Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól veszi figyele...

Hány éves kortól veszi figyelembe a gyámhivatal a gyerek szavát? Ideglenes elhelyezésben van 8 éves és most az anyahoz akarják elhelyezni

Figyelt kérdés
febr. 29. 14:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Nem veszi figyelembe egészen sokáig.


14-15 évesen már TALÁN meghallgatják, de abszolút nem az ő szava a döntő, hanem a két szülő által biztosított körülmények.

febr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
46%
Megjegyzem, nagyon helyes, mert egy gyereknek nincs rálátása ilyenre. Ő ahhoz akarna menni, aki haverkodós, lazább, megenged olyanokat, amit a másik szülő nem és sorolhatnám.
febr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
16 évesen kervenyezheti a meghallgatást és akkor már valamennyire figyelembe is veszik. Egy 8 éves szava nem számít. Az ideiglenes elhelyezést általában véglegesítik, hacsak nincs valami lényeges változás, ami ellene szol
febr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ha az anyának helyre jöttek a körülményei és 4 évig nem engedték a gyerekeket megnezni az apa és a mama (pedig az anya nevén vannak a gyerekek) a nagymama az ideiglenes gyám akkor ha mindenhonan jo véleményt irnak az anyáról és a másik fél pedig hazudgál akkor mik az esélyek? Illetve mennyi idő alatt dönt a gyamhivatal? Köszönöm a választ
febr. 29. 15:34
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekelhelyezés esetében nem a gyámhatóság dönt, hanem a bíróság.
febr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Itt a gyámhatóság dönt. Mivel az anya a gyám és ideiglenesen lett a mama
febr. 29. 15:40
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyukától és apukától is megvonták korábban a szülői felügyeleti jogokat? Csak úgy, minden ok nélkül nem lesz a nagymama a gyám.
febr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem az apukanak nem adták mivel nem szerepel az anyakönyvi kivonatba, az anyát vagyis a testveremet az agresszív apa agyon verte és elzavarta.
febr. 29. 15:45
 9/25 A kérdező kommentje:
És igy felügyelet nélkül maradt a kisgyerek és gyorsan ideiglenesen kineveztek a mamat.
febr. 29. 15:51
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

14 voltam, mikor anya magához akart venni a nagynenemtol, amihez 12 évesen a nagyszüleim halála után kerültem, addig ők neveltek.

Engem is részletesen meghallgattak, elmondtam, hogy nem akarok anyuhoz és a férjéhez költözni, a nagynenemmel szeretnék maradni. Tök fura, mert egy ideig a nő akinél voltunk olyan volt, mintha nem értette volna, hogy miért nem szeretnék, aztán nyilván kiderült, hogy 2 éves korom óta nem anyu nevel, és ott valahogy olyan volt mintha megertene.

Tisztában vagyok vele, hogy nem az én szavam volt a döntő, gondolom ha a nenikem nem engedte volna, hogy vele maradjak, akkor mindegy lett volna mit akarok, de meghallgattak, elmondhattam mindent, amit akartam, kérdeztek stb. És ez minden évben meg lett ismételve .

febr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!