Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességnél mikor...

Első terhességnél mikor nyugodtatok meg és éreztétek azt, hogy most már minden rendben lesz?

Figyelt kérdés
A 16. hétben vagyok, még mindig elég sokat aggódok, hogy valami baj lesz. Még semmi sem látszik és nem érzek semmit, az elején sem volt semmi tünetem, csak nem jött meg. A vizsgálatokon minden rendben van, valahogy mégsem tudom még beleélni magam. Később változni fog?
2023. ápr. 25. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ideges én már nem voltam a második trimesztertől, de az utolsó pillanatig hihetetlennek tűnt, hogy az a baba meg fog születni.
2023. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megszületett.

Anyósom egyik babája orvosi műhiba miatt halva született, így ez akaratlanul is rányomta bélyegét az én érzéseimre.

De 32. hét után már nyugodtabb voltam, úgy voltam vele, ha ott beindul valami, akkor már jó esélyeink vannak.

2023. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél a pozitív teszt láttán. Eszembe sem jutott, hogy baj legyen

2.nál vegig paráztam a 10.hétig. akkor nyugodtam meg. 12.heten kiderült, 10hetesen elhalt.

2.nál addig izgultam, míg nem mozgott napi szinten

2023. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az idő előrehaladtával fokozatosan kezdtem megnyugodni, de ahogy a #2 is írta, igazán csak a szüléssel éreztem azt, hogy egy hatalmas súly esett le a szívemről (meg úgy általában könnyebbnek éreztem magam a szülés után, nyilván :D ). Mindig számoltam vissza a heteket, hogy ha most megszületne, mennyi esélye lenne, és ennek megfelelően éreztem magam egyre kevésbé stresszesnek a kérdésben. A 36. héttől felfelé meg már azért kezdtem el pattogni, hogy mikor születik már meg :D

És ez bizony mindkét terhességemnél így volt, szinte biztos vagyok benne, hogy ha lenne harmadik terhességem, ott ugyanez lenne a helyzet.

2023. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Első szívhangos ultrahang után az első trimeszterben a rosszullétektől nem tudtam ezen agyalni, mert túlélés üzemmódban voltam.

Második trimeszterben annnyira boldog voltam hogy már jól vagyok, hogy szintén nem aggódtam.

A genetikai ultrahang előtt izgultam picit, de nem nagyon.

A harmadik trimeszterben kezdtem aggódni hogy a szülésnél ne legyen probléma. Szóval nálam fordítva volt.

2023. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 8 év után sikerült, azt mondom, mostanra nyugodtam meg kicsit. 8 hetes a babám. Igen, baba, nem magzat. 2 hónapja született.
2023. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

1-2 nél fel sem merült hogy bármiért izguljak, 20 éves voltam a 2.nál.

3.nál eltelt 20 év, 2 hónappal előtte vetéltem el, 25 hétig izgultam, utána úgy voltam már ha kijön életben maradhat. 40. Hét után indították

2023. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyik babával sem voltam nyugtalan
2023. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Én a 18.heti genetikai ultrahang után mondtam, hogy ezt a gyereket már semmi sem robbantgatja ki innen idő előtt.

A kisasszony komolyan vette, 41.héten indítani kellett, és végül császárral kellett "kirobbantani".


Fő a pozitív gondolkodás 😄

2023. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megszületett. 2,5 év után jött össze,igazán elhinni és megnyugodni belül akkor tudtam,amikor megszületett. Különösen nem idegeskedtem amúgy,csak úgy reális voltam,hogy sajnos bármikor történhet baj,nem mertem beleélni magam,pedig alapjáraton pozitívan álltam hozzá/állok a dolgokhoz. Úgy voltam vele,hogy a 30. héttől picit nyugodtabb leszek már,ez így is volt egyébként. Utána pedig ahogy megszületett,rendbe volt,akkor hittem el igazán,hogy minden oké.
2023. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!