Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottál olyat, akinek beteg...

Hallottál olyat, akinek beteg babája született és akkor vagy később derült ki, hogy gond van a kicsivel és nem szerették volna vállalni? Milyen lehetőségeik vannak?

Figyelt kérdés

Örökbe lehet adni vagy állami gondozásba vagy intézménybe esetleg?

Barátnőm kisfia csak pár hónapos, de mióta megszületett igazából már rengeteg egészségügyi probléma volt nála. Komolyabb fertözések, és szívhiba is kiderült meg agyi ciszta. Sajnos volt hogy én vittem őket kórházba, mert neki már a szülei nem is élnek.

Már magánúton levettek egy genetikai szűrést, hogy meggyorsítsák a folyamatot. Szegény nagyon bele van betegedve. Első babája és nem is akar most már többet. Elhatárolódik a kicsitől és azt mondja hogy nem tudná felnevelni ha beigazolódna hogy valami betegsége van, ami úgymond gyógyíthatatlan. Én ilyennel még nem találkoztam a környezetemmel, de látom hogy őt mennyire megviseli.

Már most azon gondolkozik hogy abban az esetben nem szeretné megtartani.

Gyerekkori barátnőm, mintha a testvérem lenne, nem is tudok neki nagyon mit mondani. Nagyon sajnálom őt. A férje igazából mellette van, de nagyon meg vannak törve.

Mesélete, hogy nekik van egy ismerős, ahol beteg gyereket nevelnek és azt már eldöntötték, hogy ők ezt nem bírnák lelkileg. Bár azt sem tudom hogy más megoldást, hogy bírna ki lelkileg. Most viszont nagyon azt látom rajta, hogy ellátja a kicsit de nem kötödik és nem is akar mert fél hogy beigazolódik valami.



febr. 22. 13:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%
Fel nem foghatom, hogy anyaként hogyan jut valakinek az eszébe cserbenhagyni a gyermekét és bedugni egy otthonba. Szerencsétlen gyerek nem tehet a gondjairól, nyilván a szülő sem, de onnantól, hogy megfogant és megszületett a szülők felelőssége mindent megadni neki. Iszonyatosan sajnálom ezeket a gyerekeket akiket kb csak így eldobnak. Én is anya vagyok és soha, de soha meg sem fordulna a fejemben ha bármi súlyos problémája lenne, hogy lemondjak róla a saját kényelmem miatt. Az ilyeneknek nem való család, gyerek. Szánalmasnak tartom a barátnődet.
febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12. Minő meglepetés, törölték a mai kérdését.

Hiába no, már a kamuk sem a régiek...

febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13 igen, én is kerestem, aztán nem találtam sehol.

12

febr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Több hasonló kérdés is volt az utóbbi időben, de nem találom őket. Sérült gyermekünk van, válaszoltam 1-2-re. De úgy látszik feleslegesen. Nem értem miért jó valakinek ilyen témában kamu kérdéseket kiírni.
febr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!