Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ennyire "kiállh...

Csak én vagyok ennyire "kiállhatatlan" anyuka?!

Figyelt kérdés

Kezdek megijedni, pár napja azt veszem észre magamon, hogy nincs türelmem a gyerekemhez (16 hós), ingerült vagyok, folyton ripakodós hangnemben beszélek a gyerekhez, mintha helyre akarnám igazítani. Tegnap is elszakadt nálam a cérna, a leveses kanalat verte ki a kezemből - előtte félórája felmostam - csupa lé lettem. Legszívesebben a fejére borítottam volna a tálat!

Én imádom, rajongok a gyermekemért, de most totál kifordultam önmagamból. Lelkiismeret furdalásom is van, lehet már nem szeret a gyerekem? Olyan rossz ez így :-(

Előtte mindig verseket, mondókákat, meséket olvasgattunk délelőttönként, ez most elmaradt már 1 hete. Valahogy nincs idegzetem...más anyukánál is volt ilyen?


2010. okt. 26. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
9 hós és én is időnként kiakadok. Valszeg a fogzástól nem eszik, szinte csak tápszert. Próbálom kínálni azért délben, de sokszor belekap a kanálba és keni azonnal mindenhová, főleg a ruhájára, ettől szoktam kiborulni. Nem is eszik, de nyúlkál, forgolódik, nyűglődik, nyafog és mindent összeken és nem tudom, hogy éhes-e, vagy csak nem ezt akarja enni, de nem is jelzi, hogy mi újság.
2010. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy ezzel igy egyedul, nem azt mondom, hogy ez az altalanos es termeszetes, de szerintem kivetel nelkul elofordul mindenkivel ilyen, vannak ilyen idoszakok.

Lehet, hogy most faradtal ki, vagy jon a tel es emiatt ilyen a hangulatod, esetleg vitaminhianyod van, vannak most egyeb problemaid anyagilag, vagy a hazassagoddal, vagy egyeb csaladtagoddal, vagy csak siman ilyen vagy epp.

Ez elmulik, jo, ha eszbe kap az ember, nem szabad, hogy ez valjon az alappa, de tenned is kell ellene. Meg kell keresned, hogy mi az alap problema, ami miatt turelmetlenebb vagy, faradtabb, vagy rosszabbak a napjaid.

Kikapcsolodasra vagysz esetleg?

Tobb idore a ferjeddel akar kettesben, vagy gyerekkel egyutt?

Kizokkenesre az allando 24per7-es szolgalatbol?

Nem erzed jol magad a borodben?

A lenyeg, hogy keresd meg azt, ami nem passzol tokeletesen jelenleg az eletedben es azt a problemat akard megoldani.

Tenyleg tudom, hogy mirol beszelsz, jelenleg en is hasonlo helyzetben vagyok, turelmetlenebb vagyok es hazsartos. Es a megoldas is varat magara, probalom osszeszedni magam, meglatni a szepet a hetkoznapokban, orulni a csendnek es a semminek is, mar szedek vitamint is. (Nekunk ket gyerek van, egy 22 es egy 8 honapos, a ferjem nemreg kezdett kulfoldon dolgozni jo messze, igy most ugy erzem, hogy szetesett a nyugalmunk, a pici amugy is anyas volt, a nagy apas, de most mindketto utanam sir egesz nap, raadasul most feladtuk a hazat, a ket nagyszulonel valtva vagyunk sporolas celjabol, igy a gyerekek mellett nekem kellett egyedul megszervezni egy villamkoltozest egy 120 nm-es hazbol. Azt sem tudom hol all a fejem. Es igen, amikor mar a sajat nevemet is nehezen mondom el, ha hirtelen kerdezik, mert kismillio gondom van, a lelkibekem sincs meg, nah ilyenkor en is nehezebben vagyok turelmes, mosolygos es kiegyensulyozott. Hiszen nem vagyok az. A gyerekek ezt megerzik,igy rakontraznak, ami csak olaj a tuzre.)

2010. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
NYugodj meg más is van igy.Az én lányom 11 honapos és néh akiakaszt.Pont ilyenekkel mint téged.Pl mikor amugy is nyügös vagyok és ő egy hirtelen mozdulattal pont a hajamt tépi ki.De vele nyugodt maradok.Legfeljebb oda adom a nagyinak egy kicsit amig én pihenek egyet.
2010. okt. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ettől vagy jó anya, hogy beismered.

Én anyukámra mint "szuperanyára" emlékszem. Most én is anya vagyok, nemrég beszélgettem vele erről. Én ugyan nem voltam annyira eleven baba, de azért az akarat, dac megjelent nálam is. Mondta anyukám, hogy akkor nem azt gondolta hogy "jajj ez az én cuki gyerekem" hanem "kellesz nekem, mint hátamra a púp"- és ez azért nem esik rosszul, mert magam is így érzek néha a sajátommal kapcsolatban. Nagyon szeretem, mindenek felett ő az első, de van hogy szakad az a bizonyos cérna....

Szóval ne akarj szuperanya lenni, mert hazudik az, aki napi 100%ban türelmes anya...../Főleg több gyerekkel/:)

Nekem ami beválik ilyenkor, hogy elszámolok 10ig magamban,- és próbálom valamivel a figyelmét elterelni. Amikor nagyon pörgött már bent, akkor fogtam , levittem sétálni- most hogy rosszidők vannak olyan játékot találok ki, ami neki is tetszik és jókat kacagunk. (pl. kukucs-játék, vagy leereszkedem négykézlábra és kergetem) Amikor mosolyogni látom , elszáll a ködfelhő rólam is :) De egy ismim a Magneb6ra is esküszik, azt mondja az a "dilibogyója" :)

Szóval fej a fejjel! Meg ahogy előttem is írták, egy kis kimozdulás is segíthet, jó ha vkire rá tudod bízni és 1-2 órára kicsit kikapcsolódsz.Remélhetőleg van ilyen lehetőséged.

Sok türelmet és ne felejtsd el, hogy ezek azok az idők, amik legjobban kellenek a picidnek, TE vagy a mindene!! :)))

2010. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Semmi gond ezzel nálam is elszakad néha a cérna de én viccel próbálom ezt elütni. Nincs más választásom, mert egyedül vagyok a 16 hónapos lányommal és senki sem segít semmiben (a férjem külföldön dolgozik egy darabig). Így néha én is ingerült vagyok és ha olyat csinál akkor szépen megy az ágyába, ott semmi baj nem érheti, de mégis érzi, hogy rosszat csinált. A szomszédunk állandóan pofozza a 2 és fél éves ikreit "mert nem bír velük", ő mégsem teszi fel a kérdést, hogy jó anya e! Szerintem a Te hozzáállásod a helyes, mert a játszótéren annyi képmutató állandóan mosolygós anyukával találkoztam, hogy herótom lett a sok vattacukor anyukától! Akik ugyanígy végigélik ezeket a dolgokat de tagadják, hogy bármi nehézségük lenne! Szereted a gyereked különben nem foglalkoznál a kérdéssel! Csak így tovább! Kitartás!!!!!
2010. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha csak en irtam volna ki a kerdest. Az en kisfiam 1.-en lesz 16 honapos. Miota megszuletett nincs segitsegem mert kulfoldon elunk. Mostanaba telt be nalam is a pohar. Epp ma is olyan napja volt,hogy 1 percig se maradt nyugton,egesz nap hisztizett stb.. Mar ott tartottam,hogy felhivom a ferjemet,hogy azonnal jojjon haza mert nem birom idegekkel. Aztan elvittem setalni es jobb kedve lett.

Sajnos nekem egyaltalan nincs arra lehetosegem,hogy rabizzam valakire de ha te megteheted akkor tedd meg.

Kitartastr neked!:)

2010. okt. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ismerős.... :( Szintén 16 hónapos a babám, szerintem ez a korukkal is jár, rosszalkodnak, huncutkodnak, próbálgatják mit lehet de ekkorra az anyukák már kivannak, az első közel másfél év nehézségeitől, én legalább is. Segítség nekem sincs és én sem tudom senkire rábízni, ráadásul én sajnos alapból ideges, robbanékony természetű vagyok :(
2010. okt. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia.Próbáld meg a MagneB6-ot,nekem segített:-)kisfiam 25hós és néha már én is azon kaptam magam,hogy szinte egész nap tiszta ideg,feszült voltam,nem volt türelmem hozzá és sokszor kiabáltam vele:(,persze piti dolgokért.Kb.1hónapja szedem,és tényleg használ,már sokkal nyugodtabb vagyok.Üdv

Vera

2010. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

első: [link]


ez hasznos, tescoban is van :)

2010. okt. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

majd ha nagyobb lesz babátok (már nem lesz baba) csak nevettek az iylen dolgokon.

lesznek még cifrább dolgok:-))))

egy majdnem 11 éves "enyhén" szemtelenkiskamasz ée egy 19 hós "enyhén" hisztis kiscsaj megedződött anyukája

2010. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!