Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol tudnék utána olvasni a...

Hol tudnék utána olvasni a gyermeklélektannak?

Figyelt kérdés
Légyszi ha könyvet javasoltok,akkorm olyan legyen,amit manapsag is lehet kapni,elérhető a boltokban. Olyasmire gondolok,hogy az adott életkornak mik a sajátosságai,mi hogyan alakul ki,képességek,stb. átfogóan. A Mérei Ferenc Binét Ágnes féle nagyon jó lenne,de az már nagyon régen nem elérhető. Alapos, átfogó könyv /weboldal /bármi kellene,ami ugyanakkor nem szakmabelieknek,hanem normál halandó anyukák számára is közérthető, mert a lényeg nem a szakbarbárság lenne,hanem hogy a hétköznapokba is magammal tudjam vinni, hasznosítani az infokat.

#Gyermekléleltan
márc. 10. 23:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Mi a célod a tudással? Azért kérdezem mert vannak nagyon jó könyvek melyek az adott életkor sajátosságait érintik és a leírt módszereket arra alapozzák. De maguk a könyvek nem kifejezetten a lélektanáról szólnak vagy nem csak arról.
márc. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ranschburg Jenő: Szülők könyve

Vekerdy Tamás: Kicsikről nagyoknak


De e két szerzőnek gyakorlatilag bármelyik könyve hasznos és jó.

márc. 11. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%

Az előadás mottója: a gyermeknek három applikációra van szüksége: anya, apa, testvérek.

www.youtube.com/watch?v=V73zd6iuygo&t

márc. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Azért kérdezem mert vannak nagyon jó könyvek melyek az adott életkor sajátosságait érintik és a leírt módszereket arra alapozzak"


Pontosan ez. Szeretnék tisztában lenni az alapokkal. Jó dolog az anyai ösztön,és így érzem működik is,de szeretnék tisztábban látni,mikor mi "várható",mikor mi történik,stb. Tehát ahogy írtam is,nem szakbarbárság,hanem amit magammal tudok vinni.

márc. 11. 08:53
 5/21 A kérdező kommentje:

#3

Na ezt inkább meg sem nyitom,anya,apa, oké,de testvérek,mint okvetlen muss? De nem szeretnék vitát,így inkább maradjunk az eredeti kérdésemnél.

márc. 11. 08:54
 6/21 A kérdező kommentje:

Ja hogy ez Pál Feri...na akkor még tényleg meg sem nyitom

...de ne legyen vita!!! Viszont a kérdésem nem az általános gyereknelevesi könyvekre vonatkozik,tehát nem az,mit érdemes megnézni,meghallgatni stb!!! Hanem az,ami..leírtam mire vagyok kíváncsi, megerősítve még egyszer a 4-es kommentemben. Ezt nem arroganciakent írom,csak elejét akarom venni hogy vadhajtasok legyenek és elkanyarodjon a kérdésem az eredetitol.

márc. 11. 08:57
 7/21 anonim ***** válasza:

A nyugos baba (The wonder weeks). Szamomra ez adta a legtobb gyakorlati tanacsot a kisfiam fejlodesevel kapcsolatban. Van hozza applikacio is. Magyarul sajnos vadaszni kell,nem adtak mar ki tobbet, de angolul elerheto, viszont en is hasznaltan vintedrol vettem, erdemes figyelni.


Illetve amik meg nekem nagyon sokat adtak es teljesen megvaltoztattak a hozzaallasom meg a sajat eletemhez is, az a montessori baba es az egyszerubb gyermekkor cimu konyvek.

Utobbi nem egeszen a gyermek fejlodesere megy ra, mas szempontbol kozeliti meg a gyereknevelest, de szerintem erdemes elolvasni mindenkeppen.

márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Tanító szakon végeztem régen. A Mérei - Binet könyv kötelező irodalom volt. Nekem nincs meg, de használtan tuti, hogy tudnál szerezni óvónőtől vagy tanítótól.
márc. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, mint hétköznapi anya ezek segítettek iszonyú sokat:

Jane Nelsen : Pozitív fegyelmezés

Kim John Payne: Egyszerűbb gyermekkor

Lukács Liza: Ne cipeld tovább!

Illetve még a: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje

márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Vekerdy Tamás pl minden korszakkal fogalalkozik és földi halandónak is érthető

Ransburg Jenő könyvei is érthetőek, örök igazsagúak.

Ők a szakma nagyjai!

Ha esetleg óvónővel tudsz beszélni, a Soproni egyetemen egyik oktatónak van saját fejlődéslélektan könyve, Jávorszky Edit: fejlődéslélektan. Egyszerű, lényegretörő, érthető.

márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!