Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol kutya, macska van az...

Ahol kutya, macska van az udvaron, és oda is kakalnak, hogy nyugodtak ha a gyerek kint akár négykézláb mászik azon a teruleten? Nyilván ossze van szedve a kaki, de a maradványai mindenhol ott vannak.

Figyelt kérdés
Nem okoz nagy gondot,hogy egy gyerek, aki még nem jár, ott tenyerel stb, aztán kapja be a kezét, keni a szemébe? Rettegek az ilyesmitol,hogy baja lehet.
márc. 29. 12:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Például nálunk a macska ossze vissza sz@rik az udvaron.
márc. 29. 12:24
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Letörlöd a kezét. De egy ponton túl örülsz, ha csak beletenyerel és nem rögtön megeszi. A fiam szerintem már mindent végignyalt a kertben, utcán is sok helyen, játszótéren is, oviban is. Szó szerint. Nem hagyom rá, csak már nagyon gyors. Sokszor mire odaérek, már csak dacból megnyalja. De gondolom emiatt olyan az immunrendszere, hogy még a hasa se szokott menni. Oviból se hozza a betegségeket, pedig fel voltam rá készülve, mert már láttam olyat, hogy megnyalta a másik gyerek fikáját.
márc. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk nálunk bevált az, hogy takarítjuk, rendben tartjuk az udvart. Esetleg próbáljátok ki.
márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A macska nem sz@rik össze-vissza, jobban kedveli a könnyen kaparható terepet esetünkben pl a konyhakert a nyerő. Mivel napi szinten ellenőrzöm, így napi szinten takarítom is. Ez egy kedvelt játékunk a környek 3 kutyabarát macsekjával, azaz vagy én locsolok előbb vagy ők 💩. Ők szoktak győzni, így én takarítok. A kutyánk sem sz@rik mindenhova, ki van jelölve neki egy rész, oda jár a dolgát végezni, rendesen takarítjuk azt a helyet is. Nyilván nem oda fogom kitenni a maszó/totyogó gyereket...

Próbáljatok a macskák számára kedves helyet kialakítani, ahol laza a talaj és azt fogja előnyben részesíteni. Nem azt mondom, hogy soha nem lesznek balesetek, de kisebb számban. Gyakran kell ellenőrizni és takarítani, ugyanúgy, mint az almot.

Azt meg, hogy a süni, a nyest, nyuszt, menyét, görény, egér, cickány, pocok, patkány stb. és az ég madarai hová ürítenek úgysem tudom szabályozni, szóval marad a gyakori kézmosás és többszöri udvar ellenőrzés.

márc. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt kiviszed a gyereket, szedd fel a kakit.

Nekünk benti macskánk van, pl. mielőtt leülünk a kanapéra, felszedem a szőrt (minden reggel kb. ezzel kezdek, hogy ne legyünk tiszta szőrösek). A kutyánk meg egy helyre piszkít a kertben, ami nincs szem előtt, oda nem járunk, persze azt is felszedjük, csak nem naponta.

márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3as, írtam fent, hogy össze van szedve a kutyaszar, de tökéletesen úgysem jön fel, a fűben marad nyoma, mivel nem egy letörölhető felületről beszélünk.


A többiek nagyon aranyosak voltak, nekik köszi. Nálunk a kutya is egész nagy területet használ az udvaron kakilasra, sőt, a szájában az egész udvarra elviszi a kakit, meg néha a teraszra is felhozza.

márc. 29. 13:05
 7/15 A kérdező kommentje:
A macskánk meg nem tudom mi van vele, de tényleg mindenhova potyogtatja.
márc. 29. 13:06
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Egyszer olvastam épp ezzel kapcsolatban hogy ha a kutya parazitás, akkor a széklete helyén még évekig fertőző a talaj a maradványok után. Nekünk nagytestű kutyánk van, hatalmas adakogat tesz le, mindig azonnal összeszedjük, és parazita ellen is kezelve van rendszeresen, ennek ellenére nem teszem le az udvaron a mászó babámat. Pedig nem vagyok paramami és 3. gyerek, de nekem az nem fér bele. Mászik bent a lakásban, kint meg vagy kézben vagy babakocsiban van. Ha mászni akak, esetleg a teraszon. Pont hamarosan mászni fog, mire jó idő lesz.
márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok.


A 6-7 válaszod alapján, nálatok tényleg gáz a helyzet. A macseknak nem ártana egy alapos állatorvosi kivizsgálás, mert, ha folyamatosan potyogtat, akkor lehet valami baja. A kutyánál meg egy tréner vagy kiképző nem ártana, mert ez elég komoly viselkedési zavar. Az is lehet, hogy csak simán unatkozik és amíg vele veszekedtek, addig is vele foglalkoztok, de ezt így látatlanban nehéz megmondani.

Arra figyelj, hogy a küső/belső élősködők irtva legyenek, így legalább a saját állatok esetén csökkentheted a fertőzesek kockázatát.

Amúgy kicsit macerásabb, de a kaki nyomát is el szoktam takarítani, lelocsolom vízzel. Én sem szeretném szaglászni és az állatok is tiszták, nem szeretnek ők sem a mocskukban éldegélni.

márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem aggodtam meg ezen oszinten szolva,raadasul kinti-benti kutyank van.

Siman lerakom maszni, bar o ilyenkor kint semmit nem vesz a szajaba, de tulajdonkeppen tokmindegy, mert bent meg a padlot nyalogatja ezerrel es nem mosok fel napi 10x, hogy az tokeletesen bacimentes legyen…:D

Eddig meg elunk.

márc. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!