Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt komolyan gondolják?...

Ezt komolyan gondolják? Betiltják az abortuszt, azért ez túlzás lenne?

Figyelt kérdés

Az alkotmány módosításban benne lesz az élet mindenek fölötti védelme, és ez valószínűleg az abortuszt is takarja, tehát terhesség megszakítást csak abban az esetben lehet végezni, ha az anyát veszélyezteti a magzat.


Ahol nem kívánt gyerekek fogannak valami baj van a szülőkkel, vagy szellemileg nem elég érettek(ha védekezni sem tudtak sehogy, vagy anyagilag nem állnak úgy, hogy egy gyereket fölneveljenek...

Még több lesz a mentálisan sérült gyerek, hiszen hogy ne hagyna nyomot ez egy emberben, hogy igazából elvetették volna...

Én is inkább úgy vagyok vele, hogy az utolsó dolog legyen az abortusz, de hogy betiltsák... Tiszta Ratkó-korszak, 50-es évek...

Ez borzalmas!


2010. okt. 25. 12:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
Én ezt nem tudom elképzelni. És akit például megerőszakolnak, és úgy lesz terhes? Rákényszerítik, hogy szülje meg?
2010. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Az 50-es években már volt ilyen...

Remélem, amit te írtál az is beleesik a kivételbe. De biztos fölszaporodnak majd a zavarosban halászó nőgyógyászok, akik szép pénzért végeznek abortuszt.

Nagíon kíváncsi leszek erre az új alkotmányra...

2010. okt. 25. 13:00
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez azért tulzás.

Egyik ismerösömnek most volt abortusza mert anyagilag nem tudták volna felnevelni és ezért ugy döntöttek hogy jobb neki ha nem szenvedi meg lelkileg.Volt olyan hogy ők is hozzánk jöttek át enni mert nem volt pénz kajára sem.

Nagyon kibukott szegény csaj de azt mondja muszáj volt.

Ilyenkor tudjátok mit fognak csinálni ezek az emberek beadják öket árvaházba és életük végéig azon fog járni az eszük hogy mi lett vona ha velük marad...

Tele lesznek az árvaházak és a korházak ujjszülött csecsemökkel.

2010. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%
Fidesz+papok= inkvízíció lesz itt pár év múlva
2010. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem igenis szükség van az abortusz szabályozására. Nem a betiltásra gondolok, de azért felháborító, hogy egyesek fogamzásgátlási eszköznek tekintik, pedig voltaképpen egy emberéletet oltanak ki.

Feltaláltak számos fogamzásgátlási eszközt, inkább lennének TB támogatottak, (egy havi fogamzásgátló kb 4000 Ft), persze, hogy olcsóbb kikaparni a gyereket, mert szoc. alapon még ingyen is megcsinálják.

Vagy kössön csomót a férje szerszámára. XXI. század van, több száz éve létezik családtervezés ilyen-olyan módon. Nehogy már a gyilkosság legyen az egyetlen megoldás.

Én támogatom ésszerű keretek között: anya egészsége, életképtelen magzat vagy nemi erőszakból született gyermek. Mert ezek ellen nem lehet védekezni.

De az, hogy nem kívánt terhesség, ettől a gyomrom forog, mert a pasi f***át kivánta, akkor gondolkodjon is.

Nem csak a b****ból áll az élet. Nem állatok vagyunk!

2010. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ez nem egy rossz dolog! Lengyelországban több évtizede ez remekül működik! Ha beteg a baba, vagy az anya nem tudnà kihordani, valakit megerőszakolnak, abban az esetben végeznek abortuszt, de olyan indokkal hogy 3. gyereket anyagi okokból miatt nem vállal valaki, vagy 16-18 èvesen teherbe esett, nem vetethet el senki sem gyereket!

Így mindnki meghondolja hogy védekezik-e vagy sem, és az iskolákban van hittan óra mint nálunk a matek, ahol a gyereknek kus korától el van magyarázva hogy az abortusz ember ölés, mert mindenkinkatolikus és abban hisz hogy miután megfogan a baba lelkesedését van, egy élő pici ember!

Így a tizenévesek is ha teherbe esnél megházasodnak megszűlik a gyereket mint anno anyàink, nem kell olyan messzire vissza menni!

2010. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%
Nagyjából egyetértek az új Alkotmány mellett érvelőkkel, de szerintem az erőszakból fogant élet is élet, ha tetszik, ha nem. Én biztos megszülném.
2010. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

Én is inkább azt mondom, hogy támogassa a fogamzásgátlókat a TB, és fordítsanak nagyobb hangsúlyt a megelőzésre, de ne tiltsák be az abortuszt!

Szerintem van az a helyzet, hogy az ember nem tudja vállalni a gyereket, még akkor sem ha szerette volna.

Ne adja ég a pozitív teszttel egy napon kirúgnak a munkahelyedről, ami manapság nem is olyan ritka, apuka lelép megijedve a felelősségtől és még lehetne pár érvet felsorolni. Vagy a barátnőm fogamzásgátló mellett lett terhes (úgyhogy bevette rendesen, nem szedett antibiotikumot és nem volt semmilyen betegsége) és a 2 gyerek plusz lakáshitel mellé nem tudta vállalni a 3. babát!


Én is azt mindim, hogy az abortusz legyen az utlolsó, de azért mindenkinek van joga eldönteni, hogy megtartsa-e a gyereket, avagy sem!

2010. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%
Az életről EMBERNEK nincs joga dönteni. Csak megköszönheti.
2010. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Már bocs, de ha megerőszakolna egy barom állat, én biztos nem szülném meg, ha terhes lennék tőle...
2010. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!