Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikorra szállt le a fiatok...

Mikorra szállt le a fiatok heréje? Lehet ez inga here?

Figyelt kérdés
Picit aggódom tudom, hogy 1 éves korig kellene viszont sokszor van úgy hogy “eltűnik” mikor tisztába teszem aggaszt, hogy esetleg baj lehet ebből most 18 hónapos nem sokára megyünk státuszra akkor megemlítem az orvosnak… más kisfiának is van ilyen? Az 1 éves státuszon nem jelezte az orvos, de nem is mondott semmit pl hogy leszállt-e. Azt se tudom, hogy ebben a korban normális-e az ingahere vagy ezt is műteni kell.

#fiú #baba #here #ingahere #Rejtetthere
ápr. 9. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális lehet.

Én azt vettem észre, hogy jobb ha rákérdezel a dokinál, mert az orvos és a védőnő is tud felületes lenni és nem nézik meg.

ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is pont ettől félek, hogy nem nézték meg… :(
ápr. 9. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Már úgy született. Általában méhen belül valamikor a 7.-9. hónap között száll le.

Az én fiam még épp koraszülöttnek számít (36+5) de a záróba beleírták, hogy herék a herezacskóban tapinthatóak.

Fél-1 éves kor között még spontán leszállhat, de legkésőbb 1,5 éves korig már műteni szokták (állítólag a műtétre a 7.-12. hónap közötti időszak a legideálisabb)


Vigyázni kell vele, mert okozhat nemzőképtelenséget, herecsavarodást stb.

ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as most megnéztem a zárót meg minden, de sehol nem írták. Pár naposan voltunk sürgősségin ahol megvizsgáltak akkor annyit írtak normál ferfi genitáliák. Most felhívtam a védőnőt mondtam neki, hogy sokszor nem látszik a heréje tehát látom, hogy üres a zacsi ez ilyen korban normális? Azt mondta igen, de megkérdi a doktornőt és du-n visszahív engem illetve add beutalót, hogy azért nézzenek rá.


Lehet én vagyok para mami, de nem akarom, hogy az én “felelőtlenségem” miatt vagy az orvos felelőtlensége miatt a kisfiam steril legyen vagy bármi nemű problémája legyen ezzel…

ápr. 9. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok. Megkérdeztem az egyik orvos ismerősöm.

Gyorsan tisztázta is a dolgokat, így én is okosabb lettem. :D

Azt mondta, hogyha soha nem tapintható/látható, az a rejtett heréjűség, azt kell mihamarabb műteni.

Viszont ha néha leszáll, néha eltűnik az az ingahere, ami “nem annyira vészes”, mint az előbbi. Ha fürdetitek, meleg vízben van, akkor valószínűleg a golyók is a zacsiban vannak, ugye?

Illetve hogy az ingaherével csak annyi a teendő, hogy rendszeres kontroll legyen.

Úgyhogy remélem ez megnyugtat egy kicsit amíg eljuttok a saját dokitokhoz.

ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiamnak is az van. Ő 3 éves múlott. Mi is másfél éves kora körül vittük urológushoz , ahol megnézték, ultrahanggal is és azt mondták hogy ezzel nincs gond, csak dolgozik a reflex. Nála is van hogy bent van mind a kettő a herezacskóban, de aztán inger hatására eltűnik.


Olvastam az egyik oldalon, azt hiszem dr. Novák Hunor oldalán hogy nincs ezzel gond és meg fog oldódni legkésőbb tinédzser korra amikor a hormonok hatására leereszkedik. Akkor lenne gond, ha nem reflexszerűen húzódna fel, illetve ha le lenne húzva a herezacskóba, de azonnal vissza is ugrana, mert akkor valószínű az ondóvezeték túl rövid amit tényleg műtenek.

Néha még a mai napig engem is aggaszt hogy rendben legyen, de hát ha az orvos szerint ez így jó akkor bízom benne.

ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5- ös köszönöm szépen, hogy megkérdezted nagyon kedves tőled!😊 Megnézte a férjem fürdésközben mert mégis csak neki is van(🙈) és ott vannak és igen ha hideg vagy ilyesmi éri visszahúzódik pl pelus cserénél viszont a védőnő nem hívott vissza és nem is vette fel a telefont pedig többször is kerestem, így majd akkor 22.-én státuszkor megkérem a doktornőt, hogy nézzen rá, hogy lenyugodjon a lelkem is.


6-os Köszönöm akkor egyenlőre próbálom nem túl aggódni a dolgokat 😅



Ki gondolta volna, hogy fiús anyukaként ennyire figyelni kell az esetleges kuki gondokra 🙈

ápr. 11. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!