Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldre költözés gyerekkel?

Külföldre költözés gyerekkel?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a gyermekem az apa külföldön, nem vagyunk eggyütt. Kaptam egy állásajánlatot ugyan abban a városban ahol az apa is dolgozik/él. Nem engedi meg hogy oda költözzünk,mindenféle kifogásokat gyárt, ellenben sajnáltatja magát hogy milyen keveset láthatja a gyereket mert messze van, 4-5 havonta jár haza, hova forduljak ez ügyben?
ápr. 7. 07:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Van jogerős ítélet a gyermekelhelyezesrol?
ápr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
gyámhatóság?
ápr. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Van igen, a felügyeleti jog az enyém, neki nincs korlátozva.
ápr. 7. 07:26
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

"a felügyeleti jog az enyém, neki nincs korlátozva."


Ez mondjuk tökéletes ellentmondás. Vagy a tiéd a felügyeleti jog és az övé korlátozva van, vagy közös. Olvasd el, konkrétan mi áll az ítéletben

ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A gyámügyön ezt a részt nem tudták megmondani, azt mondták hogy ugyan abban a városba vinném így szerintük nem kell az engedélye, de ő fenyegetőzik hogy nem tehetem meg az engedelye nélkül
ápr. 7. 07:30
 6/18 A kérdező kommentje:
ápr. 7. 07:43
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez áll benne,nincs benne olyan hogy korlátozva van, olyan sincs hogy közös lenne, és nincs leírva az sem hogy lényeges kérdésekben kell e az engedélye ovoda/iskola semmi. Eddig sehova nem kellett az engedelye pedig már iskolás elég volt ez a birói határozat. Személyi igazolványa is van oda se kellett
ápr. 7. 07:49
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ott áll, hogy a felperes gyakorolja, azaz gondolom te. Nekem is ilyen papírom van, ez az, amivel apukának semmi beleszólása a gyerek ügyeibe. Külföldre költözni még nem akartam, de szerintem nem tilthatja meg, pláne, hogy ezáltal még előnyösebb helyzetbe is kerül éppen.
ápr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Neki nem kell beleegyeznie abba, hogy ahová költözöl, hol dolgozol, akár belföld, akár külföld.

Annak meg tényleg semmi értelme, hogy ne költözhess ugyanabba a városba, ne törödj vele.

Ha akarja, tartja a kapcsolatot a gyerekkel, ha nem, akkor ennyi volt, de ettöl még akár a szomszéd lakásba is költözhetsz, direkt mellé. (Én azért kicsit távolabb keresnék lakást, úgy egyszerübb meg kényelmesebb)

ápr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb kizárólagos felügyeletet jelent. Költözhetsz vele. Pláne, hogy a gyamhivatal se talalt hivatalos okot ennek ellenkezőjére
ápr. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!