Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretném hogy a kisfiam...

Nem szeretném hogy a kisfiam az a pja nevére kerüljön.mit lehet ellene tenni ha az apa apai elismerést tett? Mik lehetnek a jogai? Ugye a nevére szeretne iratni a gyereket minden àron ezt akarja

Figyelt kérdés

Elmúltam 18,Nincs az anyakönyvbe sem az apa neve,nem voltunk hàzasok,be csúszott gyerek,az elején mikor haza költöztem szülőkhöz el akarta vetetni,én nem akartam most meg azt szeretné hogy az ő nevén legyen a pici,amikor megszületett akkor bejöttek a korhàzba az anyukàjàval azt mondták nekem hogy el fogjàk venni a picit és majd ők nevelik fel,persze az anyuka mondta csak nagyon rosz család ,pár hónapot velük laktam,sokkba tartottak ,a szüleimet nem látogathattam egy városba voltunk kb kocsivam 10 percre,manipuláltak,örülök ha az

apukàm tudott jönni értem mert haza hozott anyukàmhoz a szülinapja volt éppen úgy tudtam haza menni csak végre,ilyen családnak nem adnàm oda egy percre sem a babàmat.Meg az apa

Nevére sem szeretném.



#gonosz #El akarják venni #A vezeték nevére akarja #Apai elismerés #Nem szeretném hogy a nevén legyen ,
márc. 25. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem túl érthető így...

Megtette már az apai elismerőt? Mert abban nyilatkoznotok kellett akkor arról is, hogy mi lesz a gyerek neve, és akkor már az anyakönyvbe is be kellett kerülnie, mint apa (vagy ez még épp folyamatban van az anyakönyvi osztályon, de a lényegen nem változtat, már csak adminisztráció).

Vagy hogy érted az, hogy az anyakönyvben nincs?

Ha még nem tett elismerőt, akkor semmi gond, egyszerűen ne írd alá, ugyanis ahhoz az anya beleegyezése is szükséges. Viszont akkor kötelezettsége sincs, nem csak joga, tehát gyerektartást sem kérhetsz.

Leírhatnád érthetőbben, tagoltan, hogy mi is a probléma...

márc. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Peres úton érvésenyítheti az apai jogait. A jogokkal együtt kötelezettsége is lesz, gyerektartást kell fizetnie.

Nem olyan egyszerű valakitől "elvenni" egy gyereket.

márc. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engeded, akkor apasagi pert kell indítania. Ha megnyeri, akkor hivatalosan ő lesz az apja, ezzel jogok és kötelezettségek is járnak. Elvenni nem sok esélye van, egy újszülöttet kb semmilyen körülmények között nem ítélnek az apának. Ha a "nevére sem szeretném" a vezetéknevet jelenti, arról- ha megnyeri az apasagi pert - meg kell egyeznetek, vagy a birosag dönt.
márc. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Úgy őszintén akkor hogy anyakönyvezték a kórházban?

Vagy hol született?

márc. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Ezért nem kell összeállni akárkivel, pláne nem romával, ráadásul védekezés nélkül szexelni…


Egyébként hamar abba fogják hagyni a gyerek után érdeklődést, főleg ha nem süllyedsz le a szintjükre.

márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Én nem értem az ilyen férfiakat,de az anyját sem. Ez nem a gyerekről szól,hanem bosszú a kérdező felé inkább. Szánalmas az ilyen ember,rúgnám tökön. A többiek leírták a többit.
márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mar megint ez a nevere veves.. ilyen nincs.

Olyan van, hogy o van bejegyezve, mint apa, meg olyan, hogy a szulok eldontik, kinek a vezeteknevet kapja a gyerek.

márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha apasági pert indít, akkor DNS tesztre is fognak kötelezni és, ha kiderül, hogy ő az apa, megkapja az apai jogokat és kötelességet, ez ellen nem tudsz tenni. Gyerektartást kell fizetnie, de láthatja is rendszeresen. Az viszont nem úgy működik, hogy majd ők nevelik, mert eldöntötték. Jelenleg veled él. Csettintésre nem változtatják meg a lakhelyét, főleg nem egy szoptatott csecsemőnek. Később meg már azért nem, mert addig is veled élt és megfelelően nevelted. Már, ha megfelelően neveled.
márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!