Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, honnan van energiátok...

Anyukák, honnan van energiátok és akaraterőtök a testmozgáshoz?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akiken maradt pár kg felesleg szülés után, és mozgással próbálnak tőle megszabadulni. Sajnos én is ide tartozom, de egyszerűen nem bírom rávenni magam a tornára. Amikor a fiam napközben alszik, akkor gyorsan megcsinálom a házimunkát, a maradék időben meg ideülök pihenni a gép elé, a tornát a hátam közepére sem kívánom.

Hogy csináljátok?


2010. okt. 26. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csoportos tornára megyek minden pénteken este.

Csak az első alkalommal kellett rávennem magam,utána már alig vártam a péntek estéket!

Jót tesz a mozgás,mert azóta több az energiám,és itthon is aktívabb vagyok,és jót tesz a társaság is.

Az alakformálásról nem is beszélve,és a "lelki jutalomról",miszerint péntek este az az egy óra az "enyém"!

2010. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mondjuk ezt a házimunka témát mindig letudtam délelőtt a gyerekkel -vagy amíg ő mesét nézett-. 12:30 és 15:00 között pedig magammal foglalkoztam amíg ő aludt. Tanulnom is kellett, mert iskolába járok, így nem akartam még egyéb munkákkal is terhelni azt a kis időt. Ebből aztán leszakítottam egy fél órát itthoni tornára. Szeretem csinálni.

Aztán a délutánt meg együtt töltjük, játszunk, meg többnyire apa is próbál délután 4-5 órára otthon lenni, így azért nem érzem magam rosszul, hogy délelőtt próbálok mindent megcsinálni :)

2010. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ebben a cipőben járok.Maradt pár kiló felesleg szülés után,de az istenért nem megy le!!Sajna nekem sincs időm semmilyen testmozgásra.És itt ahol lakunk,még lehetőség sincs rá. :(
2010. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, én csak ráállok a mérlegre és egy a sírás kerülget, kettő azonnal sportolni akarok, csak sajnos kevés időm van rá, pedig annyira vágyom a mozgásra!!
2010. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt kellene kisakkoznod, hogy mikor van tobb energiad es aszerint beloni a torna idejet.

Vannak emberek, akik reggel fittek, este faradtak es forditva. En is ilyen vagyok, igy en mindig reggel igyekeztem tornazni, nekem nem jelent gondot hatkor kelni, viszont este 9 utan mar meg sem kivanok moccanni.

En az elso fiam szuletese utan hamar elkezdtem tornazni, igy mar akkor raszoktattam erre, amikor meg nem reklamalt es bekesen elnezelodott. Reggel ellattam ot, beagyaztam, kicsit osszepakoltam es meg a fozes elott elkezdtem tornazni, addig nem is zuhanyoztam, hiszen utana ugyis kell.

Volt hintaja, beultettem magammal szemben, dvd-re tornaztam. Nagyon szerette, ahogy ugralok, szines ruhakat vettem fel, volt persze, hogy kozben mondjuk bekakilt, vagy megszomjazott es meg kellett szakitani a tornat, de riktan. Altalaban bealudt a vegere, igy egybol mentem is a zuhany ala. Mivel ezt szokta meg, igy ez volt a termeszetes, amikor mar maszkalt, allt, akkor is jol elvolt a padlon korulottem, volt, hogy torna kozben mondjuk ram maszott, de akkor is inkabb viccesnek talalta, nem turelmetlenkedett. Ez igy ment jo sokaig.

Igazabol 40-60 perc mozgas eleg, en heti 5 alkalommal tornaztam, szerintem ennyinek azert bele kell fernie egy napba. Soha nem volt celom a gyerek alvasi idejeben tornazni, az az ido kellett masra, akar hazimunkara, vagy az elcsuszott fozesre, vagy arra, hogy igyak egy kavet.

Ket gyerek van mar, szinte mindketto baba, a nagyobbik is csak 22 honapos, a kisebbik 8 honapos, most en sem tornazok. Napi 3-4 orat alszom, rettenetesen anyas mindketto, egy gyerek altalaban a kezemben van. Enni nincs idom. Igy most en 7 kiloval vagyok azalatt, amennyivel vekony lennek, jelenleg full sovany vagyok, eszemben sincs meg szalkasitani is, orulok, ha nem sorvadok tovabb.

2010. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még kb. 5 kg van rajtam, amitől meg akarok szabadulni. De most még jobban rávettem magam, mert elkezdtek rám jönni a régi ruháim (26 kg-ot híztam terhesség alatt, mostanra lement 21, és 13 hónapos a kisfiam).

Úgyhogy mivel minden nap alszik napközben a kisfiam egyben 2-3 órát, akkor nekiállok Rubint Rékázni. Csak 20 perces blokkokat csinálok, de nagyon jól esik (van 1-1 nap, hogy kimarad, tegnap például épp nagymamáék itt voltak). De tegnapelőtt csináltam 20 perces felsőtest, azelőtt 20 perc has és 20 perc fenék edzést, azelőtti nap 20 perc combos edzést. Ma ismét comb és fenék lesz.

Célszerű 1 edzéssel kezdeni /nap, és 20 perc tényleg nem nagy idő.

2010. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!