Létezik ilyesmi?

Figyelt kérdés

Pletykákból hallottam és nem tudom eldönteni igaz lehet-e.


Nagy család, 9 gyerek, nyomor. A nő megint terhes lesz, erre valaki , valahol (vagy védőnő vagy nem tudom ki mert a pletyka zavaros) megmondta az anyának hogyha megtartja ezt a gyereket, akkor mind a 9 meglévő gyereket elveszik. Emiatt elvetette.


Pletyka vége.


Létezik ilyen?? Ha igen akkor ez mi lehetett??? Valaki aki ebben jártas tudna többet mondani??



márc. 28. 23:07
A kérdező szavazást indított:
Nincs ilyen
Van ilyen és leírom hogy lehetett
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ismerősöm, szintén nyomorogtak, a hetedik után elkötötték, mert b.sztak, mint a nyulak. A pletyka szerint kérdés nélkül.
márc. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Simán elképzelhető, feltételezhetően aki ilyen körülmények között él az sem a jogaival, sem a gyermekvédelmi szabályozással nincs tisztában.


Hogy érted, hogy mi lehetett ez?


Valószínűleg a védőnő/háziorvos tizensok éve nézi, ahogy ebben a családban (valószínűleg nem egyedi esetként a praxisában) csak egyre több éhes szájat hoz a világra, és hazudik egy ilyet, hátha bejön. Bejött. Azzal együtt, hogy elég aljas húzás, azért ez esetben mindenki jobban járt így szerintem, beleértve a meg sem született gyereket is. :-(

márc. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a kettes írja. Na meg valószínűleg a legújabb kicsit haza sem vihette volna a kórházból, mert nincsenek meg a feltételek egy újszülött ellátásához, ezzel kéz kézben jár, hogy a gyermekvédelmet is bevonják. Akkor megvan az esély arra, hogy a többit is kiemelik, mert olyanok a körülmenyeik ahol veszélyeztetve vannak. Ha eddig nem kerültek a gyermekvédelem látókörébe egy "haza sem viheti a kórházból" újszülöttel 100%, hogy bekerülnek.
márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, egy gyerekük volt csak, de nagyon durva putriban éltek, szakadt le a plafon kb, kosz mocsok mindenhol, a nő életében nem dolgozott, a pali meg hébehóba, de mikor a nő megint terhes lett, a pali úgy berúgott, hogy szanaszét törte magát biciklivel, ezután végképp nem tudott dolgozni. A gyámügy amúgy is rájuk volt szállva, és meg lett nekik mondva, hogy ha nem keresnek normális lakást, akkor az újszülöttet nem vihetik haza, a másik meg megy nevelőszülőkhöz. Utolsó pillanatban fogadta be őket valaki, de már bujkáltak a "rendszer" elől, mert nem tetszett nekik, hogy nem maradhatnak a putriban.
márc. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg csak lódított a védőnő, mert épp elég nagy nyomorban élnek így is nem kell oda a tizedik gyerek. Nem hibáztatom, én már az negyediknél megtettem volna a helyében. Szegény gyerekek.
márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyen egyszerű, az simán lehet, hogy nincs tisztában a dolgokkal, és megijedt, inkább abortuszra ment.

De őszintén, nem jobb így?

Olyanról hallottam, ahol a nőt rábeszélték észérvekkel, hogy köttesse már el magát. Miután két gyerekét is örökbeadta szülés után rögtön. Mindkétszer jóformán el akarta titkolni a terhességét.

márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hát jó is lenne, ha létezne, de mondjuk egyből a harmadik szerencsétlen élet után... értem ezt a nyávogást, hoyg a család a fontos, meg szegénység miatt nem lehet kiemelni, de lehessen már bzmeg, a gyereknek pont az lenne az érdeke hogy legyen normális élete, nem az, hogy putrizzon anyucival...
márc. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 babyboom567 ***** válasza:
100%

Az a csoda, hogy nem hamarabb.Én már a harmadik után is ezt csináltam volna.

És ha belegondolsz,ez a 9 most nyomorgó gyerek, az 15-20 év múlva világra fog hozni minimum 70 nyomorgó gyereket,még 20 év múlva lesz még 3-400 nyomorgó gyerek.Mert ez az életforma újra termeli magát.

Nyomorba 1 gyerek sem való, nemhogy 9-10.

márc. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!