Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én 30 vagyok, barátom 32...

Én 30 vagyok, barátom 32 éves. 3,5 éve vagyunk együtt. A kapcsolatunk elején gyorsan összeköltöztünk, a gyerekvállalás is szóba jött. Mindketten szerettük volna. Ahogy múlt az idő, jobban megismertük egymást. Aggájaim vannak?

Figyelt kérdés
Az a félelmem, hogy, ha gyermeket vállalunk, nem lesz valódi támaszom. Mivel azt veszem észre, hogy hiába talpraesett, de mégis gyámoltalanabb tőlem. Tapasztalatlanabb, gyakorlatiatlanabb, alkalmanként komolytalanul viselkedik, nem érdeklik a következmények. Nekem kell mindent a kezemben tartani, mindenre figyelni, mert ő nem gondolkodik következetesen és előrelátóan. Mindentől, ami új vagy gyors reakciót kíván bepánikol és kapkod. Nem érzem a kapcsolatunkat se sziklaszilárdnak, például erről sem lehet vele beszélni. Félek, hogyha gyermekünk születne magamra maradnék a gondokkal, hiába akarna segíteni. Engem is szeret, a babát is biztosan szeretné, jó apa lenne. De mégsem vagyok biztos a dologban. Hónapok óta ezen örlődöm. Van valakinek hasonló tapasztalata? Meg fog komolyodni idővel? Fel fog nőni a feladathoz?

2021. júl. 1. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Aki már most sem felel meg, azzal nem szabad gyereket vállalni. Utólag már nem lehet visszacsinálni.
2021. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát én tudom a férjemről, hogy kb. minden odafigyelős dologról én fogok gondoskodni ha megszületik a baba.

Én fogom tudni a ruhaméretét, milyen babaholmit kell venni, mikor kell vinni vizsgálatra, milyen kenőcs kell, milyen pelenka kell, később hogy milyen papír kell az oviba, mennyi csoportpénzt kell mikor fizetni, mikor van szülői stb.

Közel sem lehet komolynak nevezni, inkább gyerekesnek :D

De egy csomó mindenben viszont hatalmas támasz lesz. 100%-osan ki fogja venni a részét a baba gondozásából, a házimunkában mindent megcsinál, főz, bevásárol (most is palacsintával fog hazajönni❤) imádni fogja a kicsit és nagyon jó apja lesz.

Az első hetekben sem kell majd azon aggódnom hogyan lesz kész a mosás vagy mit fogunk enni.

Egyetlen ember sem tökéletes, mindenkinek megvannak a rossz tulajdonságai, de ha mellette van elég jó is, akkor már van miből kiindulni :)

2021. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Engem egy ilyen tutyimutyi pasas eleve annyira kiábrándítana 2 hónap után nagyon maximum, hogy a közelébe nem kerülne annak, hogy nekem gyereket csináljon.
2021. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az ilyesmivel most sincs gond. Főz, mos, takarít, ha kell. Hetente hoz virágot, vagy meglep fagyival, szóval ilyen apró kedvességek. Vasárnap ő főzi mindig az ebédet stb. Ezért is vagyok gondban. Mert van a jó oldala, és van a másik, amit én nagyon nem szeretek. Túl szélsőséges. Édesapám erről azt mondta, mint amit az első válaszoló, de én meg reménykedek, hogy olyan lenne, mint a második válasza, de ott van a mi van, ha mégsem..
2021. júl. 1. 14:56
 5/13 anonim ***** válasza:
99%
"Nem érzem a kapcsolatunkat se sziklaszilárdnak, például erről sem lehet vele beszélni." Ha valakivel egy problémáról nem lehet beszélni, ott baj van. Apukádnak nagyobb az élettapasztalata.
2021. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk hasonló a helyzet, de mi tudunk és szoktunk erről beszélni. Valószínű mindig én leszek az, aki észben tartja a dolgokat, mert ő erre nem képes, akármennyire is szeretném hogy átvegye tőlem ezt a terhet. De ő meg valószínűleg örökké tűrheti a hangulatingadozásaimat, mert ezt meg én nem vagyok képes megszüntetni. De szeretjük egymást, együtt akarunk megöregedni, és támogatjuk egymást a szülőségben.

Szerintem nálatok az igazi baj az, hogy nem tudtok róla beszélni. Azt kellene megértetni vele, hogy minden probléma kezelhető, ha ketten vagytok hozzá, és nem te egyedül, míg ő hárít.

2021. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Szállj le a srácról, nem passzoltok össze, őt másnak rendelte a sors.
2021. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 20 évesek lennétek akkor azt mondanám, hogy még simán felnőhet a srác és lehet, hogy pár év múlva megfelelne az igényeidnek, de 32 évesen már nem fog változni. Úgyhogy, ha nem felel meg neked akkor felesleges húzni egymás idejét.
2021. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezt, hogy annyira nem passzolunk, mint ahogy az elején tűnt, már mondtam neki régen. Én türelmes, megfontolt vagyok, ő az ellentétem. Azt mondta, hogy csak felfújom és túlgondolom.
2021. júl. 1. 15:55
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Működhet egy kapcsolat attól, hogy két ember nagyon különbözik, megfelelő kommunikációval, alkalmazkodókészséggel túl lehet lendülni nagyon sok mindenen. Ha viszont neked már 3,5 év után mindenféle aggályaid vannak, amiken láthatóan nem tudod túltenni magad, ő meg letojik, akkor ez a jövőben csak nagyobb méreteket fog ölteni ameddig majd eljutsz arra a szintre, hogy totál kiábrándultál, egyre több dolog irritál vele kapcsolatban, egy gyerek pedig nem fogja megoldani ezeket a problémákát, sőt. Ráadásul, ha te már az elejétől látod ezeket akkor feltételezem sosem voltál igazán szerelmes ebbe a férfibe, én legalábbis az első években magának a tökélynek láttam a férjemet a lila ködben és eszembe nem jutott a hibáit listázni, majd ezeken morfondírozni.
2021. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!