Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van ez a szabadság dolog...

Hogy van ez a szabadság dolog a munkába álláskor?

Figyelt kérdés
Segitsetek kérlek ha vissza megyek dolgozni kikell fizesék vagy csak akor ha nem vesz vissza a munkáltatóm?Hány napot?Mennyit kaphatok?
2010. okt. 27. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2 év után megyek vissza dolgozni. Ez alatt 59 nap szabadságom gyűlt össze (köztisztviselő vagyok, így az éves alapom 25 nap), pedig a szülés előtt kivettem az összeset. A munkáltatóm köteles az összeset kiadni, és csak ez után állhatok majd munkába. Csak abban az esetben fizetik ki, ha nem vesznek vissza, vagy én magamtól döntök úgy, hogy nem akarok oda visszamenni dolgozni. Remélem, tudtam segíteni.
2010. okt. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Törvény szerint a tgyás idejére, plusz a gyed első évére jár a szabadság. Ez kb. másfél évi szabadság. (az első válaszolónak valószínű 25-nél több szabadsága van, mert sima 25 nappal kb. 37 nap járna)

Mielőtt a tényleges munkába állás megtörténne, a munkáltató köteles ezeket a szabikat kiadni.

2010. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A munkáltató köteles visszavenni. Köteles rögtön kiadni a felgyülemlett szabikat, ezeket te szintén köteles vagy kivenni. Majd elkezdesz dolgozni és 1 hónap elteltével felmondhat.

Tehát kifizetni csak akkor lehet, ha te mondasz fel, ekkor viszont elesel az esetleges végkielégités összegétől, de a szabikat kifizetik.

2010. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 27. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!