Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeden vagyok nov.4-ig gyest...

Gyeden vagyok nov.4-ig gyest még kapnám kisfiam 3 éves koráig de a főnököm nem vesz vissza, munkanélkülire megyek akkor is megkapom a gyest?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 19:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kérlek írja meg aki jártas az ilyesmiben. Köszönöm
2010. okt. 26. 19:16
 2/12 anonim ***** válasza:
A gyes alanyi jogon jár neked és nem is mondhat fel a főnököd ez idő alatt.
2010. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ja amugy vagy munkanélküli vagy gyes a 2-őt együtt nem adják,annyi,hogy gyes mellett lehet dolgozni
2010. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak KÖTELESSÉGE vsszavenni a GYES-en lévő kismamát, igaz csak 30 napig köteles foglalkoztatni. Utána mehetsz el passzív táppénzre (azt hiszem 30 nap ez is- de nem biztos), aztán jelentkezhetsz a munkanélküli hivatalban, így folyamatos marad a biztosítási jogviszonyod.
2010. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocs. Figyelmetlen voltam, te GYED-en vagy! GYES mellett szeretnél dolgozni? Akkor valóban nem megoldás a munkanálküli, esetleg ha nem vesz vissza a főnök, próbálj máshol "másodállás" után nézni.
2010. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A párod igényleje meg a gyest, te meg a munkanélkülit!

Igy mindkettőt kaphatjátok.

2010. okt. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, újragondoltam. Gyes mellett teljes munkidőben dolgozhatsz MÁSHOL, mint az eredeti állásod és ehhez nem kell felmondanod. Simán elmehetsz dolgozni.

Szóval ezt fontold meg. Ha lenne hol dolgoznod, akkor maradj az első állásban, maradj gyesen és dolgozz máshol.

Ha nem lenne hol dolgoznod, akkor szerintem nem praktikus felmondanod azért, hogy kapd a munkanélkülit x hónapig, mert mi lesz, ha lejár az x hónap? Nem kapsz majd semmit. Ha meg nem mondasz fel, csak maradsz gyesen a gyerek 3 éves koráig, akkor a főnök vissza kell vegyen, letöltöd a szabidat, kirúg, letöltöd a felmondási időt, megkapod a végkielégitést... szerintem jobban jársz. És ki tudja, ki lesz ott addigra a főnök, lehet, ki se akar rúgni...

Szóval 3 lehetőséged van:

- Maradsz az eredeti helyen, maradsz gyesen és mellette legálisan dolgozhatsz bárhol 3 éves korig, utána vagy vissza az első munkahelyre, vagy kirúgnak onnan (3 évesen majd) és akkor maradsz a második állásban.

- Elmész munkanélkülire, apa igényli a gyest.

- Maradsz gyesen és 3 évesen visszamész a munkahelyre. Akkor vagy kirúg, vagy nem.

2010. okt. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen a fönök köteles lenne visszavenni, de felmond így most megyek munkanélkülire és akkor lehet apa igényli a gyest.
2010. okt. 27. 17:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Én meg munkaügyi perre mennék... Megemlíthetnéd a főnöknek, hogy ha jogellenesen neked, feljelented a bíróságon. 1000%, hogy te jössz ki győztesen, gondolom nem akar súlyos büntetést, kártérítést és perköltséget fizetni... Maradhatsz így GYES-en és máshol dolgozhatsz is mellette.
2010. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kimaradt egy szó: .... ha jogellenesen FELMOND neked....
2010. okt. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!