Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtt 3 hónappal lejár...

Szülés előtt 3 hónappal lejár a munkaviszonyom, nem szeretnék el esni a gyedtől, ha kiváltom az gyéni vállalkozóit, elmehetek ott is táppénzre? Így már megkapom a gyedet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább próbálj álláskeresési járadékra menni. Ha kiváltod a vállalkozóit, nagyon sok költséged lesz, amit be kell fizetned magad után, még akkor is táppénzen vagy. A vállalkozók maguk fizetik ilyenkor a munkavállalójuk után a jérulékokat, jelen esetben magad után fizetnéd havonta, amely nem kevés pénz.

Én inkább a járadékot venném igénybe, de egészen pontosan ezt meg tudják mondani neked telefonon is, ha az illetekés munkaügyi központba betelefonálsz.

2011. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, megkérdezem minden képp! sajnos ha nincs más megoldás muszáj leszek fizetni magam után, nem szeretném, hogy 3 hónap miatt elvegyék a gyedet!!
2011. júl. 15. 12:32
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia!!

Én is így voltam, mint te. (csak nekem egy hónappal előtte járt le a munkaviszonyom) Gondolkodtam én is mindenfélén...


Elmentem a munkaügyibe, megigényeltem az álláskeresésit.

Ezután a munkaügyi rendezi majd a gyeded, neked csak annyi a dolgod, ha megszületik a babád, be kell vinni a születési anyakönyvi kivonatát (férjed is beviheti). Mindent megcsinálnak, csak te adod postára. Ennyi.

Úgyhogy nyugi!!!

Én is nagy parába voltam, míg nem rendeződött biztosra.

2011. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Még esetleg a passzív táppénzzel tudsz valamit variálni. Azzal is időt nyerhetsz.
2011. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
sajnos nem igényelhetem az álláskeresési járadékot mivel 2009 szeptembertől 2010 szeptember végéig dolgoztam és utána munkanélkülin voltam azt kimeritettem és január 17-től julius 31-ig van munkaviszonyom, és erre nem jár munka nélküli, passzív táppénz meg szűnt elsejével!! Valami más??
2011. júl. 15. 12:45
 6/18 anonim ***** válasza:

Nincs valami ismerős, aki bejelentene? Vagy felvenne mondjuk valamilyen idénymunkára, vagy otthon végezhető munkára?

Csak annyi kellene, hogy a jogviszonyod a tgyás alatt szűnjön meg, és máris rendben vagy.


Ha ilyen lehetőséged nincsen, akkor marad az egyéni vállalkozó, csak az nem kevés fizetési kötelezettséget hordoz. MÉg ha táppénzen is vagy, a megállapított összegnek csak 2/3-át kapod.

2011. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Megszűnt a passzív táppénz?? :(

Hűha....akkor nem igen tudok mást...

Gondolkodom, de ha eszembe jut vmi, írok.

Valaki nem tudna bejelenteni téged? Inkább azt a járulékokat fizetnéd, mint a vállalkozóit.

Két hónapra is elég lenne, mert ha lejárt a szerződésed és asszem 42 napon belül megszülsz, akkor is jár a tgyás (aztán a gyed is)

Nézd meg a törvénybe.

2011. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen megszűnt:(
2011. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ma 13.00, ha a szülés előtt 42 nappal szűnik meg a munkaviszony, akkor a tgyás valóban jár, de a gyed NEM.

A gyedhez vagy IGÉNYLÉSKORI biztosítottság kell, vagy az hogy a munkaviszony a tgyás ALATT szűnjön meg.

2011. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Elég lenne ha 4 órába felvennének??? Csak sajnos nincs ismerősöm, de próbálkozom!!
2011. júl. 15. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!