Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabás/kisgyerekes anyukák,...

Kisbabás/kisgyerekes anyukák, ti mennyit "lógtok" együtt más anyukákkal?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hos kisfiam, külföldön élünk, nem igazán vannak a környeken kisbabás anyukák, magyar meg aztán végkepp nem. Jól beszélem a kinti nyelvet is ennyi ev után, de azért mégis csak jobb magyarul beszelgetni anyukákkal.


Találtam egy anyukát aki külföldi szintén, néha lógunk egyutt, de észrevettem h nem igazán igénylem mindig a tarsaságot, vagy inkább úgy mondanám hogy elfelejtem hogy szóljak h menjünk sétálni stb.


Mire elvégzem a házimunkát, gyereket elrendezem, sokszor csak arra vágyom hogy friss levegőn legyek a gyerekkel és csendben sétáljak.

Lehet antiszociális lettem. 😀


Ti feltétlen keresitek a társaságot vagy inkább szerettek egyedül menni a gyerekkel?


2023. márc. 7. 15:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már picivel idősebb a gyerkőc, de én se vágytam szinte soha más anyukák társaságára :D
2023. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Fuh akkor megnyugodtam... az anyuka akivel néha lógok, az a néha az kb kéthetente egyszeri alkalmat jelent, azt előre megbeszéljük. Azt is csak amiatt, hogy ne "butuljak" el es néha beszelgessek is, mert az egész napi gügyögésbe néha azt hiszem hogy fogyatekos leszek🤣...
2023. márc. 7. 15:28
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Néha azt kívánom, bárcsak külföldön élnék, és ne futnél bele úton-útfélen ismerősbe a környéken
2023. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se volt rá soha igényem.

Alapból nem vagyok társasági lény, babával se igényeltem soha, pedig 2 gyermekem van.

2023. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

En is kulfoldon lakom, lassan 20 eve, igazabol en sosem laktam / dolgoztam / baratkoztam itt magyarokkal szandekosan, nekem mindegy honnan jott, a baratsagot nem a szarmazas formalja.


Mi a babam par hetes koratol jartunk heti haromszor playgroupba delelottonkent, minket ez eltetett. Napi par orara kimozdulni, tarsasagban lenni. Itt lett 2 nagyon jo lengyel baratnom, akikkel azota is nagyon jo baratok vagyunk, pedig mar reges reg iskolasak a gyerekeink.

Erdekes, mert magyar anyukak is voltak az emlitett playgroupban, megsem veluk lettem joban.


Nekem fontos volt a babas, anyukas tarsasag, ettol fuggetlenul nagyon szeretek egyedul is lenni, pl. vasarolni mindig ketten mentunk a kicsivel.

2023. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekem van, nem igazán igénylem mások társaságát, max csak alkalomadtán elbeszélgetek valakivel a játszótéren. De én nem is vagyok nagyon barátkozós, a régi barátokkal tartom a kapcsolatot (úgy-ahogy), újakat szerezni viszont nincs se energiám, se igényem.
2023. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ég világon semennyit!

A játszótérre is próbáltam akkor menni amikor alig vannak - de a legjobb, ha senki, ha voltak is kerültem mindenkit

2023. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Na igy már megnyugodtam!!! Köszönöm 😘Igazából amiatt tettem fel a kérdést, mert sokszor érzem hogy valami hiányzik. Es azt gondoltam h az, hogy valakivel eljarjak ide oda... de rájöttem, hogy nem ez, mert akkor nem egyedul akarnék menni, hanem folyton keresném, kutatnám a társaságot.
2023. márc. 7. 15:40
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
0. Semennnyit. A játszón is mindig a gyerekre figyeltem folyamatosan. Ringatóra,ilyesmikre nem jártunk. Foglalkoztam én vele,pedagógus vagyok.
2023. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ja meg még azt hozzáteszem, hogy azt akartam h a fiamnak legyen tarsasága (hiába kicsi még), ne mindig csak engem meg a férjemet, meg a kiskutyával sétaló némbereket lássa, hanem esetleg más kisgyerek közelsége is fontos lehet, akit megismer és gyakran látja, nem mint a jatszóház pl ahol mindig más gyerekek vannak...


De úgy tűnik erősebb bennem az egyedüllét a gyerekkel iránti vágy, mint sem barátkozni más anyukákkal hogy a gyerek is lásson más gyereket.

2023. márc. 7. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!