Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mindketten dolgoztok...

Ha mindketten dolgoztok milyen házimunkát végzel te és férjed mit?

Figyelt kérdés
hány gyereked van? hány évesek? ki hozza viszi őket mindennap? és hova kell vinni,bölcsi,ovi,suli? ki szokott főzni? melyik házimunkákat végzed te és melyiket a férjed? intézkedések,dátumok,telefonálások vagy befizetések ki intézi ezeket? gyerekekkel játszani vagy lecke? ki mit szokott velük?van hobbitok? pl. férjeded engeded,hogy szabadideje legyen és fordítva,ő gyerekezik amíg elmehetsz valahova vagy otthon kikapcsolódsz? milyen gyakran értek rá " nemi életet élni? és másokkal találkozni? kivel szoktatok és milyen gyakran?
febr. 29. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk most van úton az első gyerek, a férjem eddig a közös vállalkozás mellett dolgozott másodállásban, ott felmond most hogy többet legyen itthon. Én home officeban vagyok még 2 hónapig, utána táppénz majd csed. A házimunkát kb fele-fele arányban végezzük, nagytakarítást kb hetente 1 nap szoktunk, akkor be van osztva hogy pl ő mosogat, a konyhát takarítja meg a fürdőt, én a szobákat. Alapból hétköznap én mondjuk amíg porszívózok ő mosogat. A hivatalos ügyeket általában ketten intézzük. Nemi életet mostanában heti 2szer szoktunk élni kb, mielőtt terhes lettem 2-3 naponta. Közös barátaink vannak, mivel a hobbijaink is megegyeznek így együtt szoktunk utazni, kirándulni, stb. Ha megszületik a baba itt vannak a nagyszülők egy köpésre akik nagyon szívesen vigyáznak rá bármikor, szóval akkor is lesz időnk ha szeretnénk kettesben lenni
febr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

2 gyerek, 1 és 3 évesek. A nagy már ovis, őt általában én hozom-viszem a kicsivel együtt, de heti 2x jár tornára, akkor a nagymama megy érte, ő viszi tornázni és utána haza is hozza. A férjem igény szerint, amikor a gyerek kitalálja, hogy reggel inkább vele menne, vagy a kicsi még alszik délután, vagy beteg vagyok vagy esik az eső, szóval bármikor, ha úgy van, akkor ő hozza-viszi.

Főzni általában én főzök, ha éppen van kedvem, ha nincs, akkor rendelünk. A házimunka nagyobbrészt rám marad, de kéthetente jön hozzánk takarítónő és gépesítve van gyakorlatilag minden, így nem olyan megterhelő.

Intézkedések, dátumok, stb mikor ki. Befizetéseket általában a férjem intézi, orvosi időpontok, oltások, státuszok az én feladatom. De amit lehet, online intézünk, így nem különösebben megerőltető egyikünknek sem a feladat :D

Gyerekekkel játszani mindketten szoktunk, az apja fürdeti őket minden este, felváltva, addig nekem is van lehetőségem külön-külön játszani velük, az altatásnál is jelen van, de előtte oviból hazaérkezés pillanatától kezdve is folyton a gyerekekkel foglalkozunk mindketten.

Volt hobbim, a lányok előtt, most nem nagyon élek vele :D Majd ha a kicsi bölcsis lesz, talán.

Mindketten néha elmegyünk a barátainkkal külön-külön találkozni, addig a másik van a gyerekekkel, vagy megkérjük a nagymamát, hogy vigyázzon rájuk, és akkor addig megyünk közösen barátokkal vagy csak randizunk. Barátokkal kb havi rendszerességgel, randizni egymással kéthetente. Nemi élet hétvégén néha összejön :D


Mindketten itthonról dolgozunk, én még csak 4 órában, amíg a kicsi bölcsis nem lesz, akkor megyek majd teljes munkaidőbe, és akkor heti 2x már be is kell járnom az irodába, de kétlem, hogy változna a felállás majd attól. Én elégedett vagyok ezzel így, őszintén szólva, kicsit talán az egyéni szabadidőből lehetne több, de az nem a férjemen múlik, kicsik még a gyerekek, sokat kellek nekik. Majd változik ez is még :)

febr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Felváltva dolgozunk. A gyereket az rendezi,aki itthon van éppen.


A férjem a nagybevásárlásokat intézi, csekket fizet, tankol, mos, mosogat.


Én a kisebb bevásárlásokat intézem, főzök, mosok, mosogatok, takarítok.


Meg ami épp nem jutott eszembe. A lányunk 8 éves.

febr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 babyboom567 ***** válasza:
49%
Ahh 1-es válaszoló,hihetetlenül naiv vagy.
febr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
4es mért is vagyok naív? Szerintem jobban ismerem a férjem, mint te :D
febr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 babyboom567 ***** válasza:
72%

"Ha megszületik a baba itt vannak a nagyszülők egy köpésre akik nagyon szívesen vigyáznak rá bármikor, szóval akkor is lesz időnk ha szeretnénk kettesben lenni."

Ezt a gyerekkel is beszéld majd meg.Illetve helyzetben fog kiderülni,hogy tényleg alkalmasak-e vigyázni rá.

febr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
6os már az elejétől úgy fogjuk szoktatni, hogy minden nap lesz náluk is, hogy megszokja, egy gyerek sem születik egy szülősnek. Tudom, hogy alkalmasak rá.
febr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"egy gyerek sem születik egy szülősnek"

🤣🤣🤣🤣

Kétszülősnek viszont simán. Olyannak, akivel két szülő is alig bír és a legharcore-abb nagyszülő is menekül.

febr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
8as mivel mi is teszünk nem kevés szívességet nekik ez valahol jogos elvárás :D
febr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

8 és 4 évesek.

Férjem többet vállal körülöttük mióta visszamentem dolgozni. Ha én vinném-hoznám őket, akkor 7-kor már bent kellene lenniük, délután meg ülhetnének az ügyeletben, így ő viszi. Én csak heti 1-2 alkalommal, amikor ő nem ér rá.

Neki adott a HO, nekem ritkán, így tp helyett is ő van velük. A mai kivétel, mert én is HO-ban vagyok és a kicsi belázasodott.

Főzés: hétvégén én, hétköznap nem főzünk.

Takarítás: őszintén leginkább én látom meg, hogy mit kéne. Magától csak a mosogatót pakolja be és ki, plusz a szemetet viszi ki. Szoktam szólni, hogy mit csináljon pluszban, de ha megunom, szalad a ház.

Ügyintézés: én, de 99 %-ban online.

Bevásárlás: élelmiszer 90 %-ban ő, mást én.

Játék főleg ő. Lecke én.

Jó zsaru ő, rossz zsaru én.

Hobbink: nem igényel kimozdulast.

Nincs igényem eljarni, együtt családilag kirándulunk, az a kikapcs.

febr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!