Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen módon kell belenevelni...

Milyen módon kell belenevelni a gyerekbe, hogy kerülje az életveszélyes helyzeteket, ha nem lát példát pl. gyilkosságra? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam, anyukám állandóan úgy nézte a filmeket, hogyha volt borzalmas rész, nem kapcsolta el. Olyan jelenetek voltak, hogy egy párnával megfojtottak valakit, vagy lelőtték, baltát vágtak a fejébe, stb. Illetve általános iskolában majdnem kézzel megfojtott az egyik osztálytársam. Sajnos ezek miatt már szinte nemnormális halálfélelmem lett felnőttkoromra. Én ilyeneket nem nézek. Első gyerekemmel vagyok várandós, és eszembe jutott, hogyan kell majd ezekről beszélni vele, hogy nehogy baja essen pl. az iskolában, ne hagyja, hogy megfogják a nyakát, vagy párnát nyomjanak az arcába? Lehet, túlzok, de sajnos velem kb egyáltalán nem törődtek a szüleim, még anyukám is majdnem hagyta, hogy belefulladjak a Balatonba (nemtudok úszni). Amikor kértem, hogy segitsen, csak mérgesen mondta, hogy tanuljak meg úszni (nem ért le a lábam a vizben, süllyedtem).

Anyukámmal már megszakítottam a kapcsolatot rég, szerencsére a férjem családja rendes, normális, de ezek a sebek bennem vannak, és szeretném megóvni majd a gyerekemet.

Ki hogyan beszél a halálról a gyerekének?


ápr. 18. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

4 évesem van. Én nem ködösítek, de nem is mutatok/mondok borzalmakat direktbe neki. Nem védhetjük a stressztől, mert akkor nem tanulja meg kezelni sem. Én rengeteg könyvet olvasok neki, amikben a szereplőket éri néha baleset, betegség, veszélybe kerülnek. Ha ő is veszélyközelben van, emlékeztetem, hogy a szereplő hogyan járt a könyvben, vigyáznia kell.

Ezen kívül tudja, tanítjuk neki, hogy vannak gonosz emberek, akik ártanak másoknak. A mesékben is előszeretettel jelenítik meg. Pl. a Disney. Abban is van gyilkosság, halál, csalás, hazugság.

A halált természetes dologként kezelem előtte, nem tetmészetellenesnek. Olyan, mint a születés. Keletkezik-végetér. Tudja, hogy a temetőbe kerül, aki meghalt, és a föld alatt vannak, és mi örökké emlékezünk rájuk, de többet nem vesznek részt az életünkben.

ápr. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

"...hogyan kell majd ezekről beszélni vele, hogy nehogy baja essen pl. az iskolában, ne hagyja, hogy megfogják a nyakát, vagy párnát nyomjanak az arcába?"


Mondjuk benne van az eletoszton, ami nem engedi ezeket?


Amúgy nem ártana felkeresned egy pszichológust

ápr. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
A halálrol sehogy!Illetve nem így ,hogy ,egyszer nehogy megöljon valaki.Ki se merne menni szegény!Mi iss túlzóan féltjük őket nyilván.Volt egy nyuszink nagyon szerette a lányom,de meghalt.Ekkor volt 2 éves.Egyszer bement a szobába (kb 3 napra rá) ,kérdi hol a nyuszi.Én meg mondtam meghalt.Mikor jön vissza?Soha!El kellett temetni.Olyan zokogásba tört ki...😭Megértette ,hogy aki meghal,azt sosem látjuk viszont.😮‍💨😔Ez az ő kis lelküknek nagyon megterhelő,mert mmár 4 éves és néha mondja ,hogy anya nem akarok meghalni.Mindig mondom neki,hogy ne butáskodj,dehogy halsz meg!
ápr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Keress fel egy szakembert, mert komoly problémákat okozott a gyerekkori trauma.
ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
#3: marpedig de, egyszer o is meghal, bizonyara jo sokara, de akkor sem szabad elhitetni vele, hogy orokke elni fog. Ha a rokonsagotokbol valaki eltavozik, azt sem mondjatok meg neki?
ápr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Ő nem azt mondja,hogy soha ,hanem hogy most nem akar meghalni.Persze egy 4 évesnek fogom itt ecsetelni,hogy deee majd te is megfogsz!Ezt úgy is tudni fogja.A kutya is 10 éves ,beszéltunk már rola,hogy nem lesz velünk örökké.Látszólag megértette.Olyat meg sosem mondtam neki,hogy halhatatlanok vagyunk.
ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

10 és 7 éves gyerekeim vannak. Soha eszembe nem jutott, hogy azt magyarázzam nekik, hogyan ölhetik meg őket, amilyen helyzeteket el kell kerülniük.

Kérdező, te nagyon elferdült lélek vagy!

Addig keress egy pszichológust, amíg meg nem születik a gyereked és nem teszed tönkre az ő lelkét, ahogy anyukád a tiédet.


A halálról természetesen beszéltem nekik. Idős rokon halála kapcsán ill. állatok (vagy akár növények) elpusztulása kapcsán (saját állatuk nincs, tehát ilyen személyes kötődés nem volt, mint #3 válaszolónál). Ill. tudják, hogy vannak/voltak háborúk a világban, ahol emberek halnak/haltak meg. De erről sem úgy, hogy véres háborús képeket mutattam, hanem csak szóba került. A fiam sok indiánregényt is olvasott, nyilván abban is voltak harcok, halálesetek. Ill. a veszélyes helyzeteknél (pl. mély vízbe menés, vagy közlekedés) előre felhívom a figyelmüket arra, hogy ez veszélyes - ami értelemszerűen azt jelenti, hogy sérülést szenvedhet vagy akár meg is halhat, aki nem kellően óvatos.

ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!