Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinél rosszízű az anyatej...

Akinél rosszízű az anyatej hűtőből is, van rá megoldás, hogy picit előre készüljön főzéshez?

Figyelt kérdés

Nem is eszi meg a babám, de szeretném a hozzátáplálásnál 1-2 főzelékhez vagy pl rizspéphez, adni. Konkrétan kesernyés hányás íze van, de még hűtőbe rakva is...


Neten annyit találtam, hogy hormon miatt előfordul, és elvileg ha felemelgítjük ( nem forraljuk) amíg buborék keletkezik a fazék oldalán, elmegy ez a rossz íz.


Tapasztalat?


márc. 19. 12:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Frissen teljesen jó, csak sem fagyasztani nem tudok, sem hűtőbe tenni, mert úgy már nem eszi meg.
márc. 19. 12:31
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi értelme. Hozzátáplálás azért hozzátáplálás, mert a rendes ennivaló mellett kap még anyatejet is, nem kell feltétlenül a rendes ételbe is anyatejet tenni.

Az teszi bele aki nem tud mit kezdeni a literszám fagyasztott tejjel. Akinek nincs, vagy nem lesz jó fagyasztva az nem tesz bele.

márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik gyerekemet nevelem fel úgy hogy nem ették meg a fagyasztott tejet. Illetve a harmadiknál már nem is tettem el, felesleges. Anélkül is lehet főzni neki.
márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én talán 1x tettem anyatejet ételbe. Az nem volt rossz ízű, csak egyszerűen nem láttam értelmét, hogy ezzel szórakozzak. Inkább amilyen hamar lehetett, bevezettem a joghurtot meg a tejfölt.
márc. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A legtobb nem eszi meg. Teljesen felesleges akarmibe is keverni. Zoldseget megparolva es puresitve adunk, ha annyira akarsz bele anyatejet, fejj frissen.
márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálásnál a főzelékekbe én még sokáig nem tettem semmi sűrítőanyagot, azaz nem is habartam, natúr verziót kapott. Később meg már úgy csináltam, mint a miénket, rendes tejjel.

(Pedig az én babám gond nélkül megitta a fagyasztott tejet is, plusz egy csomó még így is ott ment tönkre a fagyóban, mert a napközben frissen fejt tejjel pótoltam már inkább esténként.)

márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem pepecselnék a helyedben, pláne hogy meg sem eszi a fagyasztott vagy lefejt majd újra melegített tejet. Kóstoltatás után úgyis még szopik (eleinte bem esznek mennyiségeket, csak 1-2 kanállal), később meg már annyi minden lesz bevezetve, hogy simán megoldod tej nélkül. Főzeléket tudod saját magával is sűríteni ha nem pépezik (kiveszel egy adagot a zöldségből, botmixer és újra összerottyantod), vagy tej nélkül, csak "sima" rántással hamár evett zsiradékot (kis zsiradékon (akár olaj, állati zsír, növényi margarin) megpiritod a liszet és ezzel sűríted). Aztán már ehet tejet és ugyan úgy mint magatoknak.
márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

10 hónapig szoptattam, és csak eddig evett anyatejet a fiam.

Sosem fogyasztottam, nem is fejtem soha.

Főzni meg duplán nem főztem neki belőle

Szerintem ne eroltesd.

márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi, teljesen igazatok van! Elég macerás, alig van időm reggel így is a tízóraija elkészítése előtt.


Csak például a rizspehelyre/gabonákra anyatejjel javasolja a leírás (vagy tápszerrel), most vezettem be a napokban. Mondjuk ma már nem tudtam szórakozni a streilizálással-fejéssel is külön még, meg én is reggelizzek gyors valamit, így simán vízzel (felforrlat-lehűtött) kevertem a rizspelyhét, és azt adtam almapéphez.


Köszi akkor, megnyugszom így, hogy nem kell ez így.. :) Kezdő vagyok még, bele kell jönnöm.

márc. 19. 13:55
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok teljesen jól csináltad ma is 🙂. Ezeket én is hasonlóan adtam, forralt vízzel összekevertem és bele valami gyümölcsbe, ami épp aktuális volt. Én csináltam ilyet grízzel is, vízben megfőztem a grízt (mint egy híg tejbegrízt, csak vízzel és cukor nélkül persze), bele gyümölcspép és ennyi.
márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!