi kislányunk is sérült. Babakorában 2 forintot nem adtak volna arra, hogy forogni fog. Fél éves volt, amikor az első félmosoly megjelent, addig semmilyen módon nem jelzett semmit, szegény csak feküdt. Ehhez képest most járni tanul, mindig mosolyog, imád minket és mi is őt.

febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én semmit sem mondok neki, nem is tudok mert át se tudom érezni.

Csak próbálom megérteni és támogatni.

Ő azt mondja hogy ha genetikai betegség derül ki, azt nem tudná elfogadni mert azon nem lehet változtatni. Igazából ugy tudom azt beszélték meg a férjével hogy ha értelmi elmaradást okoz, akkor semmiképp sem vállalják. De pontosat nem tudok, mert szerintem ők is mindennap örlődnek. Igazából nagyon maga alatt van, sokszor beszélünk is. De azt csak egyszer mondta hogy mindenképp fel fogja nevelni. Mióta a genetikai teszt megvolt azóta szerintem sokkal rosszabb. Nem tudom meddig kell várniuk azeredményre de nyilván én soha semmire sem beszélném rá vagy ellen. Mert nem tudnék én se hogy dönteni+ilyen súlyú dologban nem is szabad szerintem tanácsot adni. Max támogatni.

febr. 22. 14:07
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,amit leírtál dolgok az semmi konkrétan. Szívhibája például neked,nekem,bármelyikünknek lehet ahogy ciszta is elég gyakori ám. Csak gondolom emiatt a két dolog miatt felmerült a genetikai teszt. Viszont visszajöhetnek onnan olyan betegségek is,aminél semmilyen értelmi fogyatékosság nincs és ugyanolyan életet élhet,nyilván betegség,de élhető. Mondok példát,láttam el olyan gyereket,ahol a genetikai teszt kimutatott valamit,amit azért nézettek mert policisztás veséket találtak egy véletlen vizsgálat során. Leszűrték őt,meg anyukát-apukát is genetikai tesztre. Amellett,hogy dializálni kell és várja a vesét,ugyanolyan,mint más pici. Eszik,iszik,stb. Őt például ki tudná otthonba tenni? És nem 1-2 ilyet láttam. Nem kell azért előre szaladni ennyire és leírni szerencsétlen picit. Én anyukánál inkább szülés utáni depresszióra gondolnék és arra nézelődnék szakembert első körben.
febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, sajnos nem értek hozzá. Ha igy van, az szerintem a legjobb hír lenne nekik, amit csak kaphatnak.
febr. 22. 15:08
 6/15 A kérdező kommentje:
Amugy a depressziót azért nem hiszem, mert ők nagyon várták és akarták ezt a babát. És nagxon boldogok voltak vele, csak miután elkezdötött a kálvária minden egyre rosszabb lett. Ez ahogy én látom. De nyilván nem vagyok benne, csak sokat találkozunk, beszélgetünk.
febr. 22. 15:10
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6. Attól még simán lehet depressziós, hogy várták és akarták.
febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lehet. Én gyerek nélkül ezt nem tudom megítélni. Csak azért gondoltam hogy nem szülés utàni depresszió, mert valamiért úgy gondolom az inkàbb azoknàl van akik kevésbé vártàk a babát. Igaz végiggondolva, a legtőbb ember a legnagyobb örömmel várja. Lenet hogy a sok gond végett lett szegény depressziós. Nem tud örülni a babájának mert ez a sok orvosra járás annyira elkeseríti. :(
febr. 22. 16:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a depressziohoz tudok hozzászólni.

Első gyereknél kezdődött nekem is, pedig vártuk, akartuk.

Anyukám látta el a babát egy hónapos koráig mert én képtelen voltam rá.

Csak aludtam és csak aludtam.

A férjem és anyu voltak akik kirángattak belőle, szerencsére.


Második gyerekkel ugyanúgy kezdődött, pedig ő is tervezett baba volt.

Nála mondjuk összeszedtem magam viszonylag elég hamar.

febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerős 9 hónaposan adta otthonba a gyerekét, nem látott, hallott értelmileg is visszamaradott volt, fizettek az otthonért, látogatták nem mondtak le róla, de kezdett rámenni a család is a többi gyerek a kapcsolatuk.

Nekik ez volt a megoldás, hogy ne menjen mindenki tönkre.

febr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!