Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok úgy gyereket,...

Vállalnátok úgy gyereket, hogy nem találjátok a helyeteket az életben?

Figyelt kérdés

Tehát nincs olyan munkátok, karrieretek, amit imádtok.

Hogy nem találtátok még meg az életcélotokat.


Én így vagyok, 25 éves vagyok jelenleg, MSc-t végzek.


Kiderült, babát várok, aminek a párom nagyon örül, én kevésbé.


Vagyis hol nagyon boldog vagyok, hol pedig félek, hogy ezzel esélyem sem lesz megtalálni a saját utamat, mert mindig a gyerek lesz az első, nem én.


febr. 25. 11:17
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
29%
25 évesen sose vállaltam volna.
febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
59%
Én nem, de ez én vagyok. Mondjuk a koromat tekintve nem releváns, de 25 évesen biztos nem vállaltam volna.
febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
26 lennék, mire megszületne, azt én nem érzem annyira vészesen korainak.
febr. 25. 11:22
 4/47 anonim ***** válasza:
47%
25 èvesen én nagyon nem álltam volna rá készen, 29 évesen kezdtem tanulni azt, ami a “szerelem”-munka számomra. De nem tudom, mit tettem volna, ha véletlen terhes lettem volna.
febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
91%

Igen. A saját utad életed végéig keresgeted. Nem mindenki találja meg akkor, amikor először azt hiszi. Az életed nem zárul le anyaként sem, még sok minden vár rád. Valószínűleg egy csomóról még fogalmad sincs, hanem majd az idő hozza.

26 évesen szerintem nem vagy túl fiatal szülni. Én is szültem ennyi idősen, csak a másodikat.

Szerintem túlságosan rabszolgaságnak gondolod az anyaságot. Tény, fárasztó, nem egyszerű, és normális esetben valóban a gyerek az első, de attól még nem kell egy anyának sem elásni magát.

febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
92%
Nem vállalnék tudatosan, de ha már megfogant volna, akkor összeszedném magam és csinálnám a dolgokat, hogy a gyereknek jó legyen.
febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem korai, de utána nehéz lesz baba mellett munkát találni.


Nekem eszembe se jutott volna egy egyetem végén becsúszott babát elvetetni. Nem vagyok abortusz ellenes, de nekem ez nem az a szituáció ahol indokolt lenne.

(Márha a férfi dolgozik/dolgozni fog minimálbér él magasabb fizetésért és a szülők is támogatóak)

febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Anyagi problémáink nincsenek, az nem akadály.


Inkább az én belső vívódásom az, hogy eddig sem tudtam, mit akarok magammal, az életemmel kezdeni, félek, hogy egy kisbaba, kisgyerek mellett méginkább elveszett leszek.

febr. 25. 11:28
 9/47 anonim ***** válasza:
36%
Én ennyi idősen el sem tudtam volna képzelni hogy gyereket szüljek, teljesen más dolgok voltak fontosak. Mondjuk tettem is ellene, hogy ne tudjon becsúszni
febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Nekem/nekünk az életünk már inkább a nyugis fázisban van, az az igazság.


Rengeteg mindent átéltem, tanultam külföldön, utaztam rengeteget, buliztam is sokat. Már sokkal jobb egy itthon társasozással, borozgatással eltöltött este a barátokkal, mint egy reggelig tartó buli. Kicsit az utóbbi időben már "nyugdíjasnak" éreztem magam, hogy egyáltalán nem mozgatnak meg az elmenős, kimenős programok, utazni sem vágyom már havonta, sokkal jobban örülök annak, ha itthon lehetünk.

febr. 25. 11:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!