Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aggódásra ad okot a következő...

Aggódásra ad okot a következő dolog?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2év4hós. Nagyon értelmes,okos gyerek,de néhány szón kívül nem beszél értelmesen. Halandzsálva beszél, úgy magyaráz és mutogat is. Ha kimond egy egy szót, kimondja egyszer kétszer utánna már nem mondja ki. Van hogy mondja utánnunk amit mi mondunk vagy magától amit beszél értelmesen, van hogy egy szót nem tudunk ,,kihúzni" belőle.

Lehet egy fajta autizmus vagy beszédkésés. Az orvos szerint már 2,3 szavas mondatokban kellene beszéljen. Vannak napok mikor hajlandó rá, vannak napok mikor nem igazán akar semmi értelmeset kimondani. Voltak szavak amiket sűrűn használt, most nem használja őket egyáltalán.

Anyukák ha bármi tapasztalatotok van ebben , és aggódnom kéne írjátok meg. Van időpontunk az orvoshoz, de addig tűkön ülök, mert nem szeretném hogy bármi baja lenne.

Viselkedésileg nyugodt gyerek, szépen eljátszik, focizik, számolni is tud már 2 éves kora óta. Ha beszélünk hozzá,megérti amit mondok.


febr. 24. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Párom sem beszélt 3 éves koráig csak mutogatott, meg csak pár szót mondott. 3 évesen kezdett el szépen beszélni. Kicsit zárkózott típus de nincs autizmus és társai.
febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem biztos, hogy bármi baja van. Két évesen kell 20 szó, ez az elvárás, nem mondatok. Én 2 év 3 hónaposan vittem a lányomat felmérésre, mert csak 5 szava volt és ő sem autista.
febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Fiam születése előtt bölcsiben dolgoztam és két történetem is van. Bár a gyermek otthon beszélt (tehát nem teljesen ugyanaz)- de volt 2 kicsi, aki nekünk csak mutogatott- mi megértettük amit mutogat. Aztán mikor a szülők pár hét múlva mesélték, hogy otthon elmeséli mi történ vele, bevallom nem hittük el, mert úgy gondoltuk nem tudnak beszélni. Hitetlenkedve álltunk a szülői beszámoló előtt. Aztán az én asztalomnál ült az egyik kicsi és úgy döntöttem most "beszélni fogsz" :) . Szomjas volt és mutogatott, amit persze értettem, inni szeretne. Mondtam neki, hogy anyáék azt mondták tudsz beszélni: csak annyi mondj, hogy kérek inni, már adom is. 5 percig szemeztünk egymással- ő mutogatott- én annyiszor elmondtam, hogy mond, hogy kérek inni és már adom is. "Megtörtem", kimondta. Onnantól folyékonyan beszélt velünk is. Sokszor mi "korlátozzuk" a beszédet azzal, hogy megértjük azt is ha mutogat. Nehéz nem feladni s megcsinálni amit szeretne amikor tudod mit kér. De próbáld ki. Sztem amúgy nincs gond ;)
febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem, a másik történetet nem írtam le, ott meg nagyon jóétvágyú volt a kicsi s mindig mutogatott hogy kér még és ott is kértük, hogy mondja, hogy szeretne még és adjuk is. Éhesebb volt annál, hogy ne kezdjen el beszélni :D Mielőtt elmondanátok mindennek milyen dolgozók vannak: természetesen nem hagytuk volna se éhen-se szomjan a gyerekeket. Nekünk is megvolt a "tűrőképességünk" meddig megyünk. :)
febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen ismerős sztori, mint a hármas.

Ők is úgy értek el hogy beszéljen hogy nem reagáltak a mutogatásra, beszélni kellett. Bár nem tudom, nekem ez picit unszimpatikus megoldás de lehet ha én is helyzetben lennék megpróbálnám.

febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Próbálgatom ezt a módszert, kérem hogy mondja utánnam; vagy mondja mi kell, van hogy elmondja, van hogy sírás lesz a vége, van úgy hogy faképnél hagy ésninkább csinál valami mást.
febr. 24. 22:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2 év 5 hónapos, nemrég indult be, hogy szavakat mond. Az anyát is csak kb másfél hónapja kezdte el. Hasonlóan vagyunk mi is, az égvilágon mindent megért, minden hangutanzot mond, de pl az állatokra még mindig nem a nevüket használja, hanem a hangutanzot. Viszonylag sok szava van, de nem beszel ő sem mondatokban, erre igazán a védőnő van rakattanva, a 2,5 éves státuszlapon van rajta, hogy 3-4 szavas mondatokat mond e.

Apukája 3 évesen szólalt meg először, állítólag ez pont apai ágon öröklődik. Nekünk pedagógiai szakszolgálatot mondtak, hogy jelentkezzunk, meg is tesszük, de nem gondolom,hogy bármi baja lenne, akar a földnek vagy az enyémnek.

febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lányom van, 2,5 éves koráig nem nagyon akart beszélni. Elmentünk logopédiára beszéd indításra. A logopédus megmondta: tudna beszélni, fizikai (hallása, arcizmai stb rendben), értelmi korlátja nincs, csak nem akar 😅, ezen dolgoztak. Pár hét beszédindítás után megeredt a nyelve. Már 6 éves, szerintem azóta csendben nem maradt, folyamatosan dumál 🤷🏼‍♀️. Semmi baja sincs, nem is volt. Csak nehezebben akart megszólalni.
febr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Miután kommunikál, csak nemigen beszél, inkább sima megkésett beszédfejlődésre gondolnék, nem autizmusra. Az édesapja mikor kezdett beszélni? Fiúágon öröklődő probléma ez a forma, jó prognózissal.
febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A szülei szerint az édesapja hamar elkezdett beszélni.

Azzal a dologgal mi van, hogy szavakat amiket rendszeresen használt már nem mondja?

febr. 25. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!