Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék spórolni jobban...

Hogyan tudnék spórolni jobban a gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Magamra, és a háztartási dolgokra értem. Ti mivel spóroltok?
márc. 28. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Menutervezes és listáról való vásárlás, vagy online rendelés és max kenyérért, pekaruert a boltba menni,
márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Mindennel.


1. Menütervet készítek és az alapján vásárolok be havi 2 alkalommal. Nyilvá egy kis friss zöldséget, gyümölcsöt veszek, kenyerer is, de azt szoktam magam is sütni, ha belefér időben és amúgy is sütök valamit kaját. Hidd el, ezen több tízezret lehet megspórolni havonta.


2. Nappalra mosható pelenkát használok többnyire, már a második gyerekkel, szóval pelenkára nem sokat költünk, popsikrémet nem használunk, csak ha piros a fenék, azaz kb. sosem. Ruhát Marketplacen és turiban veszek 2-3-400 forintokért, most 3 éves lesz a nagyobb, neki nyilván kellett már pár új ruha is, de a következő két méretig sok mindent megvettem már használtan.


3. Igyekszem vegyszermentesen élni, így többnyire szódabikarbónával és ecettel rakarítok, nem veszek egy rakat tisztítószert.


Igazàból most azin gondolkodom, hogy ezerféle dolgot le tudnék írni. Az alap, hogy van egy fix összeg, anit minden hónapban félrerakunk, és a maradékból élünk, annyit engedünk meg magunknak, amennyi belefér. De amúgy nem élünk rosszul, csak nincs még kész a ház és a kert, most arra spórolunk, hogy letudjuk, se ehhez muszáj havi 200-at minimum félrerakni csak erre a projektre, ahhoz meg spórolni kell..


ÚgYhogy csak arra költünk először, amire muszáj, de pl. most a fix összwg elrakása meg minden kifizetése után maradt 130 ezer, azt, csak a kertre költöttük.


Szóval így spórolunk is meg nem js.

márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Listát írok a vásárláshoz. Menü nagy vonalakban. Úgy értem, hogy kb megtervezem, hogy lesz mondjuk x,y étel ahhoz amit le lehet fagyasztani vagy eláll a kamrába megveszem. Friss zöldség, gyümölcs az persze kell gyakrabban, de így akkor is kevesebbet költünk.

Ezen felül rossman kuponok, dm pontok, glamur napok stb. Ilyenkor nagyobb tételben veszek mert akkor spórolok rajta. Pl. Rossmanba kaptam 33% saját márkás és 33% márka kupont valamint volt 15% végöszegi kupon. Több havi pelenka adagot megvettem. De a glamur napokon veszek nagy kiszerelésben pl mosószert ami elég majd fél évig. Akkor ismét lesz kupon. Emellett sokmindent elhagytam, hogy kevesebb vegyszer legyen itthon, így arra is kevesebbet költünk ezáltal.

Persze mehetne ennél is spórolósabban, de az már számomra túl sok.

Tudunk félretenni van megtakarításunk, emellett van lekötött betétünk is, gyűjtünk a gyereknek is, van magánnyugdíjpénztár is kettőnknek. Ez nekünk elég.

márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

A kajaval rengeteget lehet sporolni, ahogy mar irtak elottem is. Minel kevesebbszer menni boltba, es akkor nincs csabitas.

Tisztitoszerek : szinten ecet, citrom, szodabikarbona

Ruhakat akkor veszunk ha nagyon muszaj, a gyereknek legtobbet hasznaltat (kulfoldon lakom, itt erre vannak kulon boltok, nem "turkalo" . Ezt nem is a sporolas, hanem a Fold vedelme miatt.

Felvagott, virsli es egyeb vagohidi hulladek helyett tiszta hust sutok, abbol nagyon finom felvagott lesz, egeszseges es olcsobban kijon.

Zaras elott boltab jarni amikor sok minden sarga cimkes.

márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon függ attól, hogy most mire költesz. A legnagyobb költség általában a lakhatás, szóval a legtöbbet azon lehet spórolni, ha kisebbe költözöl, a felszabadult pénzt meg beteszed állampapírba. Ha benne áll a nagy lakásban a pénzed, akkor emiatt ún. alternatíva költséged keletkezik - ezt nem kell a béredből kifizetni, csak nem kapod meg pluszban. Ha nehezen jöttök ki, erre is gondolni kell.


Utána a második legnagyobb tétel szerintem az élelmiszer szokott lenni. Azon kívül, hogy tervezel, nem dobsz ki kaját, és nem csábulsz el a boltban hülyeségekre, a menü összeállításán is lehet spórolni úgy, hogy az egészséges étrendből nem kell lejjebb adni, sőt. Ha takarékoskodni akarsz, akkor érdemes minél több olcsó fehérjeforrást betervezni. Legolcsóbbak a zacskóban, szárazon vehető hüvelyesek: sárgaborsó, lencse, bab és társaik. Ezekben egészséges szénhidrátok és rost is van. Olcsó fehérjeforrás a fagyasztott csirkemáj, sertésmáj, darált pulykacomb, túró, tojás, trappista sajt (persze márkától függ, de sokszor kapható 2000 Ft/kg körüli áron még mindig) utána a csirke többi része. Többszörösen drágább, ha a fehérje fajlagos árára nézzük, az összes felvágott (az "olcsó" is), a virsli, a vegetáriánus helyettesítő termékek, és a tofu is. Szóval az étrend összeállításánál egészségesebb és olcsóbb lesz a lencsefőzelék főtt tojással mint a krumplifőzelék virslivel, és szintén olcsóbban jössz ki - azonos fehérjetartalom mellett - a saját készítésű tojáskrémes vagy fasírtos kenyérrel, mintha bolti párizsit vennél.


Sokkal olcsóbb a kenyér otthon sütve, és olcsóbban kijön a házi zabkása is (zabpehely+tej+ízesítés, természetesen nem a félkész tasakosra gondolok). Mi tésztát is szoktunk készíteni (száraztészta helyett), az is jóval olcsóbb, de mivel nem eszünk olyan sok tésztát, ez összességében nem nagy összeg. Viszont jó móka, van hozzá gépünk, a fiam boldogan tekeri.

márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz tudni kellene a kiindulási alapot.

Most mire, merre mennyit költesz? Mik a prioritások?

És kellenek (magadban megfogalmazva) a célok.

Mire mennyit és mikorra akarsz félretenni. Egy jó cél jó motiváció.

márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem nagyon veszek pl játékokat, csak olyat amit valóban hasznosnak gondolok. Na meg kapni szokott. Használtan vettem pl etetőszéket, meg ruhákat sokszor. De biztos én vagyok béna mert hatalmas spórolást nem tudok csapni. Mindig kell vaalmi..ha beteg valaki gyógyszerre is elmegy egy csomó pénz. Én is mosható pelenkázok, szerintem olcsóbb de inkább a kevesebb hulladék miatt csinálom. Mosószert is olcsón veszem pedig valami környezetbarát cucc, hazai gyártmány..

Kaja drága de próbálok gazdaságosan de egészségesen főzni. Gyümölcs, zöldség piacról bár szerintem nem sokkal olcsóbb..

Igazából le tudnék írni még pár dolgot de bevallom én béna vagyok és elcsábulok. Néha megjutalmazom magam valami sminktermékkel vagy krémmel ( hiába rossmann kuponos) , vagy veszünk valami nem tervrzett finomságot, vagy sütéshez bevásárlok és akkor ugyanott vagyok..😒

Neked azért sok sikert.

márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Előrebocsátom, hogy nálunk nem vérre megy a spórolás, mert ugyan nem keresünk jól, de valamennyit minden hónapban tudunk félretenni.

Ruha, egyéb gyerekholmi: jó részét örököltük, és a maradékot többnyire használtan vesszük (kivéve pár dolgot pl. cipő). Felénk van ruhacsere is, magunknak is sokszor onnan szerzünk ruhát.

Étel: Átbeszéljük a férjemmel nagyjából a menüt, listát ír, de újra tudja tervezni, ha leértékelt árut lát. Keresi a jó minőségű belsőséget stb, például máj, zúza, levesba pulykanyak. Gyakran eszünk túrót, tojást a húsos ételek helyett/mellett. Otthon főzünk, igyekszünk mindent elfogyasztani. Ha valami mégis maradna, pl. zöldséghéj, vannak tyúkok :). Egyébként veteményes, gyümölcsfák is. Nyáron rakunk el télire dolgokat. Különösen ami a gyerekeket illeti. A babának előre fagyasztottunk le kis adagokban spenótot, zöldségeket, gyümölcsöket, ha épp gyorsan kell megoldani az etetését, bébiétel helyett ezt olvasztom fel (vagy banánt kap). Magunknak is fagyasztottunk/raktunk el üvegben ezt-azt: zöldbab, lecsó, lekvárok, befőttek. Ezek mellett cukor nélküli befőttek is vannak a gyerekeknek. A nagyobbiknak sokszor ilyet adok reggelire zabpehellyel és joghurttal (vödrös, sajátmárkás kiszerelés). Halért sokszor elmegy a férjem egy halas boltba, többet vesz, kiadagolva lefagyasztjuk. Zöldségnél-gyümölcsnél, ha nem a kertből van, piac vagy figyeljük az akciókat. Almából ősszel hoztunk egy csomót szedd magadból és elraktuk a pincében. Még mindig fogyasztható. Nem csak frissen, de süteménybe, szósznak vagy sütve köretnek is jó. Szoktam gyümölcsös-zabos kekszet vagy mást sütni, egy részét lefagyasztom, úti nassnak, ilyesminek (ha teletolom almával vagy banánnal, még cukor sem kell bele, hogy megegyék a felnőttek is ;)).

Pelenka: mi is moshatózunk (de inkább a hulladékcsökkentés miatt), használtan vettem a készletet, az első gyerekkel kb. 150-200 ezret spórolhattunk a 2 év alatt. A másodiknál már többet, hiszen nem kellett megvenni a pelenkákat és az árak is emelkedtek.

Utazás: Lehetőség szerint tömegközlekedéssel.

Vegyszerek: Nálunk is gyakran használt tisztító- és mosószer a szódabikarbóna, ecet, citromsav és barátai, de inkább környezetvédelmi megfontolásból.

márc. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!