Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó dolgok ami neked nem...

Jó dolgok ami neked nem jutott,gyerekednek igen?van rossz is?

Figyelt kérdés
van amit gyerekednek meg tudtál adni ami a te gyerekkorodból kimaradt? esetleg rossz dolog is van,ami veled nem történt de gyerekeddel igen? nálunk: én faluban laktam ő városban.20 évesen voltam először mekiben,burger kingben,fiamat többször elvittük,ugrálóvárakban sose voltam,játszóházak se voltak,ő sokszor. drágább játékai vannak,pl. távirányítos kocsi amiben ülhet,nagy pályák,udvari játszótér nagymedence,nem volt tesóm,neki most született 2( 3 fiam van).13 éves koromban apukám meghalt,neki szerencsére nem valószínű( pár év múlva). neki is csak 1 mamája van. ugyanazokra a helyekre eljutunk,utazunk.rosszabb nincs,max annyi,hogy ő napközis, én sose voltam :)
febr. 24. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Azt, hogy mi rossz neki, nem te fogod megmondani, hanem majd ő, ha felnő. A szülők általában nem latnak rá, hogy mit rontanak el, mindenki azt hiszi, hogy jobb eletet ad a gyerekének, mint amilyet ő kapott. Ez bizonyos szempontból lehet akár így is, de nem feltétlenül mindenben. Majd ő elmondja felnőve, mi nem volt jó. Lehet, ő majd utálja a várost es a szemedre hányja, hogy miért nem egy madárdalos faluban nőtt fel a jó levegőn.
febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyám egy alkoholistának vállalt gyereket, apám le is lépett, így anyám egyedül nevelt minket a minimálbéres fizetéséből, nélkülöz tükrözi, kb. semmink nem volt és még hallgatni is kellett, hogy miattunk sz*r az élete.


Hát, ehhez képest az én gyerekeimnek kb. mindene megvan :D Szerető családban élnek, ketten vannak tesók, van szép házunk, játékaik, el járunk programokra, van medence, kerti játékok. Nem vagyunk gazdagok, de azért ilyenek beleférnek.

febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Csendesen nyugodtan élhet, nincs ajtocsapkodás, családüldözés, menekülés! Nekem a nyugodt légkör nem adatott meg, én törekszem arra, hogy nyugodt kiegyensúlyozott legyen. Könyvtárba viszem, úszni tanul, ezek sem voltak nekem, pedig szerettem volna. Segítek tanulni, ő igényli, nekem sosem segítettek,aztán meg ment a buta vagy, nem viszed semmire! Ehet amit kíván, édesség korlátozva. Tárgyi dolgokat is kap, mértékkel,de inkább az élményekre koncentrálunk. És ott vagyunk, ha kellünk, nekem ez sem volt, minden dologgal egyedül kellett megküzdeni, verés,iskolai bántalmazás, figyelek a jelekre, (volt, hogy bántották, gúnyolták a beszéde miatt) jeleztem a tanárnak, és most nem mondja hogy lenne ilyen.
febr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek jó apa jutott. A férjem csodálatos apa. Közös programojat csinálnak, sokat beszélgetnek, játszanak, a férjem komolyan veszi a lányunk problémáit, törődik a fejlődésével.

Az én apám csak teherként kezelt engem. Amíg velünk élt, alig láttam, akkor is csak zavartam. A válásuk után pedig fogalma sem volt, hogy mire van szükségem, nem is ismer azóta sem, hogy milyen ember lettem. Az unokája se érdekli.

febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Annál rosszabb a gyerekeknek sosem volt és sosem lesz mint nekem volt gyerekkoromban.

Értsd ezt úgy, hogy semminek nem volt, sokszor még étel sem.

A szüleim alkoholisták, az én gyerekeim sosem fognak inni látni engem, és sosem fognak ehezni.Sosem fognak gyertya mellett tanulni(nem volt áram)


Úgyhogy nekik ennél minden csak jobb.

Én pl sosem jártam étterembe, velük járunk.

Sosem jártunk kirándulni, velük járunk.

Iskolából soha nem mehettem kirándulni mert nem volt rá pénz.

Ők mindig mennek/menni fognak


Bár mekibe nem járunk, messze van tőlünk, de rendszeresen rendelünk a közelbol ételt, vagy elmegyünk a közelben lévő hamburgereshez.

Szóval én arra törekszem(eddig szerencsére sikeresen)hogy a gyerekeimnek százszor jobb legyen mint nekem volt.

febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindenből jobb és több jutott
febr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Lesz apukája! Az életkörülményei is jobbak lesznek mint nekem gyerekként, de számomra az sokkal lényegesebb, hogy még most a pocakban van,de a férjem már most nagyon szereti.Tudom, hogy nagyon jó apa lesz, és ezt különleges lesz nekem megélni, mert én nem is ismertem apámat.
febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én szegény családban nőttem fel, 3 testvérrel, egy nem dolgozó anyával és egy dolgozó apával együtt. Új ruhát szinte sose kaptam...vagy ha kaptam is véletlenül az nem az én méretem volt. Az xs-es testemre xl-es kabátot kaptam, mert csak az volt az utcai árusnál. Egy szelet csokit negyedelni kellet mindig. A hűtőből soha nem vehettem ki csak úgy bármit, mert az lehet, hogy az apukám másnapi reggelije volt. Egy cipőt évekig hordtam, nem nagyon volt választék. Nyaralni, kirándulni a családdal soha nem voltunk. Viszont helyette rengeteget játszottunk a tesóimmal a kertben, az udvaron. Mindenből tudtunk valami játékot csinálni. Kukoricacsuhéból babát, wc papír gurigából is csináltunk babát, nem ültünk a tv előtt, telefonunk-számítógépünk nem volt. Játszottunk az állatokkal, kutyákkal, csirkékkel, macskákkal, kavicsokat gyűjtöttünk, bunkert építettünk. Most van egy 3 évesem. Azt megfogadtam, hogy élményeket szeretnék adni neki,családi kirándulás, nyaralás, programok és, hogy neki legyen választékosabb és méretben megfelelő ruhatára, mint amilyen nekem volt. Ne kelljen úgy kinyitnia a hűtőt, hogy nem vehet ki bármit és ne kelljen egy szelet csokin osztozkodni. Viszont amúgy szeretném azt is, hogy egy kicsit átélje az én gyerekkoromat is. Hogy milyen volt igazán játszani, barátokkal, tesókkal egész nap és nem a tv meg a telefon előtt ülni egész nap. Megismerni az állatokat. Nagyon sok mindenem nem volt meg gyerekként, viszont nagyon sok minden mást kaptam cserébe, amiért mindig hálás leszek...bár sokszor nehéz volt.
febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Adósságok közt nőttem fel, ezt a férjemmel tudatos pénzügyi tervezés mellett elkerüljük.

Az évi egy külföldi nyaralás helyett gyakran megyünk kisebb utakra, így nem kell várni egész évben az élményekre.

A gyerekek maguk dönthetnek az őket érintő dolgokról (ruhák, eszközeik, különórák), nem mi mondjuk meg, mi a jó nekik és ezzel együtt hagyjuk tévedni is, ha úgy alakul.

febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
igen nálunk is volt részegség veszekedęsek,mi nyugottak vagyunk szerencsére. a rosszabb viszont még az,hogy fiam tényleg többet telefonozik,nincs hó mi sokat szánkóztunk.de ő bátrabb,engem csúfoltak mindig,őt nem.
febr. 24. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!