Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok úgy gyereket egy...

Vállalnátok úgy gyereket egy szobás lakásba hogy nem is terveznék nagyobb lakásba költözni?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt vásároltam egy lakást (34 négyzetméter) hitelmentesen.Beleöltem nem kevés pénzt az átalakításra és berendezésre.Közben megismerkedtem a barátnőmmel,és szeretnénk mindketten gyereket.Van egy nagyon pici előszoba ,egy kicsi fürdő és egy nagyobb szoba-konya.A tervem,hogy két éves korára csináltatnék a szoba közepére egy ilyen elhúzós "harmonikás" megoldást.Két elég pici szoba lenne.Majd ha kirepülne felnőtt korára vissza lehetne csinálni.
2023. okt. 31. 07:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
34 m2-re? Nem....
2023. okt. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%

Én nem.

De egy egyszobás lakást már magamnak sem tekintettem volna végleges megoldásnak, hogy beleöljek egy csomó pénzt, amiért utána majd "nem éri meg" megszabadulni tőle, nemhogy egy élettárssal...

Az arra lett volna jó, hogy ne az albérletre menjen el a pénz, míg gyűjtök egy nagyobbra, ahol nem egyedül férek majd csak el.

2023. okt. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
Semmiképpen. 34 m2 két embernek is csak kezdetnek felel meg. Ha gyerek is van, teljesen megszűnik a privátszféra, és tönkremegy az életetek.
2023. okt. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez nagyon max az első időszakban átmeneti megoldásnak elmegy. Dw hosszú távon mindenkinek marha kényelmetlen.
2023. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Soha. Ez még két embernek is kevés hely.
2023. okt. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem egyszobás lakás, hisz szobája sincs, ha a konyha egy légtérben van. Minigarzon.
2023. okt. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez minigarzon, ami egy embernek megfelel, kettőnek már szűkösen, de elmegy. Gyerekkel kizárt, hogy elfértek, max az első hónapokban azt is szűkösen. Egy kisbabának is sok cucca van, ahogy nő a helyigénye is nő, meg dolgai. Kizárt, hogy ekkora helyre befér egy franciágy, egy gyerekágy, a szekrények, asztal stb és még marad helye kúszni-mászni, később játszani, tanulni...
2023. okt. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 babyboom567 ***** válasza:
93%

Cseréljétek el,olyan idős emberrel akinek már nem kell a 2-1,5 szobás lakása.

Nyílván lehet ebben is élni(nagyon nagy kompromisszumokkal),több milliárd ember örülne,ha "csak" ekkora SAJÁT lakása lenne(pl én), de ez minden lesz csak kényelmes nem.

De ha erre megvolt a pénz,nem sokkal kell kiegészíteni,hogy vegyetek egy kicsit nagyobbat.

2023. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Ismerek ilyet aki bevállalta ilyesmi kicsi lakásba,a gyerek a kiságyba volt egész nap,alig volt mozgástere. Elég kényelmetlen volt nekik.. eladnám és vennék egy nagyobbat. Lehet nem full extrás lenne a berendezés de nagyobb lenne.
2023. okt. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%
Nincs az az isten. 1,5 szobás, 42nm-es lakásból költöztünk el idén, ez még 1 gyerekkel mondhatni oké volt, mert legalább volt egy külön légtér, ahol tudtunk aludni gyerektől függetlenül (vagy ő tőlünk), de még így is kezdtük kinőni. 34nm-es minigarzonban még két felnőtt is csak szűkösen fér meg egymás mellett, nemhogy babával. Ha nincs keret megtartani és úgy venni egy másikat, akkor én akkor is eladnám, ha sok pénzt beleöltem, a mostani őrült eszement ingatlanpiacon nem biztos, hogy teljesen veszteséges lenne.
2023. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!