Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak feltűnt, hogy mostanába...

Másnak feltűnt, hogy mostanában többen vannak "rosszindalú" anyukák az oldalon?

Figyelt kérdés

Azért macskakörmözöm a rosszindulatút, mert nem tudok jobb szót rá hirtelen de mindjárt kifejtem mire gondolok.

Mostanában feltűnt, hogy legyen a téma bármi a kérdésnél, az anyuka szinte minden kommentet rosszindulatúnak vél pedig hiába nincs benne káromkodás, nem a kérdezőt ítélik el, egyszerűen tanácsot adnak max. az anyukának nem tetszik és ezek a kommentek mindg fel pontozva vannak és én is egyet értek velük.

Aztán 30 komment közül van egy aki egyetért az anyukával és ő az aki mindneki mást lehord pedig tök normális hangnemben történt az eszemcsere, és ő az egyetlen akinek megköszöni több sorban az anyuka, míg mindenki más rosszindulatú besavanyodott (láttam ilyen jelzőket is igen). Ilyenkor van az, hogy a pontozások értelmet nyernek, mert az egyetlen komment akivel a kérdező is egyet értett pirosra lett pontozva, még én sem értek vele egyet.

Sok sok kérdésben és különböző témákban látok ilyet, korábban nem volt jellemző ez a fajta viselkedés kérdező anyukáktól.

Ilyenkor még néha az anyukát tartom "rosszindulatúnak", mert kb.ő az egyetlen aki mocskos jelzőkkel illet mindenkit aki "ellene van", a többi válasz hozzá képest egy anygalszárnyba becsomagolt tanács vagy jóindulatú vélemény.

Mi lehet ennek az oka? Nyilván a való életben is sok rosszindulatú anya van de most a kérdésem kifejezetten az oldalra irányul így ha lehet itt mardjunk témában és gyerekvállalás kategóriában. :)

***Akinek nem inge ne vegye magára!***



márc. 18. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem, biztos mindenkinek szarul esik, ha rámutatnak arra, hogy ő a hülye vagy ő csinál valamit rosszul. Na, van aki ezt nem bírja beemelni és megemészteni, ezért mindenki más számára a hülye. Valóban nagyon sok ilyen kérdés van, ahol a kérdező háborodik fel, ha kap választ. Ezek az anyukák nem rosszindulatúak, csak buták. Nem tudsz velük mit kezdeni.
márc. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom a 30 válasz olyan stílusba van hiába vélemény. Hány ilyet látni,sajnos,nekiugranak a kérdezőknek ok nélkül. Véleményt lehetne kulturáltan is fogalmazni.
márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-Pedig pont írtam is hogy nincs olyan stílusban, egyszerűen nem ilyen válaszokat várt a kérdező. Még én is meglepődtem a kérdezőn pedig a válaszokban se volt semmi rosszindulat tényleg. Kulturáltan volt pedig.
márc. 18. 18:10
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
2# Nem tudom,én 90%-ban ezt tapasztalom itt,de biztos van ilyen is,amit írsz. Ott valószínű tényleg az igazság fáj a kérdezőnek.
márc. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyszer volt olyan, hogy majdnem rákérdeztem a kérdezőnél, hogy ugyan melyik komment volt rosszindulatú, kerestem de nem láttam egyet se, de nem tettem nehogy nekem ugorjon a végén. :/
márc. 18. 18:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes szitu mert van aki azért ír ki egy kérdést mert azt várja hogy neki adjanak igazat és aki más véleményen van mint Ő az a hülye, bunkó

De a kedvencem:van aki kiír egy kérdést kapja a számára negatív válaszokat és utána oszt meg olyan infókat amik teljesen más szemszögből mutatja az alap kérdést

márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
A válaszolók többsége rosszindulatú. A megfogalmazásuk, a bunkó megjegyzések, az alaptalan feltételezések. Ebből sokkal több van, mint az általad írt példából. Kiforgatják a leírást, hozzáköltenek még valamit, vagy kiemelnek egy mondatot és azt elemezgetik darabokra.
márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Sok troll is van, aki ír egy kérdést, valami megosztó téma kapcsán, és aztán csak azokra a kommentekre reagál, amik szintén hergelőek. Olyankor jellemzően a normális, megoldást javasló válaszok teljesen figyelmen kívül vannak hagyva.
márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ez régen is így volt.

Persze biztos bennem van a hiba, de amikor pl. valaki leírja, hogy nem bír a gyerekével, és az a válasz, hogy meg kéne nevelni, hát az szerintem is rosszindulatú.

Még ha igaz is, ezt nem lehet ilyen egyszerűen elintézni. Persze maga a kérdés is felesleges voltaképpen, hiszen nem lehet pár sorban leírni egy család életét. Ezer dolog miatt lehet gond egy gyermekkel, nevelési hiba, gondok a családban vagy idegrendszeri probléma.

Én biztos azért is vagyok erre érzékeny, mert nálunk idegrendszeri probléma van, és amióta megszületett a gyerekem azt hallgatom, hogy meg kéne nevelni. És főleg olyanok osztják az észt, akiknek nincs is gyerekük vagy tökéletes gyerekük van. Könnyű természetű gyereket könnyű nevelni, nehéz természetű gyereket meg nehéz.

A másik meg, hogy ott vannak az idealisták. Vidd el kivizsgáltatni, és majd segítenek rajta. Én azt is értem, hogy ezt teljesen jószándékkal mondják. Csak éppen nem abban az országban élünk, ahol az állami ellátásban minimálbérért dolgozó emberek majd annyira segíteni akarnak. De amikor ezt leírom, akkor meg én vagyok lepontozva. Pedig elég sok tanácsot tudnék adni, hogy mit kell kezdeni problémás gyerekkel, de az emberek általában megragadnak ott, hogy vidd el a Nevelési Tanácsadóba.

márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
7#-es pont erre céloztam én is a 2-esemmel. De hát látom itt is lepontoznak,mert leírod a tényeket. Én is sokszor ezt látom,kiforgatják,stb. Majd mikor a kérdező is visszareagál ebben a stílusban,akkor jön a védekezés,hogy de hát ő nem is írt semmi sértő választ holott dehogynem volt. :D De van olyan is ahol igen ok nélkül.
márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!