Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a sziturol...

Mit gondoltok erről a sziturol? (Kisbabashoz ebédre erkezni)?

Figyelt kérdés

Az én családom abban segítettek nekünk miután babánk született, hogy hordták ide az ebédet.


Párom anyja előadást tartott arról, hogy nekünk szükségünk lesz segítségre, és majd jön segíteni heteket. Párom nem szerette volna, mert tudja milyen az anyja, azt mondta abból az lenne, hogy jön vendegeskedni.


Bejelentette, hogy jön hozzánk pénteken, délre ér ide. Persze azt nem mondta, hogy ne keszuljunk ebeddel. Vagy majd hoz...

Beszéltük, hogy vajon mi lenne, ha kozolnenk, hogy mi már ettünk.

Sajnos nem olyan a viszony a Párom és közte, hogy ezt megbeszeljek....

Mit gondoltok, szerintetek is bunkóság így jönni babanezobe, vagy én spilazom túl...?



#Babanezes
febr. 26. 10:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Annyi hozzá tartozik a sztorihoz, hogy sajnos sok baja van a babanknak. (Hasfajas). Nem eszik-alszik baba. Sokszor a saját kajankat is nehezen oldjuk meg, elfelejtunk enni, vagy rendelünk...
febr. 26. 10:49
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem fura lenne... Én tuti megkérdezném, hogy esetleg hoz-e valami kaját. :D

Ha nem hoz, akkor így járt, éhen marad. Hozzánk még barátok is jöttek úgy, hogy kérdezték mit hozzanak, mi mindig elmondtuk viccesen, hogy egy tál kaja a legnagyobb ajándék. Többen komolyan vették és kajával is jöttek, amit együtt elfogyasztottunk. Nekem ez nagyon jól eső gesztus volt mindenkitől. Néhány hetes baba mellett lehet lustának titulálni, de én nem "vendégelek meg" senkit, akkor sem ha sértődés lesz.

febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

Szerintem bárkihez extrém bunkóság pont ebédre odamenni,és várni a vendéglátást.

De különben nyíltan meg lehet neki mondani,hogy

-Julika néni,ha ebédre tetszik jönni, akkor beszéljük meg,hogy tetszik hozni ebédet nekünk is, vagy mi rendeljünk egy adaggal többet.

És itt két eset lehet, vagy megmondja,hogy ebédelni akar és ő hoz vagy rendeltek,vagy szabadkozni/mellébeszélni fog,hogy nem kér,de itt ne is legyen akkor ebéd)

Egy cseppet sem érezd rosszul magad azért mert más bunkó.

febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

En a helyedben egy szendviccsel megkínálnám. Azért nem hagynám sírni délelőtt a babát, hogy anyám vagy anyósom tudjam főtt étellel kínálni.


Nekem anyósomék mindig 11-re jönnek, 2 napra elegendő kajával amúgy. Így is kérdezték eleinte nem-e baj az időzítés...

febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es voltam, szerintem 3-as ötlete is nagyon jó. Ennyit azért csak megtudtok beszélni anyóssal (rendeljetek-e neki is, vagy hoz valamit). Talán ebből érti is, hogy ez most nyilvánvalóan nem a nagy vendéglátások ideje, sőt... akár segíthetne is 1-2 napi főtt étellel. :)
febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

“ Bejelentette, hogy jön hozzánk pénteken”


Eloszor is ez nem igy mukodik. Az en otthonomba ne jelentkezzen be senki, mert paros labbal rugom ki. Megkerdezheti, hogy eljohet e. Esetleg. De ilyen stilusban be sem engednem.


Masik.


“ Sajnos nem olyan a viszony a Párom és közte, hogy ezt megbeszeljek”


Nem tudja a parod megkerdezni ezt az anyjatol?? Szulok lettetek, illene meghuzni a hatarokat es azt tiszteletben tartatni masokkal, akar az amerikai elnok az, akar barki. Sok bajotok lesz meg, ha hagyjatok, hogy anyosod a fejetekre nojjon.

febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk is mindig ebédre jönnek anyósék. Mindig hozza az ebédet, de ettől függetlenül nem szeretem ezt...

Az mellé a szöveg, hogy nem akarnak sötétben hazamenni.


Ha nagyobb lesz a baba majd mi megyünk hozzájuk, addig ki kell bírni a békesség érdekében.

febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar ha ebédidőben jönnek, de csak ha én hívom és ha nincs kapacitás mindig közlöm, hogy hozol enni vagy éhen maradsz. Akinek ez nem tetszik, az menjen étterembe, minket meg hagyjon békén.
febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze, rendelünk neki, mert megszokta. Mi jobban állunk anyagilag, mint ők, ezért alap, hogy majd jön ebedelni. Nyilván ételre telik nekik is, csak kicsit akkor is pofatlannak érzem. Ráadásul úgy talalta, hogy miattunk jön ekkor, mert tudja, hogy szeretünk sokáig aludni. Hát a baba óta azért ez nem így megy. Illetve du 2kor is jöhetne akkor. :D
febr. 26. 21:01
 10/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

Hát kommunikáció.

-szia menyem, pénteken délre érkezek hozzátok.

-Szia piroska mama,gyere légyszíves később, nem leszünk otthon, ringatóba/játszótérre/védőnőhöz/státuszra/barátnőhöz/kirándulni/Varrónőhöz /stbstbstb megyünk,15-re érünk haza.

-Jaj,kismenyem,nem tudjátok elhalasztani ezt?

-Nem

-Akkor én mit fogok csinálni 3 órát a busztól?

-Gyere későbbi busszal, vagy elmész bevásárolsz/beülsz valahova egy kávéra,stbstbstb


Nyíltan kell kezelni a kifogásai.

febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!