Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem szokás terhes...

Miért nem szokás terhes kisgyerekkel közlekedőnek helyet adni a tömegközlekedési eszközökön? Szép szokás lenne és segítő.

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert sok a bunkó paraszt.
2010. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szülésem előtt 3 héttel még dolgoztam. Időben szültem, tehát a vége felé már óriási hassal BKV-ztam. Egy kezemen meg tudom számolni, hányan adták át a helyüket.. kb. 3x. Mindháromszor idős nénik voltak. (nem fogadtam el, mondtam, h köszönöm, de nekik nagyobb szükségük van az ülőhelyre).


Én bezzeg mindig átadtam/átadom a mai napig is. Nem vagyok rest még a belső ülésről is kimászni, ha más nem áll fel.


Egyébként Londonban sem szokás, amin teljesen meglepődtem...

2010. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


na ezt olvasd el, különösen figyelmedbe ajánlom a harmadi hozzászólót....

2010. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindig átadták (Bp-en élek), sokszor tizenéves fiúk.
2010. okt. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem se sürün adják át a helyet,pedig ráadásul a 2,5évesemmel szoktam utazni aki néha ölben van +nagy a pocim.Ha valaki mégis átadja azok inkább az idösebb korosztály.A fiatal suhancok le se sz@rják az ember lányát(tisztelet a kivételnek)
2010. okt. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16:13: nekem is idős nénik ajánlották, kb. 4x.
2010. okt. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én át szoktam adni a helyem, ha találkozok terhes/kisgyerekes nővel. :)

15/l

2010. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mikor még pocaklakóm volt,akkor is átadták a helyet,most már lassan 11 hónapos a kisfiam és nagyon sokszor előre engednek,meg előzékenyek velem az emberek.de sajnos van másik oldal is.
2010. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vidéken élek.Itt ugyan nincs tömegközlekedés, de az úttesten nincs olyan, hogy terhesen, babakocsival azonnal át ne engednének, az ajtót ki ne nyitnák előttem, ha úgy érek oda...

Sajnálattal olvasom, hogy ez nem divat a nagyvárosokban.

Nem különleges elbánás kell, de tényleg jó, ha nagy hassal nem kell szobrozni a zebránál...stb.

Egyébként meg annak idején nálunk a középiskolában alapvető elvárás volt a nőkkel, lányokkal, tanárokkal, nevelőkkel szembeni udvariasság.Bár ebből a szempontból sokan maradinak ítélték azokat az elveket.Pedig senkinek nem vált hátrányára.

2010. okt. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!