Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor nyugodtatok meg végre?

Mikor nyugodtatok meg végre?

Figyelt kérdés

Mindig tudtam, hogy akarok majd gyereket, családot, szép kertes házat stb. De az ide vezető út nem volt előttem, tele voltam kétséggel, kétellyel. Aztán szinte egy csapásra megoldódott minden, a legnagyobb és legszebb álmaim váltak valóra egymás után, és úgy éreztem, hogy révbe értem, innen már nincs feljebb és minden jó.


Ez tartott egy kis ideig, de azóta újra érzem a bizonytalanságot néha, főleg a babával kapcsolatos dolgokban... Gondoltam arra, hogy talán azért, mert arra sem volt sok ráhatásom, hogy idáig eljutottam, kis túlzással a szerencsének köszönhetem és a jó időzítésnek. Vagy, hogy alapból sokszor vagyok döntésképtelen, egy sima ebédhez is elolvasok 3 receptet, hogy vajon hogy lenne a legjobb, egyáltalán biztos azt főzzem-e?

A picivel kapcsolatban is ez van, egy reggel 2-3x átvariálom a ruháját, áttervezem a napunkat stb. Jókat alszik szerencsére, most is alszik már 8 óta, de nekem 120%-on pörög az agyam egyszerűen. Éjjelente is van, hogy felriadok, pedig nem szólt se a légzésfigyelő, se a babaőr, látom kamerán keresztül is, hogy alszik, mutat az applikáció is minden adatot rajta/róla, mégis megyek megnézni, hogy biztos rendben van-e?!


Anyukaként ez már mindig ilyen lesz?


ápr. 7. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Hány hetes? Ha az elején vagy, feltételezem még a hormonok is beleszólnak.

Én az elején beköltöztem a szobájában. Ő a kiságyban, én pedig egy ágyon, amit erre a célra tettünk be.

Ma pl már úgy csináljuk hogy 3-4-ig alszik, cicit kér olyankor és onnantól ott alszok vele egy matracon mert hulla vagyok visszajönni.

De ha pl beteg akkor együtt alszunk.

Az elején pont emiatt is jobb beköltözni mert nem csak a baba érzi jobban magát de az anya is nyugodtabb, legalábbis nekem így jobb volt.

Egyébként a szerencséhez és a jó időzítéshez is kellesz. Én azt látom hogy nem bízol magadban eléggé. Miért nem? Miért nem hiszed el hogy képes vagy rá?

ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

5 hónapos, nem tudom, ez még mennyire számít az elejének. :D


Próbáltuk az együttalvást, de nálunk az nem működött olyan jól sajnos.

ápr. 7. 22:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem pár hetes.:)

Marmint az nem működött hogy egy szobában külön ágyon?

Én úgy látom magaddal kéne kibékülnöd.

ápr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, az nem volt jó.

Mert hiába mondta pl. a férjem, hogy hajnalban kel hozzá ő, én is ugyanúgy felébredtem, ha nyöszörgött a pici, vagy etette, pelenkát cserélt stb. Szóval ugyanúgy nem tudtam pihenni semmit éjjel, meg a hálószobánk is elég káoszos volt a baba dolgaitól, bútoraitól. Úgyhogy 6 hetesen átköltöztettük a babaszobába.

ápr. 7. 22:39
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Soha nem csináltam ezt, nem vagyok ennyire neurotikus.


Szerintem is magaddal kellene inkább kibékülnöd.

ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam hogy már az elejétől kezdve megvolt a maga kis szobája és a miénk is.

Elejétől kezdve ott aludt, és én aludtam az ő szobájában, pont emiatt hogy ne legyen kavarodás. Nem tudom hogy lehetséges e nem felkelni, ha felkel a bébi, mert az elejétől kezdve én is felkelek ha ő is. Viszont amikor tudtam hogy a mama vagy apa eteti, akkor én nem keltem fel, csak nyugtáztam és tovább pihentem. Az sem megy?

Egy éves , de én is be-benézek hozzá hogy hogyan alszik, mi a helyzet, ha nem kel fel, bár az ritka.

Előtte milyen voltál? Márcsak azért is mert ha előtte is 120-on pörögtél akkor most nehéz lenne elképzelni az ellentettjét.

A ruhát miért kombinálod túl? Választasd esetleg ki a kisgyerekeddel, elétartasz kettő kombit és akkor ő választja ki, ez egy idő után tök jó kis rutin tud lenni.

Vagy ha nagyon kötött vagy, nem tudod elengedni a dolgokat, akkor dolgozz egy héttel előre. Ne egy nappal előre. Lehet hogy barátibb megoldás lenne.

ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amikor kikerültem az egyetemről, akkor volt egy kétségbeesett fázisom, hogy hogy lesz ebből élet... Nyilván akkor realizálódott, hogy kb. mennyit fogok keresni, mennyi egy albérlet, a párommal vége, stb. Szóval nem volt könnyű időszak. Volt egy évem egyedül albérletben, az nagyjából erről szólt, aztán lett egy párom (a férjem) és vele elkezdtünk szépen lassan mindent közösen felépíteni a nulláról. Ez megtanított hinni, küzdeni és megdolgozni azért, amit szeretnénk. Alapból bennem volt, de tisztázni kellett, megnyugodni, reális célokat kitűzni és nyomni. Lett lakásunk, autónk, aztán gyerekünk, családi házunk, stb. A mai napig agyalok, tervezek, de már reálisan, nyugodtan, nincs bennem kétségbeesés mellé.

A gyerekkel kapcsolatban ugyanezt éltem át. Az eleje sokk volt és kétségbeesés, aztán ahogy azt láttam, hogy képesek vagyunk életben tartani, szépen megnyugodtam. Aggódom érte, ha eü problémája van, elönt a kétségbeesés egy pillanatra, ha hatalmasat zakózik, vagy pl. a bölcsi első napjain is borzasztóan éreztem magamat, de az élet mindig azt igazolja, hogy semmi értelme a parának, úgyis az van, ami van és minden rendben lesz. Egyszerűen nincsen ráhatásom. Leesett, elesett, mostmár ebből táplálkozunk. Vinnem kell a bölcsibe, ezzel kell megbírkóznom, stb. És egyre könnyedebben kezdtem venni a dolgokat. 100% nyugalom sosem lesz és, nekem soha nem is volt, de azért abból bőven visszavettem, hogy azt nézegessem lélegzik-e álmában úgy, hogy alatta van a légzésfigyelő amúgy. :)

ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem szerintem kb. 16 éves korom óta tartott ez a "kétségbeesett fázis", folyton azt hallgattam otthon, hogy én túl nagyravágyó vagyok, így mindig boldogtalan leszek, éveken át sulykolták ezt a szüleim. Egyetem alatt is végig bennem volt ez a bizonytalanság, hogy tényleg nekem való-e az a szak, ezzel akarok én foglalkozni? Még a záróvizsgáim előtt is, ha valaki kérdezte, hogy az egyetem után mivel szeretnék foglalkozni, akkor is a "nem tudom" volt a válasz általában.


Utána viszonylag hamar realizáltam, hogy feleségnek lenni jövedelmezőbb, és tényleg egyik pillanatról a másikra változott meg az életem. Nem kellett a 0-ról felépítsem magam, az életemet. Egyik nap még metróval jártam, másnap új autó lett a fenekem alá téve. Szóval nem volt átmenet, nem kellett küzdenem azért, amim ma van. És félek, hogy amilyen gyorsan ez jött, olyan gyorsan mehet is (pedig tudom, hogy nem, hogy ennek nincs reális alapja). Meg, hogy én ezt nem érdemlem meg.


Gondolkoztam terápián is, de azt sem akarom, hogy bárki azt gondolja, panaszkodni szeretnék, mert "túl boldog" az életünk...

ápr. 8. 10:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy terápián ha jó a szakember nem fogja azt gondolni hogy ahh ennek is jó dolgában nem tudja mit csináljon. Szerintem kezd el azt a terápiát. Én jelenleg nem tehetem meg anyagilag, de nekem is szükségem van rám addig is itthon fejlesztgetem magam.

Kit érdekel mi lett a feneked alá téve, te nem érzed jól magad, akárhogy is nézzük amit kezelni kell és ha nem megy egyedül nem szégyen segítséget kérni.

ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor neked éppen ez a "megküzdési fázis" hiányzik az életedből, hogy megnyugodj és tudd, hogy egyedül is megy minden... Nekem ez sokat számított és számít a mai napig is. 7 voltam
ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!